Jak funguje poradna
Bezplatná právní poradna Gender Studies je určena převážně ženám a mužům, které a kteří zažili, respektive zažívají některou formu diskriminace z důvodu pohlaví a/nebo věku, nebo mají dotaz který se týká podmínek odchodu a návratu z mateřské/rodičovské dovolené, či možnosti flexibilního pracovního uspořádání. Na dotazy položené prostřednictvím formuláře odpovídají naše právničky do 10 dnů, využít můžete i telefonickou právní poradnu.
Yvona | 7.8.2014 21:17:46
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Vnuk se v lednu 2014 nastěhoval k prarodičům s přítelkyní, která byla těhotná. Prarodiče souhlasili s nastěhováním pod podmínkou, že si najdou jiné bydlení a to do října 2014. Vnuk se již s přítelkyní a společným synem, se kterým se od porodu do domu vrátili, z domu nehodlají odstěhovat. Užívají veškeré vybavení bytu. Smlouva o dočasném nájemním vztahu sepsána nikým nebyla. Je možné, aby jim po určité době (případě jaké?) vznikl nárok na část jejich řadového domu a nemohli je tak vystěhovat? Co bychom měli podniknout, aby k tomu nedošlo a tak stařečci nepřišli o vysněné bydlení?
Odpověď:
Dobrý den,
tento dotaz je mimo oblast této právní poradny. Stručně lze odpovědět, že pokud prarodiče nemovitost neprodají nebo nedarují, zůstávají jejími vlastníky. Doporučuji sepsat s vnukem nájemní smlouvu.
Eva Fialová