prace na dohodu ve skolstvi

26.7.2006 | prace na dohodu ve skolstvi

Dobry den, pracovala jsem jako ucitelka na soukromem gymnaziu do konce cervna letosniho roku. Mela jsem smlouvu na dobu urcitou a k ni jsem mela podepsanou dohodu o provedeni prace, podle ktere jsem dostavala k platu mesicne "premie". Napln sjednane prace v dohode bylo vypracovani skolskeho vzdelavaciho programu, na kterem cely pedagogicky kolektiv pracoval. Puvodne jsem prodlouzila svoji pracovni smlouvu, z duvodu stehovani jsem vsak od teto nove pracovni smlouvy nakonec odstoupila jeste pred zapocetim jeji platnosti. Ukoncila jsem tedy svuj pracovni pomer uplynutim sjednane doby ve smlouve na dobu urcitou. Plat stanoveny v teto smlouve jsem dostala. Majitel soukromeho gymnazia mi vsak odmita vyplatit "premie" stanovene v dohode, ktera byla take na dobu urcitou - do 30.6.2006. Chtela jsem se zeptat, zda je mozne nejakym zpusobem tyto penize ziskat, nebo zda ma majitel spolecnosti narok odstoupit od dohody bez jakehokoli oznameni, a penize mi tak nevyplatit. Dekuji za odpoved.

Odpověď:

Dobrý den,
dohoda o provedení práce není formálně závislá na pracovní smlouvě, kterou jste měla sjednanou se svým zaměstnavatelem. Výplata odměny stanovené v dohodě závisí pouze na tom, jestli práce určená v dohodě byla vykonána, tzn. jestli vzdělávací program je hotov či nikoli. Pokud na toto Váš bývalý zaměstnavatel nepřistoupí, můžete se odměny domáhat i soudně nebo prostřednictvím mediátora neboli prostředníka, kterého Vám doporučí Asociace mediátorů ČR.
Mgr. Eva Fialová

Eva Fialová

loga esf a oplzz
původní verze poradny: http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/poradenstvi.php, http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/info.php
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect