Zodpovězené dotazy
Zobrazit dotazy podle typu: |
|
Dobrý den, zaměstnavatel mi při výběrovém řízení na pracovní pozici řekl, že pokud bych nastoupila, neměl by pro mě pracovní místo v kanceláři, protože jsou všechna obsazena, a že bych musela pracovat trvale z domova. Moc se mi to nelíbí, neměla bych ani srovnatelné pracovní podmínky jako moji kolegové. Mám nějakou možnost, jak to řešit? Děkuji.
Odpověď:
Dobrý den,
předně platí, že zaměstnavatelé jsou povinni zajišťovat rovné zacházení se všemi zaměstnanci co do jejich pracovní podmínek. V dohodě o výkonu práce na dálku je tak třeba si co nejpodrobněji sjednat podmínky práce z domova, tak aby to nebylo ve Váš neprospěch a zároveň, aby se zaměstnavatel nevystavil možnému obvinění ze spáchání přestupku na úseku rovného zacházení. Za práci na dálku Vám náleží náhrada nákladů, které Vám vznikly v souvislosti s výkonem práce na dálku, a které jste schopna prokázat. Náhradou může být také výplata paušální částky, pokud si to se zaměstnavatelem sjednáte, nebo pokud je taková úprava součástí vnitřního předpisu. Navíc závislá práce má být konána na náklady zaměstnavatele, takže pokud byste měla použít k práci vlastní zařízení (např. počítač, telefon), zaměstnavatel je povinen Vám uhradit náklady za opotřebení těchto zařízení. Nabízí se tak např. více
Dobrý den, mám jako zaměstnanec nárok na umístění svého dítěte do firemní mateřské školy? Kapacita mš mého zaměstnavatele nestačí počtu přihlášených dětí a zaměstnavatel argumentuje, že školka je pouze benefit, a ne nároková služba. Děkuji.
Odpověď:
Dobrý den,
v tomto případě má zaměstnavatel zřejmě pravdu. Zaměstnanecké benefity jsou nenárokové, není-li v pracovní smlouvě nebo kolektivní smlouvě platné pro všechny zaměstnance zaměstnavatele uvedeno jinak. Pokud u Vás odborová organizace působí a je uzavřena též kolektivní smlouva, doporučovala bych dodatkem ke kolektivní smlouvě zpřesnit podmínky čerpání tohoto benefitu.
S pozdravem,
Anna Řídká za Gender Studies, o.p.s.
Dobrý den, hledám práci a měla bych zájem o jednu pozici recepční, ale zaměstnavatel v inzerátu požaduje, abych zaslala i své foto. Já ho ale posílat nechci. Smí to požadovat? Děkuji.
Odpověď:
Dobrý den,
jako uchazečka o zaměstnání jste chráněna zákoníkem práce, respektive ustanovením § 30 odst. 2, které zakazuje zaměstnavateli vyžadovat nadbytečné údaje od uchazečů (takovým údajem může být fotografie uchazeče). Odmítnout poskytnutí fotky lze na základě toho, že podoba nesouvisí s výkonem práce. Legitimnost požadavku poskytnutí fotografie se bude posuzovat s přihlédnutím ke konkrétní dané situaci.
S pozdravem,
Anna Řídká za Gender Studies, o.p.s.
Dobrý den, chtěla bych si ověřit, jestli stát platí zdravotní pojištění osobám-rodičům OSVČ a jestli je to nějak odvislé od toho, kolik si vydělám? Mám jedno šestileté dítě. Děkuji.
Odpověď:
Dobrý den,
podle zákona o veřejném zdravotním pojištění je stát plátcem pojistného za osoby celodenně osobně a řádně pečující alespoň o jedno dítě do sedmi let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku, pokud nemají příjmy ze zaměstnání nebo ze samostatné výdělečné činnosti. Pokud máte příjmy ze SVČ, jste plátcem zdravotního pojištění a platí pro Vás, že Vaším vyměřovacím základem coby OSVČ je 50 % Vašeho daňového základu ze samostatné činnosti. Je-li dosažený vyměřovací základ OSVČ nižší než minimální vyměřovací základ, je OSVČ povinna odvést pojistné (13,5 %) z minimálního vyměřovacího základu.
S pozdravem,
Anna Řídká za Gender Studies, o.p.s.
Dobrý den, zaměstnanci našeho podniku dostávají různé benefity v podobě příspěvku na penzijní spoření, benefitní kartu, plavenky a také například lístky na místní hudební festival. Vedení však nyní přestalo poskytovat lístky zaměstnankyním na mateřské dovolené. Je takový postup možný?
Odpověď:
Dobrý den,
rozdílné jednání v posuzování nároku zaměstnanců na lístky podle toho, zda u nich vznikla důležitá osobní překážka na straně zaměstnance ve smyslu mateřské dovolené je bez dalšího diskriminační. Legitimní omezení by bylo, pokud by byl nárok na lístky podmíněn např. počtem odpracovaných hodin v daném vyměřovacím období. Zřejmě se jedná o porušování zákoníku práce ze strany zaměstnavatele. V tomto případě je možné dát podnět na Inspektorát práce, v němž bych upozornila na možné nerovné zacházení podle zákoníku práce ze strany zaměstnavatele, což může naplňovat znaky správního deliktu ve smyslu § 24 zákona o inspekci práce.
S pozdravem,
Anna Řídká za Gender Studies, o.p.s.
Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s prosbou o radu. Během nedávné akce pořádané v nejmenovaném pražském podniku jsem byla organizátorkou vyzvána k tomu, abych podepsala prohlášení, že se akce účastním na vlastní nebezpečí vzhledem k tomu, že jsem (už viditelně) těhotná. Není to žádný klub, je to takové kulturní místo, jsou tam sedačky a udělá se z většího místa taneční parket. Odmítla jsem takové prohlášení podepsat. Přišlo mi to absolutně nespravedlivý a nevhodný požadavek, který v podstatě říkal: „Vaše těhotenství je problém, a pokud se něco stane, je to na vás”.
Organizátorka poté přivolala ochranku, a situaci začal řešit vedoucí, který mi řekl, že pokud nesouhlasím, mám si zavolat policii.
Policii jsem opravdu přivolala, ale jen proto, abych měla možnost situaci sepsat a formálně popsat, nešlo mi o to si nikam vydupat vstup. Jen jsem v tu chvíli nevěděla, co mohu dělat a jaká jsou má práva. Cítila jsem se absolutně sama, že se celá situace obrátila proti mně. Policie mi řekla, že jde o moje zdraví a tím to končilo.
více
Odpověď:
Dobrý den,
je zcela pochopitelné, že Vás nastalá událost negativně ovlivnila a akce ve Vás zanechala pachuť. Z právního hlediska má situace několik důležitých aspektů. Zaprvé ke třeba říct, že pořadatelé soukromé akce pro uzavřenou společnost jsou oprávněni nastavit si dle svého uvážení provozní a bezpečnostní pravidla, na jejichž základě po Vás též můžou vyžadovat podepsání prohlášení, že na akci vstupujete na vlastní nebezpečí, je to jakási forma varování. Nicméne zde je třeba dodat, že ujednání v prohlášení, kterým by se provozovatel vzdal odpovědnosti za újmu na Vašich přirozených právech (na životě a zdraví) způsobené úmyslně, z hrubé nedbalosti nebo v důsledku porušení svých povinností, nemá takové prohlášení právní relevance bylo by neplatné.
S pozdravem,
Gender Studies, o.p.s.
Dobrý den,
v poslední době se mluví o různých směrnicích EU, který se zaměřují na lepší postavení žen na trhu práce (odměňování, slaďování práce a rodiny, práce z domova apod.). Prosím, o které se konkrétně jedná, v jaké jsou fázi přijetí a kde je možné je najít?
A jak se potom dotýkají postavení zaměstnaných žen v členských zemích, včetně ČR? Jsou po přijetí ze strany EU rovnou závazné i pro nás - jinými slovy, kdy z nich budeme mít prospěch i my a mohu se na ně odkazovat při vyjednávání pracovních podmínek se zaměstnavatelem?
Děkuji, Petra
Odpověď:
Dobrý den,
podrobná odpověď přesahuje záběr této poradny, ve stručnosti lze zmínit následující - aktuálně je v běhu novela zákoníku práce, která transponuje směrnici o slaďování osobního profesního života a směrnici o předvidatelných pracovních podmínkách. Přijaty byly dále směrnice o zastoupení žen ve vedení obchodních společností a o transparentnosti v odměňování, jejich převedení do českého práva ale bude ještě záležitostí několika let. Evropské směrnice zpravidla takzvaný přímý účinek nemají a je tedy nezbytné vyčkat až na přijetí českých zákonů.
S pozdravem
Gender Studies, o.p.s.
Dobrý den,
můj dotaz se váže na možnost převodu nevyčerpané dovolené, když jsem na rodičovské, jak se to řeší? Nebo jsem o dovolenou po mateřské přišla?
Předem díky
Odpověď:
Dobrý den,
nárok na dovolenou nezaniká. Pokud není možné dovolenou vyčerpat ani v následujícím roce poté, co nárok na ni vznikl, mj. z důvodu rodičovské dovolené, je zaměstnavatel ve smyslu ustanovení § 218 odst. 5 zákoníku práce povinen určit dobu čerpání této dovolené po skončení těchto překážek v práci, tedy po skončení rodičovské dovolené.
S pozdravem
Gender Studies, o.p.s.
Dobrý den.
Ráda bych se zeptala, jak se mohu zachovat v případě diskriminace kvůli věku při pracovním pohovoru.
Ucházela jsem se o pozici, na kterou mám splněny všechny znalosti a předpoklady. Byla jsem vybrána do druhého kola výběrového řízení, které pan personalista začal s opakováním otázky, zda mi nebude vadit pracovat s mladými lidmi. I po odpovědi, že ne, otázku opakoval, až jsem se začala hájit a vysvětlovat, že se stýkám s lidmi různého věku a také již 5 let pracuji v kolektivech s různorodou věkovou skladbou a nemám žádný problém. Při pohovoru probíhala část konverzace v angličtině. Úroveň jazyka jsem měla stejnou, jako personalista. Když se mě ptal na koníčky, řekla jsem ráda pěstuji na balkóně rostliny, zejména rajčata. Po přechodu zpět do češtiny, ze mně pan personalista udělal hlupačku, že nerozuměl mému výrazu a neví, zda pěstuji rajčata nebo brambory. Opět jsem začala vše vysvětlovat, i když rozdíl mezi výrazy je takový, že není možné zaměnit rajčata za brambory. Po obou kolech pohovorů, jsem poslala děkovný dopis, jak mám ve zvyku. více
Odpověď:
Dobrý den,
ve Vašem případě se mohlo jednat o diskriminaci z důvodu věku, která je v rozporu s právní úpravou. Nicméně možnosti řešení jsou velmi limitované, zejména v případě, kdy poškozená osoba nemá k dispozici žádné důkazy o diskriminaci, což je bohužel nejspíše i Vámi popisovaná situace. Pokud byste nějaké důkazy k dispozici měla, je možné se obrátit na Kancelář Veřejného ochránce práv, v některých případech i na Státní úřad inspekce práce nebo Úřad práce, případně na soud. Co se týče možnosti odmítnout doatz na věk, pak sdělujeme, že podle § 316 odst. 4 zákoníku práce smí zaměstnavatel požadovat pouze informace související s výkonem práce a pracovněprávním vztahem. Věk sice obvykle nebude rozhodující pro samotný výkon práce (s výjimkou některých zákonných limitů), ale pro uzavření pracovněprávního vztahu a Vaši identifikaci bdue nutné sdělení data narození nebo rodného čísla. více
Dobrý den,v naší firmě chtějí ušetřit na prstech zaměstnanců z důvodu méně práce a tak jsme doma a dostáváme 60% když je málo práce ale to dostáváme i když potřebuji k lékaři na propustku nemám prý nárok jsou zakázané propustky a tak na lékaře máme 60%.Dekuji.xxxxxx
Odpověď:
Dobrý den,
propustky k lékaři není možné zakázat, zákoník práce ve spojení s příslušným nařízením vlády jasně stanoví, že zaměstnanec má v případě lékařeského ošetření nebo vyšetření nárok na volno v nezbytném rozsahu s náhradou mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku (ne tedy jen 60%). Jiný postup by byl porušením těchto právních ustanovení.
S pozdravem
Gender Studies, o.p.s.
Dobrý den. Dotaz-doprovod rodinného přislušníka k lékaři. Jde o odběr krve a pak na kontrolu k lékaři v rámci svého zdravotního stavu( kontroly co 3 měsíce).
Zaměstnavatel vyžaduje 3 razítka lékařú, abych dostal proplacenou směnu. Kde je předpis mít 3 razítka lékařů?
Odpověď:
Dobrý den,
v souladu s právní úpravou (zákoník práce a nařízení vlády č. 590/2006 Sb.) musí zaměstnanec zaměstnavateli prkázat, z jakého důvodu vznikla překážka v práci na straně zaměstnance. Pokud zahrnuje vyšetření návštěvu několika lékařů, pak pro prokázání skutečné doby trvání může zaměstnavatel požadovat potvrzení od všech těchto lékařů.
S pozdravem
Dobrý den. Pracuji v oddělení lidských zdrojů ve středně velké organizaci, která má ve vedení nepoměrně málo žen. Chtěli bychom zřídil vzdělávací skupinu/pool pro ženy, které by rozvíjely své schopnosti a zvýšily šanci na získání vedoucí pozice. Ale nejsem si jistá, jestli to takto lze s ohledem na princip rovného přístupu ke vzdělání/kariérnímu růstu. Je to možné? Můžeme vyhlásit přípravu takového uskupení a zahájit nábor z řad zaměstnaných žen v naší firmě? Není to napadnutelné jako diskriminace mužů nebo i jiných osob, které mohou být také nějak znevýhodněny? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď:
Dobrý den,
antidiskriminační zákon umožňuje přijmout určitá přiměřená a dočasná opatření sloužící k vyrovnání znevýhodnění některých skupin, např. žen, aniž by tato opatření byla považována za diskriminační. Jelikož s ohledem na fungování genderových stereotypů, segregaci pracovního trhu i nerovné rozdělení domácích povinností bývá v praxi přístup žen k rozvoji a zvýšení jejich profesních kompetencí aložitější, takový program, jaký popisujete, bývá jedním z často využívaných nástrojů jejich podpory. Z hlediska antidiskriminační legislativy by s tím neměl být žádný problém.
S pozdravem
Gender Studies, o.p.s.
Hezký den, vím o tom, že bylo zmanipulované výběrové řízení na státní instituci tak, aby vedoucí pozici vyhrál muž, ne žena, která byla ale co se týče splnění požadavků nejlepší a formálně tedy výběrové řízení vyhrála. Lze s tím něco dělat?
Odpověď:
Dobrý den,
pokud jde o výběrové řízení ve služebním úřadě, pak se tento postup řídí zákonem o státní službě a možnost podat námitky proti protokolu o výěbrovém řízení mají jen jeho účastníci a to v zákonné lhůtě. Pokud by se jednalo o diskriminaci, může se její obět bránit i soudně, prostředky podle antidiskriminačního zákona, je ale nezbytné mít alespoň dostatečné agrumenty a důkazy k tzv. přenesení důkazního břemene, tedy aby bylo dostatečně zdůvodněné, čím a jak se měl daný úřad diskriminace z důvodu pohlaví dopustit.
S pozdravem
Gender Studies, o.p.s.
Dobrý den,
je prosím možné použít některé opatření pozitivní diskriminace ve státní službě? Případně ve které fázi HR cyklu? Pracuji na ministerstvu a chtěla bych prosadit více žen do vedení. Je možné i ve státní službě upřednostnit uchazečku před uchazečem, když budou mít např. srovnatelné kvality? Upravuje toto nějak služební zákon? Děkuji mnohokrát.
Petra J.
Odpověď:
Dobrý den,
pozitivní diskriminace není právní pojem, jen jakési lidové označení, nicméně možnost využití vyrovnávacích nebo podpůrných opatření vprávní úpravě obsažena je. Zákon o státní službě se v § 98 odkazuje na ustanovení § 16 a 17 zákoníku práce, která se uplatní obdobně. V § 16 odst. 4 věta druhá zákoníku práce se stanoví, že "za diskriminaci se rovněž nepovažují opatření, jejichž účelem je odůvodněno předcházení nebo vyrovnání nevýhod, které vyplývají z příslušnosti fyzické osoby ke skupině vymezené některým z důvodů uvedených v antidiskriminačním zákonu." V antidiskriminačím zákonu najdeme nejen výčet tzv. diskriminačních důvodů, mezi které každopádně patří i pohlaví, ale i další upřesnění možných vyrovnávacích opatření. Zde je možné odkázat na § 7 odst. 2 a 3 antidiskriminačního zákona, které vymezují, jak může takové opatření vypada, aby nebylo považováno za diskriminaci. Preference ze dvou osob obdobné kvalifikace a zkušeností by takovým opatřením mohla být. více
Dobrý den,
jsem podnikatelka (obchod a služby) a mám prakticky jen ženský personál v řadách prodavaček. Chtěla bych to trochu změnit, protože si myslím, že smíšený kolektiv je lepší. Už jsem dávala do inzerátů větu typu, že: pozice je vhodná pro ženy i muže a píšu do inzerátu vždy název pozice prodavač/prodavačka. Ale mohla bych podat inzerát, že hledám přímo muže na pozici prodavače (za účelem zvýšení rozmanitosti týmu)? Nebo můžu bez dalšího třeba přijmout muže, když se mi přihlásí třeba 5 lidí a z toho bude 1 muž a zbytek ženy (a nehledět na další kritéria jako vzdělání, zkušenosti apod.). Předem díky za konzultaci.
Odpověď:
Dobrý den,
otázka preference zaměstnanců jednoho pohlaví (nebo určitého věku apod.) je vždy velmi citlivá, i pokud je vedena snahou o zvýšení rozmanitosti v týmu. Obecně platí, že pokud taková preference nemá přímou souvislosti s povahou vykonávaného povolání (např. žena jako prodavačka dámského spodního prádla, abychom byli co nejblíže Vašemu oboru), pak by jednoznačná preference ve inzerátu nebo při výběru mohla být diskriminační. Pokud byste ale vybírala ze srovnatelných kandidátů (zkušenosti, kvalifikace atd.), pak byste zástupcům podreprezentovaného pohlaví s největší pravděpodobností přednost dát mohla.
S pozdravem
Gender Studies, o.p.s.
Dobrý den, za poslední měsíc se mě již na dvou pohovorech zeptali, kdy plánuji zakládat rodinu (jsem žena, bude mi brzy 30). Zajímalo by mě, jestli se nějak změnila situace a tato otázka už je povolená?
Odpověď:
Dobrý den,
podle § 4 zákona o zaměstnanosti je zakázána jakákoliv diskriminace. Otázky, které Vám potenciální zaměstnavatel dával, jsou diskriminační, jelikož znamenají nerovné zacházení z důvodu pohlaví. manželského a rodinného stavu a vztahu nebo povinností k rodině. Můžete podat podnět Inspektorátu práce. Ten může po kontrole udělit zaměstnavatel pokutu až do výše 1 milion Kč. Dále se můžete bránit žalobou k soudu na zdržení se diskriminace a na odstranění následků diskriminace. Budete ovšem potřebovat důkaz o tom, že k diskriminačnímu jednání došlo, to znamená, že tyto otázky zaměstnavatel kladl.
Eva Fialová
Mám ze strany zaměstnavatele ukončen pracovní poměr v pořádku. Mohu se zaevidovat na ÚP. Když potřeboval do práce přijel za mnou a vystavil mi pracovní smlouvu. Nyní od něho potřebuji písemné potvrzení s razítkem a on mi řekl, že si mám pro něj dojet až k němu přes celou republiku je to v pořádku ? Co mám dělat kde se mám obrátit ?
Odpověď:
Dobrý den, děkuji za dotaz!
U potvrzení o zaměstnání („zápočtového listu“) má zaměstnavatel povinnost Vám je nejen vydat, ale i doručit (§ 313 zákoníku práce 262/2006 Sb.). Doručuje je do vlastních rukou primárně na pracovišti nebo v místě bydliště, ale také elektronicky, a pokud to není jinak možné, může písemnost doručit prostřednictvím provozovatele poštovních služeb (§ 334 zákoníku práce). Požádejte tedy bývalého zaměstnavatele, ať Vám potvrzení rovnou doručuje poštou (či elektronicky).
Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.
Přeji Vám hezký den!
Kateřina Lovitt
Dobrý den,
Nedávno jsem se snažil ucházet o práci ve firmě: Y&T Luxury Property Prague Czech Republic s.r.o.
Firmou mi bylo zděleno že práce je jen pro ženy,posílal jsem jim jen životopis přes email.Odpověď je přímo diskriminační. Podívejte se prosím na jejich webové stránky,youtube kanál, kde vyloženě podkopávají rovnost pohlaví. Má otázka je, zda se můžu jako muž bránit a jak.
Děkuji za odpověd.
Odpověď:
Dobrý den,
podle § 4 odst. 2 zákona o zaměstnanosti je při uplatňování práva na zaměstnání je zakázána jakákoliv diskriminace, tedy i diskriminace na základě pohlaví. To platí pro nabídky práce i pro vybírání vhodných kandidátů. Pokud s Vámi bylo společností zacházeno v souvislosti s ucházením se o zaměstnání méně příznivě z tohoto důvodu, že jste muž, můžete dát podnět ke kontrole inspekci práci místně příslušné podle sídla společnosti. Inspekce práce může společnosti udělit pokutu. Můžete se rovněž obrátit s žalobou k soudu. Místně příslušným soudem bude také soud podle sídla společnosti. V žalobě můžete požadovat, aby společnost přestala diskriminovat (aby se zdržela diskriminačního jednání). V žalobě můžete požadovat i přiměřené zadostiučinění, a to i v penězích.
Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, obraťte se, prosím na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350. více
Dobrý den, má právo zaměstnavatel "Dětský domov, potažmo Krajský úřad..", trpící akutním nedostatkem zaměstnanců a zaměstnankyň, vyžadovat od uchazečů zaplacení psychologických testů z vlastní kapsy - ty to vyjde na 2,5 tis. Kč? Děkuji za radu.
Odpověď:
Dobrý den,
zákon nebrání zaměstnavateli, aby od uchazečů o zaměstnání požadoval prokázání určité způsobilosti. Z tohoto důvodu po Vám může potenciální zaměstnavatel požadovat předložení psychologických testů, které si sama uhradíte.
Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.
Eva Fialová
Od 1.1.2017 jsem důchodce pracující v MŠ jako učitelka s pracovní smlouvou na dobu určitou. Zaměstnavatel- ředitel ZŠ A MŠ na mě vyvíjí tlak,abych uvolnila místo mladší paní pracující ve školní družině. Ředitel si mě neustále volá do ředitelny a zdůrazňuje mi,že nejsem perspektivní a že nejsem soudná. ( mám nahrávky jeho jednání) kontaktovala jsem odbory,ale nepomohly mi,spíše mi vyhrožovali trestním oznámením.Ředitel chce,abych od 30.6.2019 ukončila dohodou pracovní poměr,že pro mne nemá místo,chce po mne podpis už nyní, jak se mohu bránit?
Odpověď:
Dobrý den,
dohodu o ukončení pracovního poměru nemusíte podepsat. Pokud pro Vás nemá ředitel místo, tzn. jste nadbytečná z důvodu organizačních změn, musí Vám dát z tohoto důvodu výpověď. Pokud tomu tak není, výpověď Vám zaměstnavatel dát nemůže, a pokud se tak stane, můžete na její neplatnost podat žalobu k soudu. Jednání, které popisujete, se jeví jako diskriminace na základě věku. Na to svého zaměstnavatele písemně upozorněte, a upozorněte i zřizovatele mateřské školy s tím, aby Váš zaměstnavatel od diskriminačního jednání upustil. Dále se můžete obrátit i na inspektorát práce nebo na ombutsmanku. Proti diskiminačnímu jednání můžete podat i žalobu u soudu.
Budete-li mít další otázky nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.
S pozdravem, Eva Fialová