Julka | 4.10.2017

Dobrý den, v červnu jsem nastoupila na pozici asistentky v jedné společnosti. S nadřízeným jsme měli dobré vztahy a panovala mezi námi (stejně jako v celém týmu) přátelská a neformální atmosféra. Já jsem nervozní člověk a někdy když se snažím vtípkovat a být neformální, stane se mi nějaký trapas. Když nadřízený v září na poradě při rekapitulaci deadlineů prohlásil "Ty mě teda pěkně honíš," spěšně jsem zareagovala rádoby vtipnou hláškou "To si snad necháme až budeme sami." Okamžitě mi bylo jasné, že jsem šlápla vedle, ostatní na poradě to naštěstí přešli. Od té doby mám ale pocit, že se komunikace ze strany nadřízeného výrazně změnila - je formálnější, nevtipkuje, neusmívá se apod. Bojím se, že mě vyhodí. Je to možné? Mohl by mě vyhodit za sexuální obtěžování? O práci bych nerada přišla, je to dobré místo a dosud jsem tam byla spokojená. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
zaměstnavatel Vám může dát mimo jiné výpověď, pokud závažným způsobem porušíte právní předpisy vztahující se k vykonávané práci (dříve pracovní kázně). Pro méně závažné porušení těchto předpisů Vám zaměstnavatel může dát výpověď až po třech takových porušeních, na které Vás musí upozornit tzv. vytýkacím dopisem spolu s upozorněním na možnost výpovědi, pokud k dalšímu porušení dojede v průběhu dalších šesti měsíců. Předpisem, který se vztahuje k vykonávané práci je i antidiskriminační zákon, který zakazuje obtěžování a sexuální obtěžování. Svému nadřízenému můžete zaslat omluvu s tím, že se v budoucnu takového jednání zdržíte.

Eva Fialová

loga esf a oplzz
původní verze poradny: http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/poradenstvi.php, http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/info.php
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect