Archiv dotazů

Bezplatná právní poradna Gender Studies

mateřská rodičovská návrat na trh práce diskriminace na základě pohlaví a věku práce a péče rovné odměňování

Právní poradna je bezplatná a odpovídá JEN na problémy týkající se diskriminace z důvodu pohlaví a/nebo věku a slaďování rodinného a pracovního života.

Dotaz do poradny

Zodpovězené dotazy

Zobrazit dotazy podle typu:

Irena | 22.12.2011 15:03:10 

Dobrý den,

ráda bych Vás požádala o nějaký seznam novodobější či kvalitní literatury, příp. i odkazy na internet, zabývající se touto problematikou - diskriminace z důvodu věku a pohlaví.
Předem velmi děkuji a přeji příjemné prožití svátků,

Irena

Odpověď:

Dobrý den,

doporučila bych vám odkaz na stránky Gender Studies, na naše publikace a jiné výstupy (http://www.genderstudies.cz/publikace/)  a dále stránky http://www.ageismus.cz/ a Poradnu pro občanství http://www.poradna-prava.cz/.

Enterprise | 30.11.2011 11:42:29 | Výtka zaměstnavatele

Dobrý den, prosím mohla bych od Vás dostat radu, co dále očekávat a jak postupovat v změstnání: Dostala jsem písemné napomenutí a upozornění na možnost výpovědi za to, že jsem odešla ve fixní pracovní době k lékaři, aniž by o tom můj nadřízený věděl. Jelikož se jednalo o pooperační rehabilitaci, odcházela jsem k lékaři každý druhý den po dobu měsíce a půl. Můj nadřízený o tom věděl a vědomě lhal, když se ho hlavní manažerka ptala, zda o tom ví či ne. Bohužel je to slovo proti slovu, protože to nikde nebylo napsáno, ani jsem mailem neoznamovala, že odcházím. Evidentně si na mě hledají něco, za co by mě mohli vyhodit bez nároku na odstupné. Prosím o radu, jak to teď bude. Známý právník mi řekl, že by se mi muselo dostat ještě dalších dvou napomenutí, aby mohlo dojít k výpovědi. Jenže ty napomenutí už nemusí být písemnou formou. Jak to tedy probíhá a musí se týkat stejné věci, za kterou jsem dostala to písemné? Dále, písemné napomenutí by mělo mít platnost "pouze" půl roku, poté se ruší a muselo by přijít další? Doufám, že je můj dotaz srozumitelný a předem mockrát děkuji za odpověď a rady. S pozdravem více

Odpověď:

Zákoník práce nestanoví žádný postup jak se takové výtce bránit. Zákoník práce pouze v § 52 písm. g) stanoví: "pro soustavné méně závažné porušování povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci je možné dát zaměstnanci výpověď, jestliže byl v době posledních 6 měsíců v souvislosti s porušením povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci písemně upozorněn na možnost výpovědi," Z uvedeného vyplývá, že stačí pouze jedno písemné upozornění a následně již může zaměstnavatel dát zaměstnanci výpověď. Pokud půlroční doba uplyne, musí znova zaměstnavatel zaměstnance písemně upozornit a teprve pak mu může dát výpověď. více

Bogo | 19.10.2011 00:00:00 | příchod a odchod v zaměstnání

Dobrý den, jsem zaměstnancem u soukromé firmy a od toho to měsíce zaměstnavatel od nás vyžaduje oznacení příchodu a odchodu na přístroji přes otisky prstů a fotografováví ,že se jedná o nový přístroj v práci se přem zda je tento spůsob legální díky...........

Odpověď:

Podle mého názoru je postup zaměstnavatele v rozporu se zákonem na ochranu osobních údajů, obraťte se na specializovaný úřad http://www.uoou.cz/uoou.aspx.

Martina Štěpánková

RoNo | 17.8.2011 00:00:00 | Překvalifikovaný pracovník

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o radu, jak postupovat v případě, jedná- li se o diskriminaci v přístupu k zaměstnání. 31.7.2011 jsem přišel o zaměstnání z organizačních důvodů, kdy se společnost rozhodla o masivní propouštění, a to z důvodu přesunu současných pozic do Indie. Každý den obešlu v průměru 10 společností s žádostí o zařazení do výběrového řízení. Vzhledem k tomu že práci potřebuji velmi nutně (jako ostatní musím platit účty), uchýlil jsem se tedy k rozhodnutí, že zkusí takové zaměstnání, kde požadavky na pozici v mnohém předčím. A právě zde se setkávám s velmi zvláštním přístupem personalistů. Společnost Reiffeisen bank si mne na takový pohovor pozvala a po skončení (assesment centrum) mi oznámili, že byť splňuji veškeré požadavky, tak mne na danou pozici nevezmou z toho důvodu, že jsem příliš překvalifikovaný v oblasti marketingu a kreativní a nebudou riskovat, že jim po týdnu více

Odpověď:

Odmítnutí ze strany zaměstnavatele v případě přijímání do zaměstnání z důvodu překvalifikace nelze považovat za diskriminaci a není možné proto ani využít právní prostředky zakotvenené na obranu proti diskriminaci v zákoně. Zaměstnavatelé vyhledávají zaměstnance, kteří budou odpovídat jejich požadavkům na pracovní místo, přičemž tyto požadavky se netýkají pouze kvalifikace. Zkuste se obrátit na personální agentury, aby Vám pomohly najít zaměstnání, které bude odpovídat Vaší kvalifikaci, kterou budete moci i dále rozvíjet.

0

Jana | 18.6.2011 00:00:00 | Diskriminace věková

Dobrý den,
jak je možné, že firma zveřejní diskriminační inzerát, kde dvakrát uvede, že hledá někoho do \"mladého kolektivu\". Úřad práce to klasifikuje jako porušení zákona o zaměstnanosti, ale nezahájí správní řízení a zadavatele inzerátu nijak nepotrestá.
Jak máme potom najít zaměstnání. Stále se zvedá věk odchodu do důchodu. Poslala jsem přes 300 žádostí o zaměstnání, ale nikdo mě nechce zaměstnat. Co mají takoví lidé dělat, když zůstanou úplně bez příjmu?
Děkuji za odpověď.
Veselá

Odpověď:

Pokud víte o nedostatečném postupu úřadu práce, můžete napsat stížnost Veřejnému ochránci práv a na tento postup úřadu práci si stěžovat. Veřejný ochránce práv také působí jako antidiskriminační orgán v České republice, můžete si přímo jemu také stěžovat na diskriminační postup zaměstnavatele a na diskriminační inzerci. http://www.ochrance.cz/.

Martina Štěpánková

NINA | 9.5.2011 00:31:38 | VYPOVED PO DOHODĚ

dobry den.mam dotaz.pracovala jsem v bille jako pokladni.pp smluvu mam na dobu neurčitu.jedneho dne mne zavolali do kancelaře na školeni a vmesto toho mne položili dohodu o ukončeni pracovniho pomeru hde uveden duvod ukončeni §49 čl-1-3,a že strany nic nedluži.přes to mne bylo řečeno že za porušeni pracovni kazne bude mne s platu strženo 2000kč korun.mužou li mne to udelat?dohodu jsem podepsala protože jsem citilase ponižene.chcy se zeptat jestli mohou mne penize vzit jestli mam napsano že strany nic nedluži a jestli vypoved je platna jestli jsem zhroutilase psichicki a ted jsem na nemocenske.vypoved je platna od 11,5,1011,mužu li se branit .dekuji

Odpověď:

Zaměstnavatel s Vámi uzavřel dohodou o skončení pracovního poměru. Z Vašeho dotaz vyplývá, že jste dohodu podepsala, což jste samozřejmě nebyla povinna. Nejedná se tedy o výpověď, která představuje jednostranné rozhodnutí zaměstnavatele nebo zaměstnance skončit pracovní poměr. Za této situace by bylo možné se bránit jedině žalobou na neplatnost dohody, nicméně se obávám, že by taková žaloba neměla naději na úspěch.
Pokud jde o stržené peníze, nelze to zcela posoudit, záleží, jak máte nastaven plat, zda je uveden ve smlouvě či je dán platovým výměrem a z jakých složek se skládá.

Martina Štěpánková

Viki | 28.4.2011 00:00:00 | 22.10.1979

Dobrý den.Mohl by mi někdo poradit,kolik mám času na doktora ve svém bydlišti?Zaměstnavatel nám ještě nedávno proplácel 4hod. u jednoho doktora(takže když jsem byl u dvou,měl jsem propl.celý den),jenže teď je prý změna v zákoně a tudíž už nebude proplácet 4hod. ale pouze 2hod. Tento čas na lékaře si firmy stanovují sami nebo je opravdu v zákoně toto stanoveno?obrana proti tomu asi žádná není,že? jelikož některé lékaře nestihnete vyřídit již za 2hod.ani v místě bydliště. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověď:

Překážky v práci na straně zaměstnance v návaznosti na zákoník práce podrobně upravuje nařízení vlády č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci. Toto nařízení přesně nevymezuje kolik hodin Vám můžete strávit u lékaře a kolik hodin Vám musí zaměstnavatel proplácet. Podle tohoto nařízení máte nárok na pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou jste si zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout, pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu. více

Janča | 26.4.2011 00:07:13 | proplacení propustky

Dobrý den. Ráda bych našla odpověď na moji otázku. Nastoupila jsem do práce na dobu určitou. Nyní jsem ve zkušební době(3měsíce). Jelikož mám problémy s páteří, dojíždím k lékaři mimo svoje bydliště. Za měsíc duben jsem byla 2x na vyšetření a propustky mám potvrzené. Chtěla bych vědět, zda mi jí zaměstnavatel musí proplatit i ve zkušební době nebo je začne proplácet až po skončení zkuš.doby? Mnohokrát děkuji

Odpověď:

Zaměstnavatel Vám návštěvy lékaře musí proplatit i ve zkušební době. Podle nařízení vlády č. 590/2006 Sb., máte nárok na návštěvu lékaře i s náhradou mzdy nebo platu, a to bez ohledu na to, že jste ve zkušební době.

Martina Štěpánková

Lenka | 14.3.2011 13:46:51 | nárok na paragraf při 2denníhospitalizaci

chci se zeptat zda mám nárok na paragraf při 2denní hospitalizaci.děkuji

Odpověď:

Při ošetřování dítěte mladšího 10 let existuje nárok na ošetřovné ve výši 60% průměrného výdělku od 1 do 9.kalendářního dne ošetřování. Nicméně tento nárok není, je-li dítě umístěno ve zdravotnickém zařízení. Při hospitalizaci dítěte tedy nárok na ošetřovné nemáte.

Martina Štěpánková

JanaP | 15.2.2011 09:58:14 | odvolání k soudu

Dobrý den,chci vás poprosit o radu.Jsem matkou 5 dětí. 10 let jsem pobírala čast.inval.důchod a chodím na 4 hodiny denně uklízet.TeĎ po druhé neurol.operaci zad mě byla invalidka odebrána.Důvod-operace vedla ke zlepšení, a mám střední školu můžu dělat úředničinu.Při odvolání opět, i když jsem měla novou neurol.zprávu, kde lékařka uvedla,že nejsem schopna plné pracovní zátěže, mě bylo sděleno, že mám vyšší kvalifikaci a manuální práci dělat nemusím.Účetnictví jsem už skoro 20 let nevykonávala, a sedavá práce mě nevyhovuje.Začala jsem kvůli financím sháněn novou práci(bezvýsledně)A dostala jsem se teď do dalších problémů. Neplánovaně jsem otěhotněla.Z neurologic.hlediska se mě zdravotní stav pravděpodobně zhorší.Mám šanci se zkusit ještě odvolat k soudu, nebo raději podat novou žádost o část,inv.důchod.Jak se k tomu bude teď přihlížet.I když mě je 42 let, dítě si vzít nenechám. Není to diskriminace,copak můžu zato že mám maturitu, ale ráda mám spíše manuální práce?
Děkuji za jakoukoliv radu i povzbuzení. Hezký den. J

Odpověď:

Vzhledem k tomu, že §39 odst. 4 písm. d) zákona o důchodovém pojištění stanovuje, že je třeba přihlédnout ke schopnosti rekvalifikace na jiný druh výdělečné činnosti, než dosud vykonával, se obávám, že jejich odůvodnění, že si můžete najít klidnější kancelářskou práci, kterou byste zvládala, je legitimní a žádná diskriminace v tom není. Takže bych šla spíše cestou nové žádosti o invalidní důchod, která již bude podložena lékařskou zprávou, kde již by bylo stanoveno, že např. nemůžete dlouho sedět adt.

Martina Štěpánková

Milan | 27.1.2011 10:25:27 | Diskriminace při pohovoru

Dobrý den, manželka se byla ucházet o nové zaměstnání po skončení RD u jiného zaměstnavatele a po otázkách o počtu dětí (2) a kdo je bude hlídat v případě nemoci atd. jí bylo oznámeno, \"že hlavně teda kvůli těm 2 dětem vezmeme kluka\". Je možné si na postup zaměstnavatele stěžovat jinak než u soudu, např. na úřadu práce? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dotaz: Dobrý den, manželka se byla ucházet o nové zaměstnání po skončení RD u jiného zaměstnavatele a po otázkách o počtu dětí (2) a kdo je bude hlídat v případě nemoci atd. jí bylo oznámeno, \\\\\\\"že hlavně teda kvůli těm 2 dětem vezmeme kluka\\\\\\\". Je možné si na postup zaměstnavatele stěžovat jinak než u soudu, např. na úřadu práce? Děkuji za odpověď.

Martina Štěpánková

Míša | 5.1.2011 09:30:38 | Výpověď po skončení RD

Dobrý den,
31.3.2011 mi končí 3letá RD a vzhledem k tomu, že u současného zaměstnavatele probíhá v měsících leden - březen vlna plánovaného propouštění, tak mi zaměstnavatel oznámil, že mám podepsat výpověď. Vzhledem k tomu, že RD končí v tu dobu i druhé kolegyni, která má také podepsat výpověď, tak je zřejmé, že zaměstnavatel nepropouští (aspoň tedy na našem oddělení) dle skutečných schopností, ale podle toho, kde si myslí, že bude nejmenší odpor. Dá se proti této jeho taktice nějak bránit?? Můžu trvat na tom, že chci zaměstnat? Asi ne, že? Pokud příjdu 31.3. po RD do práce, tak mi stejně hned ten den dá výpověď pro nadbytečnost. Předem děkuji za informaci. Michala

Odpověď:

Zaměstnavatel Vám pro nadbytečnost nemůže dát výpověď v průběhu čerpání rodičovské dovolené. Po skončení rodičovské dovolené je povinen Vám přidělit práci odpovídající Vaší pracovní smlouvě. Pokud pro Vás takovou práci nemá, může Vám dát výpověď tzv. z organizačních důvodů, potom Vám poběží dvouměsíční výpovědní lhůta a budete mít nárok ve výši nejméně trojnásobku průměrného výdělku. Nicméně, pokud budete mít podezření, že výpověď ze strany zaměstnavatele je neoprávněná, lze podat žalobu na neplatnost výpovědi k soudu a se zaměstnavatelem se následně soudit.

Martina Štěpánková

30.12.2010 11:12:59 | Zápočtový list

Dobrý den,
jsem na úřadě práce a nastupuji do nového zaměstnání, kde po mě chtějí zápočtový list od předchozího zaměstnavatele. Já ho u sebe nemám, nemohu ho najít a předchozí zaměstnavatel už neexistuje. Může si ho nová firma od někud vytáhnout a nebo to jde i bez toho abych jim ho dodal? Nebo stačí jen papíry z prac.úřadu? K čemu ten záp.list ta nová firma potřebuje?
Velmi děkuji za Vaši odpověd´. Prosím o rychlé odepsání.Víťa.

Odpověď:

Pokud má Váš původní zaměstnavatel právního nástupce, obraťte se na něj. V případě, že zaměstnavatel skončil úplně, zkuste se obrátit na Českou správu sociálního zabezpečení, info linka 257 062 860.

Martina Štěpánková

eva | 28.12.2010 18:11:12 | Žádost o pomoc

Sestra pečuje o dítě, které má od 2,5 let cukrovku, a asi před rokem se k tomu přidala dieta celiaklie. Nyní je mu již sice 13 let, ovšem kvůli bezlepkové dietě se nemůže stravovat ve školní jídelně, nemůže si koupit svačinu. Vše mu musí maminka upéct, uvařit a nachystat. Protože má cukrovku a musí mu být 6x denně podávána pravidelně strava, v poměru na hladinu cukru v krvi, 4x denně si musí píchat inzulin, 2-3x denně si měří glukometrem hladinu cukru v krvi, od toho se odvíjí množství píchaného inzulínu a množství stravy. 3x v týdnu má kromě dopoledního vyučování také i odpolední vyučování a mezi tímto má jen 25 min. přestávku na oběd. Ostatní děti se stravují ve školní jídelně, u něho to není možné. On za tuto dobu nestačí přijít ani domů, natož se ještě najíst a přijít na odpolední vyučování. Proto musí maminka odvést dítě ze školy autem, rychle mu doma podat oběd a znovu zavést do školy. Poraďte prosím, kam se obrátit, aby mohla být udělena vyjímka o zařazení dítěte do 2 skupiny, protože podle tabulek, nikdy nemůže dosáhnout na body, podle kterých by dítě mohlo být zařazeno do 2 skupiny. Bohužel tato kombinace cukrovky a bezlepkové diety je tak nešťastná, že nevím jak ji řešit. více

Odpověď:

Proti rozhodnutí o odvolání lze do dvou měsíců od jeho obdržení podat žalobu k příslušnému krajskému soudu.
Právní poradna Gender Studies je zaměřena na otázky slaďování rodinného a profesního života, problematice příspěvku na péči a sociálním službám se nevěnujeme.
Zkuste se obrátit na občanskou poradnu http://www.obcanskeporadny.cz/ nebo na organizace, které se přímo věnují pomoci osobám závislým na péči. Posílám nějaké odkazy: http://www.diadeti.cz/
http://www.nrzp.cz/
http://www.diazivot.cz/

Martina Štěpánková

Lucie | 20.12.2010 10:06:29 | bydlení

Dobrý den,
mám dotaz ohledně bydlení ve státním/obecním/bytě.Dědeček zemřel, já vnučka mám sním trvalé bydliště od mého marození.Obecnímu úřadu jsem prokázala,že se podílím na nákladech domácnosti.Můžou mi dát výpověď z bytu, nebo nájemní smlouvu na dobu určitou na dva roky?Mám trvat na smlouvě na dobu neurčitou.Bojím se.Nemám kde jinde bydlet. Děkuji

Odpověď:

Dotaz překračuje rámec právní poradny zaměřené na slaďování profesního a rodinného života.
Z kapacitních důvodů nejsme schopni zodpovídat tyto dotazy, zkuste se obrátit na občanskou poradnu http://www.obcanskeporadny.cz/

Martina Štěpánková

Ivo Vodička | 2.11.2010 22:19:15 | pracovní pomůcky pro leváky

Vážená poradno,

zajímalo by mě, jestli a jak je vymezeno právem postavení leváka z hlediska nároku na pracovní pomůcky nebo nějaký speciální přístup v zaměstnání. Hledal jsem ve všech možných právních předpisech, ale nic jsem nenašel - je to možné? Jedinou zmínku o leváctví jsem objevil ve vyhlášce min. školství z roku 1967, která nařizuje učitelům, aby respektovali leváky v jejich potřebách při psaní a některých dalších činnostech. Nový školský zákon leváky nezmiňuje, ale naznačuje kategorii dětí s nevýhodněním.

Děkuji za Vaši pomoc

Ivo Vodička
Litoměřice

Odpověď:

Obávám se, že žádná speciální úprava týkající se leváků skutečně neexistuje. Na druhou stranu je zaměstnavatel podle zákoníku práce povinen zajistit bezpečnost práce, proto by měl levákům poskytnout takové pomůcky, aby bezpečenost práce byla při jejich výkonu práce zajištěna.

Martina Štěpánková

22.10.2010 11:44:07 | lékař

Dobrý den,chci se zeptat když pracuji z domu zda mám nárok na lékaře a nebo si to musím naddělat,popřípadě vybrat dovolenou.děkuji

Odpověď:

Na zaměstnance pracující z domova se vztahuje ustanovení § 317 zákoníku práce, podle něhož Vám volno s náhradou mzdy za návštěvu lékaře nepřísluší, jako je tomu u pracovníků, kteří vykonávají práci na pracovišti zaměstnavatele. Dobu strávenou u lékaře si napracujete. Máte pružnou pracovní dobu, rozvrh práce si při práci z domova určujete sama, lékaře tedy můžete navštívit mimo pracovní dobu.

Martina Štěpánková

magdalena | 15.8.2010 22:45:08 | výdaje na domácnost

Dobrý den, prosím o odpověď na následující dotaz.Ze svého invalidního důchodu hradím jídlo, potřeby z drogerie a menší potřeby do domácnosti pro sebe,dospělou dceru a manžela. Manžel platí nájem (dosud regulovaný),inkaso,telefon (pevná linka + internet), provoz auta a počítá do toho i zdravotní a sociální pojištění ze svého ŽL. Na domácnost nepřispívá a já nesouhlasím. Jsem v právu?
Moc děkuji

Odpověď:

Podle § 19 zákona o rodině jsou oba manželé povinni o uspokojování potřeb rodiny pečovat podle svých schopností, možností a majetkových poměrů. Záleží tedy kolik Vy a Váš manžel vydělávate a jakou částkou se na všech nákladech domácnosti podílíte.
Pokud neplní jeden z manželů svoji povinnost hradit náklady společné domácnosti, rozhodne na návrh druhého manžela ve věci soud.

Martina Štěpánková

sacholan | 4.8.2010 11:40:23 | Doprovod k lékaři

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli je nějak omezen počet dnů v roce, kdy může manžel doprovázet manželku v centru asistované reprodukce a jak je to s náhradou jeho mzdy a kdo ji hradí, zaměstnavatel nebo OSSZ? Děkuji.

Odpověď:

Překážky v práci na straně zaměstnance upravuje nařízení vlády 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci. Podle tohoto nařízení má zaměstnanec nárok na pracovní volno k doprovodu rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení.
Volno se poskytne na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však na 1 den, byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu. Nařízení tedy omezuje nárok na volno na 1 den, čímž se míní, že není nárok na toto volno dva nebo více dní v kuse. Nicméně nařízení nijak neomezuje kolik dní to může být celkově v roce.
Pokud se jedná o doprovod manželky, má manžel nárok na náhradu mzdy nebo platu za uvedenou dobu.

Martina Štěpánková

Blanche | 28.6.2010 16:41:23 | diskriminace

Dobrý den,v únoru tohoto roku jsem se hlásila na volné místo učitelky,zveřejněné na mpsv.Od března do června se mnou byla sepsána dohoda o činnosti s tím, že se zatím neví jaká bude situace v září.V červnu bylo toto volné místo znovu avizováno na tomtéž portálu, opět jsem se hlásila (bez jakékoliv odezvy)a od jiných zaměstnanců jsem se dověděla, že na toto místo chtějí muže.Je možné se nějak bránit? Děkuji

Odpověď:

Z vašeho dotazu není zřejmé, zda jste se přímo zúčastnila výběrového řízení, tedy zda jste byla vybrána do dalšího kola, např. pozvána na pohovor apod.
Pokud by zaměstnavatel požadoval muže, jednalo by se o diskriminaci na základě pohlaví. Proti takovémuto jednání je možné podat stížnost na inspektorát práce či žalobu k soudu. V praxi je diskriminační jednání obtížné prokázat a pro posouzení, zda by taková žaloba měla naději na úspěch, by bylo třeba znát mnohem více detailů.

Martina Štěpánková

| 1 | .. | 6 | | 8 | | 10 | .. | 16 |

 

 

 

loga esf a oplzz
původní verze poradny: http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/poradenstvi.php, http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/info.php
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect