Archiv dotazů

Bezplatná právní poradna Gender Studies

mateřská rodičovská návrat na trh práce diskriminace na základě pohlaví a věku práce a péče rovné odměňování

Právní poradna je bezplatná a odpovídá JEN na problémy týkající se diskriminace z důvodu pohlaví a/nebo věku a slaďování rodinného a pracovního života.

Dotaz do poradny

Zodpovězené dotazy

Zobrazit dotazy podle typu:

frypet | 23.9.2017 

Dobrý den,

pobírám příspěvek při RD, u stávajícího zaměstnavatele si budu přivydělávat na jinou pracovní sml a jinou pozici. Můj dotaz zní: v případě druhého těhotnství se bude mateřská vypočítávat z původního základu a hlavní sml nebo bude zahrnut i přivýdělek?

Děkuji za objasnění.

Odpověď:

Dobrý den,
pokud budete v tomto pracovním poměru nemocensky pojištěná, peněžitá pomoc v mateřství se Vám bude vypočítávat i z tohoto výdělku.

Eva Fialová

Pavlina | 21.9.2017 

Dobrý den, prosím vás, ráda bych se vás zeptala, zda lze nějak "obejít" naší situaci, že nemám nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Čekáme druhé dítě, ale při prvním dítěti mi skončila pracovní smlouva, dělala jsem na dobu určitou. Tudíž teď nemám zaměstnavatele. Mam tedy nárok pouze na rodičovský příspěvek? Lze např. pobírat mateřskou na manželovu pracovní smlouvu? Četla jsem několik článků a dost si protiřečí.
Moc děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
pokud nesplňujete podmínky pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství, čili to, že jste nemocensky pojištěná a vaše pojištění trvalo alespoň 270 dnů před vznikem nároku, nárok na tuto dávku Vám nevznikne. Pokud manžel tyto podmínky splňuje, může čerpat PPM on, nicméně by nemohl vykonávat činnost, ze které je nemocensky pojištěn, např. vykonávat práci na základě stávající pracovní smlouvy.

Eva Fialová

Míra | 18.9.2017 

Dobrý den, mám dotaz.
Jsem samoživitelka s 5 měs. holkou, studuji VŠ.
Rodiče mě vyhazují z domu.
Mám kamaráda, který by mě chtěl pomoci (není můj přítel ani otec dítěte).
Nyní můj příjem je rodičák 7 600,- od února budu mít jen 3 400,-, nemám ani přídavek na dítě.

Měla bych u něho podnájemní smlouvu na dvě místnosti i s energiemi na 9 800,-Kč/měs. a trvalý pobyt.

Mohla bych mít příspěvek na bydlení nebo doplatek na bydlení?
Nechce být spoluposuzovaná osoba, protože jsem pro něho cizí člověk.

Možná, že by pro mne udělal i to, že na nájemní smlouvě bych byla napsaná já a děcko a on by měl podnájemní smlouvu, ale nájem bytu je 16 600,- (byt 3+1 o vel. 100m2).
Jak to prosím řešit?

Odpověď:

Dobrý den, nárok na příspěvek na bydlení má vlastník nebo nájemce bytu, který je v bytě hlášen k trvalému pobytu, jestliže jeho náklady na bydlení přesahují částku součinu rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30, a na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35, a součin rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30, a na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35, není vyšší než částka normativních nákladů na bydlení. Nárok na doplatek na bydlení má vlastník bytu, nebo jiná osoba, která užívá byt na základě smlouvy, rozhodnutí, nebo jiného právního titulu a jehož příjem, popř. příjem společně posuzovaných osob je po úhradě odůvodněných nákladů na bydlení nižší než částka jeho živobytí. Podmínkou nároku na doplatek na bydlení je získání nároku na příspěvek na živobytí. Pro nárok na příspěvek na bydlení byste musela být nájemkyní bytu. více

Lenka | 13.9.2017 

Dobrý den,než jsem nastoupila na MD ,pracovala jsem jako admin.pracovnice na smlouvu dobu neurčitou.po mateřské 3roky jsem si prodloužila na 4 roky, zaměstnavatel souhlasil.po skončení jsem se nemohla vrátit, jelikož to místo pro mě už nebylo.momentalne pracuju pouze na DPP , jiná činnost.nejsem vedena na ÚP.čeká mě operace,mám nárok na nemocenskou? děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
dohoda o provedení práce zakládá účast na nemocenském pojištění jen v těch měsících, ve kterých zaměstnanec dosáhl započitatelný příjem v částce vyšší než 10.000 Kč. Jestliže tedy dosáhnete v kalendářním měsíci, kdy půjdete do nemocnice tohoto příjmu, pak jste pojištěna a máte nárok na dávky nemocenského pojištění.

Kateřina Lovitt

smolarka | 12.9.2017 

Potrbovala bych poradit,potrebuji doprovod do lazni,stale se mi vse hrouti.Dcera musela nastoupit do prace,kamaradce nemohou dat pracovni volno,protoze nema nahradu za sebe v praci.Lze najit doprovot v socialnich sluzbach nebo na uradu prace.Za kladnou odpoved prexem dekuji.

Odpověď:

Dobrý den,
tento dotaz bohužel nespadá do náplně této poradny. Doporučovala bych zavolat přímo do lázní, kam máte jet a poradit se, jak se dá Vaše situace řešit.

Kateřina Lovitt

Martina | 12.9.2017 

Dobrý den, maminka 66 let je těžce nemocná. Bohužel zbývá pouze pár let. Jsem zaměstnaná a musím ji doprovázet na chemoterapie a pod. Volno s náhradou platu za doprovod mohu čerpat dle ZP jen 1 den. Ovšem jak často v měsíci není uvedeno -mám nárok čerpat obden? Nebo záleží na zaměstnavateli jak mi dovolí?

Odpověď:

Tento dotaz byl zodpovězen v rámci telefonické právní poradny.

Eva Fialová

Hana | 11.9.2017 

Ve výchovném ústavu, kde zřizovatelem je MŠMT na pracovní pozici sociální pracovnice pracují 2 pracovnice. Obě mají stejnou náplň práce. Jedna má VŠ vzdělání a je zařazena do 8 platové třídy, druhá měla učňák a středoškolské vzdělání si dodělávala při zaměstnání a je zařazena do 10. platové třídy. Je toto zařazení ve státní sféře správné? Může mít jedna sociální pracovnice osobní ohodnocení/prémie ve výši 400,-- Kč a druhá ve výši 6.000,-- Kč, když obě vykonávají stejnou pozici se stejnou náplní práce? Může pracovnice, která je v částečném invalidním důchodě vykonávat přesčasy? Je to v pořádku nebo je možné se na něco odvolat, bránit se?

Odpověď:

Dobrý den, podle § 110 zákoníku práce platí, že za stejnou práci nebo za práci stejné hodnoty přísluší všem zaměstnancům u zaměstnavatele stejná mzda. Stejnou prací nebo prací stejné hodnoty se rozumí práce stejné nebo srovnatelné složitosti, odpovědnosti a namáhavosti, která se koná ve stejných nebo srovnatelných pracovních podmínkách, při stejné nebo srovnatelné pracovní výkonnosti a výsledcích práce. Na tuto zásadu zaměstnavatele upozorněte. Pokud Vám mzdu nezvýší, můžete se obrátit na inspektorát práce nebo i podat žalobu k soudu. Práce přesčas je upravena v § 93 zákoníku práce. Práci přesčas je možné konat jen výjimečně a zaměstnavatel ji může zaměstnanci nařídit jen z vážných provozních důvodů. Nařízená práce přesčas nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce. více

Hana | 11.9.2017 

Pracuji jako sociální pracovnice ve výchovném ústavu, kde zřizovatelem je MŠMT. Ředitel mi v minulém roce umožnil pokračovat v navazujícím Mgr. studiu. Nyní mi sdělil, že mi v posledním roce, pár měsíců před státnicemi neumožní dokončit Mgr. studium a nebude mi umožňovat studijní volno. Důvod: ke své pracovní pozici nepotřebuji Mgr. vzdělání, podle něj je plně dostačující Bc. a DiS. Je postup ředitele správný? Písemná dohoda nebyla uzavřena. Mohu s tím něco dělat? Odvolat se např. na zákoník práce, školský zákon, zákon o pedagog.pracovnících, zákon o sociál. službách apod.?

Odpověď:

Dobrý den, pro posouzení nároku zaměstnance na volno ke studiu za účelem zvýšení kvalifikace je rozhodující ustanovení § 205 zákoníku práce. Podle něj platí, že účast na školení, jiná forma přípravy nebo studium, v nichž má zaměstnanec získat předpoklady stanovené právními předpisy nebo požadavky nezbytné pro řádný výkon sjednané práce, které je v souladu s potřebou zaměstnavatele, zasahuje-li do pracovní doby, je překážkou v práci na straně zaměstnance, za kterou přísluší náhrada mzdy nebo platu (§ 232). O tom, zda se jedná o zvyšování kvalifikace, které je v souladu s potřebou zaměstnavatele, musí rozhodnout sám zaměstnavatel. Jestliže zaměstnavatel rozhodne o tom, že zvyšování kvalifikace je v souladu s jeho potřebou, pracovní volno zaměstnanci přísluší bez ohledu na to, zda případně sjedná kvalifikační dohodu. více

Drahuše Kolevová | 11.9.2017 

Dobrý den,
ráda bych věděla, jaká je minimální teplota v místnosti, kde pobývají děti ve školním zařízení. V době, kdy není topná sezóna se stává, že klesne na 17°C. Je možné v těchto podmínkách s dětmi setrvávat? Obecně se povídá, že musí teplota klesnout tři dny po sobě a potom se teprve problém řeší. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
tento dotaz bohužel nespadá do náplně této poradny.

Kateřina Lovitt

Slunecnice | 10.9.2017 

Dobrý den,

děkuji za předchozí odpovědi v souvislosti s uplatněním žádosti o úpravu pracovní doby v souvislosti s péčí o nezletilé dítě. Omlouvám se, snad už poslední doplňující dotaz: § 241 odst. 2 zákoníku práce mluví o zaměstnanci "který prokáže, že převážně sám dlouhodobě pečuje o převážně nebo úplně bezmocnou fyzickou osobu". Jak moc je tato podmínka rozhodující? Vdaná nejsem, ale s přítelem žijeme spolu. On pracuje na směny a dítě odvádět a vyzvedávat nemůže.

Odpověď:

Dobrý den,
péčí o bezmocnou osobu nemá ustanovení na mysli dítě do 15 let, ale spíše např. staré rodiče. Nárok na kratší pracovní dobu máte z důvodu péče o dítě, i když o něj nepečjete převážně sama.

Eva Fialová

Katka | 9.9.2017 

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně výpočtu OČR, případně nemocenské. Před MD jsem ve firmě pracovala na plný úvazek, potom jsem šla na mateřskou, a následovala rodičovská dovolená, při které jsem už začala pracovat na zkrácený úvazek ( řešeno dodatkem stávající pracovní smlouvy). 1.9. mi skončila rodičovská dovolená, zaměstnavatel mi opět upravil smlouvu na plný úvazek, z čeho se mi bude počítat případné OČR? V případě výpočtu OČR ze zkráceného úvazku si tedy budu opravdu připadat jako diskriminovaná oproti těm matkám, které při RD nepracovaly. Převést OČR na otce by nám nepomohlo, protože jsme si úvazky zkrátili oba dva a v péči o dítě jsme se střídali. Děkuji moc za případnou odpověď, Katka

Odpověď:

Dobrý den,
rozhodným obdobím pro výpočet ošetřovného je 12 kalendářních měsíců předcházejících nároku na dávku. Pokud jste v tomto období po určitou dobu dosahovala nižšího příjmu z důvodu kratší pracovní doby, bude se výše ošetřovného vypočítávat i z tohoto příjmu.

Eva Fialová

Daniela | 9.9.2017 

Dobrý den,jsem na RD se synem, nyní mu je 37m, chodi do skolky,jelikoz jsem tehotna,cekam dvojcata a musi lezet,TP je 22.11.17.Posledni prispevek v ramci RD mam obdrzet v 10/17.je vysoce pravdepodobne,ze porodim predcasne,pokud ne v zari tak v rijnu. Pokud porodim do doby vyplaty rodicovskeho prispevku,tedy do cca 13.dne v mesici, mam na nej jeste narok?pokud porodim po vyplate rodicovskeho prispevku a tedy se na dany mesic uz bude vztahovat materska,musim sumu vracet(pomerne nebo celou) i kdyz mi ppvm prijde az nasledujici mesic se zpetnou splatnosti? Je nastup na MD vypocitavan lekarem dle platneho stanoveneho TP dle UZ nebo posledni menstruace, nebo jej lze dle zdravotni situace zmenit, zejmena u vicecetne gravidity, kde se nepredpoklada porod ve stanovenem TP? Dekuji za odpovedi! Daniela

Odpověď:

Dobrý den,
nárok na čerpání rodičovského příspěvku se posuzuje zpětně, tj. za období předcházející výplatě tohoto příspěvku. Pokud v období předcházejícímu porodu splníte nárok na rodičovský příspěvek, měla by Vám byt tato dávka vyplacena. Narození dalšího dítěte musíte sociálnímu odboru Úřadu práce oznámit, abyste nemusela vracet přeplatek za období, kdy již nebudete mít na tuto dávku nárok. Pravděpodobný den prorodu určuje lékař. To, jakým způsobem termín porodu určí, záleží na jeho posouzení Vašeho zdravotního stavu.

Eva Fialová

babca | 8.9.2017 

Dobrý večer, mam k vám dotaz ohledně doprovodu do lázní.Moje kamarádka by mi dělala doprovod v lázních.Vzala by si 14dní dovolenou a na zbývající týden neplacené volno,má plný invalidní důchod,ale je zamestnana,musela by si zaplatit zdravotní a sociální pojištění,kdybby ji zaměstnavatel uvolnil.Kolik by musela v tomto případě uhradit.Za odpověď předem děkuji Dedicova

Odpověď:

Dobrý den,
přestože bude Vaše kamarádka jeden týden na tzv. neplaceném volnu, bude zaměstnaná a pravděpodobně jí vznikne nárok na mzdu za zbývající období. Odvody na sociální a zdravotní pojištění jí zaměstnavatel vypočítá ze mzdy, na kterou ji v daném období vznikl nárok.

Eva Fialová

Zuzana | 8.9.2017 

Dobrý den. V prosinci se mám vrátit po 2 leté rd do práce. Pracuji v nemocnici na lůžkovém odd. jako zdr. sestra na 12 hod. směny. Tvrdí mi, že mi na odd. místo nedrží, jen v nemocnici. Ale tam všude chtějí na směny.. Mám 2 děti (10 a 2 roky). Matka samoživitelka. Hlídání nemám.. Musí mi umožnit praci na ranní? Mám smlouvu na dobu neurčitou.

Odpověď:

Dobrý den
podle § 241 odst. 2 zákoníku práce musí zaměstnavatel vyhovět žádosti zaměstnance pečujícího o děti do 15 let věku o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu pracovní doby, nebrání-li mu v tom vážné provozní důvody. Takovými důvody je např. ohrožení nebo přerušení provozu zaměstnavatele. Zaměstnavatel Vám musí sdělit, jaké vážné provozní důvody mu brání v tom, aby Vám přiděloval práci tak, jak požadujete. Pokud takové důvody nemá, je povinen Vaší žádosti vyhovět.
Podle § 241 odst. 1 zákoníku práce je zaměstnavatel povinen přihlížet při zařazování zaměstnanců do směn též k potřebám zaměstnankyň a zaměstnanců pečujících o děti.

Eva Fialová

Slunecnice | 8.9.2017 

Dobrý den, v případě, že zaměstnavatel nevyhoví žádosti o zkrácený úvazek v souvislosti s péčí o nezletilé dítě - má zaměstnanec nárok na odstupné, příp. kolik platů?

Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,
podle § 241 odst. 2 zákoníku práce musí zaměstnavatel vyhovět žádosti zaměstnance pečujícího o děti do 15 let věku o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu pracovní doby, nebrání-li mu v tom vážné provozní důvody. Takovými důvody je např. ohrožení nebo přerušení provozu zaměstnavatele. Zaměstnavatel Vám musí sdělit, jaké vážné provozní důvody mu brání v tom, aby Vám přiděloval práci tak, jak požadujete. Pokud takové důvody nemá, je povinen Vaší žádosti vyhovět.
Skutečnost, že Vám zaměstnavatel v kratší pracovní době nevyhoví, není důvodem výpovědi ze strany zaměstnavatele. Vy stále máte povinnost vykonávat práci podle Vaší pracovní smlouvy. V případě, že s důvody zamítnutí žádosti nebudete souhlasit, můžete se obrátit na inspekci práce, která tyto důvody prošetří.

Eva Fialová

Lucie | 7.9.2017 

Dobrý den,
ode dne 1.8. jsem na pracovní neschopnosti, z důvodu rizikového pracovního prostředí v těhotenství. Do práce jsem zatím odnesla první část neschopenky v době jejího vystavení a poté druhou část po 14 dnech. Od té doby jsem kolem neschopnosti nic nevyřizovala. Nejsem si ale jistá, zda jsem něco nezanedbala, co jsem měla vyřídit sama. Např. kdy se začíná chodit pro lístek na peníze a zda ho nosit na čssz, nebo zaměstnavateli. K 31.8. mi skončil prac. poměr (sml. na dobu určitou), takže nevím do kdy budu nosit papíry od lékaře do bývalé práce, nebo už na čssz. Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
do skončení pracovní neschopnost se tzv. lístek na peníze předkládá bývalému zaměstnavateli, přestože Váš pracovní poměr skončil.

Eva Fialová

Petra | 7.9.2017 

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně diskriminace ze strany zaměstnavatele. Pracuji v malé CK kde jsem byla přijata před 6 měsíci na pozici prodeje zájezdů. Moje kolegyně daly výpověď. Zaměstnavatel se mě nyní snaží vyhodit také. Aby mohl nabrat zcela nové lidi. Začíná na mě různě psychicky útočit. Hledá chyby tam kde nejsou, abych to vzdala sama a nemusel mě dávat odstupné. Dověděla jsem se informaci, že na mě začíná kout různé nástrahy. např. mě chce nechat vyzkoušet z věcí na které jsem nebyla řádně proškolena. Vlastně vůbec nemám o nich žádné informace. A na základě toho mě chce vystavit vytýkací dopis. Věřím, že dalších nástrah přibude. V pracovní smlouvě nemám, definován ani přesný rozpis práce, co je mou náplní činnosti a co ne. Můžu se nějakým způsobem tomuto bránit ? Začít to někde řešit ? Můžete mi prosím poradit ? Děkuji moc za rychlou odpověď. Situace je akutní.

Odpověď:

Dobrý den, ve Vašem případě se evidentně jedná o šikanu na pracovišti. Váš zaměstnavatel Vám musí přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy. To znamená, že Vás nesmí zaměstnávat pracema, které nespadají do Vašeho druhu práce. Pokud nemáte výkon činnosti blíže vymezen, mohou existovat činnosti, o kterých budete mít se zaměstnavatelem ve sporu, zda do Vaší pracovní náplně spadají, či nikoliv. Až Vás bude chtít zaměstnavatel opět přezkušovat z činností, které nespadají do druhu Vámi vykonávané práce, požadujte od zaměstnavatele předložení písemného dokladu o zaškolení na takovou činnost. V případě jeho absence takové přezkušování odmítněnte či do písemného záznamu uveďte svoji výhradu. Pokud Vám zaměstnavatel předloží vytýkací dopis, odpovězte na něj doporučeným dopisem, adresovaným zaměstnavateli, že s vytýkanými pochybeními nesouhlasíte a uveďte důvod nesouhlasu. více

Lucie | 4.9.2017 

Dobrý den, prosím Vás mám nárok na mateřskou když mám odpracované dva roky a od nového roku jsem na PÚ? Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství je účast na nemocenském pojištění, např. z důvodu zaměstnání v době nástupu na PPM, nebu čerpání PPM v mateřství v ochranné lhůtě 180 dnů ode dne skončení pojištení. Další podmínkou nároku na tuto dávku je účast pojištěnce na nemocenském pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na PPM. Nástupem se rozumí období od počátku 8 až 6 týdne před očekávaným dnem porodu.

Eva Fialová

lucie | 4.9.2017 

dobry den za rok bych se mela vratit do prace po rodicovske dovolene mam dve deti v dobe navratu do prace jim bude 6 let a 3 roky.byla jsem na pozici delnik v nepretrzitem provozu na tuto pozici mam i smlouvu na dobu neurcitou.chci se vratit na castecny uvazek jenze uz ted vim ze me nebudou chtit prijmout kvuli tomu provoznim duvodum jak mam postupovat dal?kdyz mi reknou at dam tedy vypoved dohodou nebo neco jineho?nemela bych mit narom na odstupne?dekuji a preji krasny den

Odpověď:

Dobrý den, podle § 241 odst. 2 zákoníku práce musí zaměstnavatel vyhovět žádosti zaměstnance pečujícího o děti do 15 let věku o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu pracovní doby, nebrání-li mu v tom vážné provozní důvody. Takovými důvody je např. ohrožení nebo přerušení provozu zaměstnavatele. Zaměstnavatel Vám musí sdělit, jaké vážné provozní důvody mu brání v tom, aby Vám přiděloval práci tak, jak požadujete. Pokud takové důvody nemá, je povinen Vaší žádosti vyhovět. Pokud se vracíte do práce po skončení rodičovské dovolené, musí Vám zaměstnavatel přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy. Jestliže pro Vás takovou práci nemá, protože došlo k organizačním změnám, může Vám dát po skončení rodičovské dovolené výpověď podle § 52 písm. c) zákoníku práce. V takovém případě máte nárok na odstupné. více

Makyna | 1.9.2017 

Dobrý den, Zaměstnavateli jsem přislíbila nástup na snížený úvazek po ukončení mateřské, protože pracuji ve vedoucí pozici a bylo to žádoucí. S nástupem na rodičovskou jsem nastoupila do práce na 0,5 úvazku na svou pozici, podepsala papír o předčasném nástupu do zaměstnání a dodatek ke smlouvě, kde se mi snižuje úvazek na 0,5. Nyní mi bylo sděleno, že se má pozice v rámci změn v organizaci ruší a mám možnost buď nastoupit na nižší pozici nebo odejít. K této situaci mám několik dotazů. Když odmítnu přistoupit na změnu pozice, musí se mnou zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr výpovědí s 2 měsíční lhůtou z důvodu zrušení mé pracovní pozice a vyplatit mi odstupné za 3 roky? V organizaci pracuji více jak 5 let. více

Odpověď:

Dobrý den, pokud u zaměstnavatele proběhly organizační změny a Vy jste se v jejich důsledku stala nadbytečnou, může Vám zaměstnavatel dát výpověď pro nadbytečnost. V takovém případě máte nárok na odstupné. Výpovědní doba trvá dva měsíce a začíná od prvního dne kalendářního měsíce následujícího po obdržení výpovědi. Výše odstupného se stanovuje podle počtu odpracovaných let (pokud pracovní poměr trval méně než 1 rok, jednonásobek průměrného výdělku, pokud trval 1 rok až 2 roky, dvojnásobek, a pokud pracovní poměr trval alespoň 2 roky, trojnásobek). Pro účely odstupného se průměrným výdělkem rozumí průměrný měsíční výdělek. Spočítá se podle pravidel v zákoníku práce jako průměrný hrubý výdělek za celé nejblíže předcházející kalendářní čtvrtletí, přičemž roli hraje hrubá mzda, kterou zaměstnanec v tomto období obdržel, a odpracovaná doba v tomto období. více

« | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 223 | »

 

 

 

loga esf a oplzz
původní verze poradny: http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/poradenstvi.php, http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/info.php
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect