Archiv dotazů

Bezplatná právní poradna Gender Studies

mateřská rodičovská návrat na trh práce diskriminace na základě pohlaví a věku práce a péče rovné odměňování

Právní poradna je bezplatná a odpovídá JEN na problémy týkající se diskriminace z důvodu pohlaví a/nebo věku a slaďování rodinného a pracovního života.

Dotaz do poradny

Zodpovězené dotazy

Zobrazit dotazy podle typu:

Alena | 1.2.2007 01:09:04 | Úkolová mzda

Dobrý den, prosím o radu, zda existují nějaká pravidla pro normování práce, kterými se musí zaměstnavatel řídit. Pracuji jako dělnice v úkolové mzdě, u většiny prací které vykonávám je norma vykalkulována tak, že neodpovídá ani minimální hodinové mzdě (např. 30Kčs/hod). Zaměstnavatel doplácí do minimální mzdy. Na dotaz, jak je možné, že normy neodpovídají minimální hodinové mzdě, mi zaměstnavatel sdělil, že rozdíl mezi normou a minimální mzdou tvoří odměny a prémie. Je tedy pravda, že do minimální mzdy se zahrnují i odměny a prémie? A mám považovat za diskriminaci to, že stejnou práci vykonávají ukrajinské dělnice v hodinové mzdě? A kam se máme obrátit, pokud ve firmě nejsou odbory.

Odpověď:

S jakýmikoliv stížnostmi týkajícími se pracovních otázek se můžete obrátit na příslušný Inspektorát práce, který je povinen tuto situaci prověřit a v případě, že na straně zaměstnavatele shledá určitá pochybení mu může uložit i poměrně vysoké pokuty. Pokud někteří zaměstnanci vykonávají stejnou práci za jinou mzdu, pak se samozřejmě o stejnou práci jendá , protože za práci stejné hodnoty náleží i stejná odměna. Povinnost zajišťovat rovné zacházení , a to i v oblasti odměňování, je zaměstnavateli uložena ustanovením § 16 odst. 1 zákoníku práce. Na příslušný inspektorát práce se můžete obrátit i s prověřením normování práce; ta není žádným právním předpisem upravena. zaměstnavatel Vám doplácí do minimální mzdy - tím žádné předpisy neporušuje. Minimální mzda je stanovena částkou, kterou Vám zaměstnavatel za odvedenou práci hradí - mohou ji tedy tvořit i mimořádné složky. výsledná částka však nesmí být pod zákonem stanovenou hranicí. více

lida | 30.1.2007 22:28:07 | ukonč.prac.poměru-odstupné

Od 1,10,2006 mi běží tříměsíční výpovědní doba dle § 46 odst.1 písm.c). Pracovní poměr měl skončit 31,12,2006. Od 24.11.2006 jsem v pracovní neschopnosti, která potrvá zřejmě do konce února 2007.
Kdy mi zaměstnavatel ukončí pracovní poměr a jaké mi
musí vyplatit odstupné jestli dvouměsíční nebo podle
nového zákoníku tříměsíční.

Odpověď:

Pracovní poměr končí ke dni, kdy uplyne výpovědní lhůta tj. skončil k 31.1.2007. Odstupné se řídí zákoníkem práce, který byl účinný v době. kdy byla dána výpověď z pracovního poměru tedy zákoníkem práce účinným do konce loňského roku. Odstupné je stanoveno zákonem jako minimální, není tedy vyloučeno, aby vám zaměstnavatel posyktl odstupné vyšší.

Ivana Spoustová

Bláhová | 28.1.2007 00:03:28 | nárok na dovolenou

Pracuji jako vedoucí pracovního kolektivu.kde pracují i lidé na ,, dohodu o provedené činnosti".Dle zákoníku prác platného od l.l. 07 mají tito zaměstnanci právo též na dovolenou z tohoto prac. poměru a při nemoci právo na uplatnění pracovní neschopnosti?V minulém zákoníku prác toto neplatilo.děkuji

Odpověď:

Pokud jde o Váš dotaz, pak v pracovní smlouvě máte pravděpodobně stanovenu týdenní pracovní dobu. V zákoníku práce nebylo ani není stanoveno, že by vedoucí zaměstnanec nesměl práci přesčas vykonanou pro svého zaměstnavatele vykazovat. práce přesčas se řídí ustanovením § 93 zákoníku práce, který stanoví, kdy jí smí zaměstnavatel po zaměstnanci požadovat a za jakých podmínek.

Ivana Spoustová

John | 26.1.2007 09:48:15 | Přechod z doby určité naneurčitou.

Dobrý den! Zajímalo by mne co se stane po uplinutí 2 let pracovního poměru na dobu určitou. Jak přejde pracovní poměr na dobu neurčitou. Dříve stačilo, že se člověk týden neozval a automaticky pracovní poměr přešel na dobu neurčitou platí to stále? Nebo se musím ozvat? Děkuji. Nashledanou

Odpověď:

Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou. Podmínka, že zaměstnanec vykonává práci s vědomím zaměstnavatele, je pro další trvání pracovního poměru rozhodující. Pokud by zaměstnavatel o tom, že vykonáváte práci nadále nevěděl, pracovní poměr na dobu určitou se na pracovní poměr na dobu neurčitou nezmění.

Eva Fialová

Hana | 25.1.2007 20:44:54 | Neplacené volno

Potřebovala bych poradit: zaměstnavatel rekonstruuje prodejnu a zaměstnancům ústně nařídil čerpat dovolenou s tím, že po vyčerpání zákonného nároku na dovolenou nám dává neplacené volno.
Provozovnu uzavřel k 2.1.2007 a na rekonstrukci se stále pracuje.
Dovolenou mám již vyčerpanou, tzn. že jsem na neplaceném volnu.
Kdo platí zdravotní a sociální pojištění, když pracovní poměr stále trvá (nebyl rozvázán z mé ani z jeho strany), do práce nechodím(e),čekáme jen, až bude rekonstrukce hotová.
Děkuji za odpověď

Odpověď:

Zaměstnavatel může v dohodě s odborovou organizací určit hromadné čerpání dovolené, jestliže je to nutné z provozních důvodů. Hromadné čerpání dovolené nesmí činit více než 2 týdny. To, co jsou konkrétně provozní důvody, zákon nestanoví.
Nemohl-li zaměstnanec konat práci pro překážky na straně zaměstnavatele, musí mu zaměstnavatel ve Vašem případě poskytnout náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku.
Po vyčerpání dvou týdnů dovolené, máte nárok na náhradu mzdy. Neplacené volno je ve Vašem případě obcházení zákoníku práce. Na protiprávní jednání Vašeho zaměstnavatele můžete podat stížnost na úřadu práce. Pokud by Vám nebyla náhrada mzdy vyplacena, můžete tento nárok uplatnit u soudu.

Eva Fialová

Zbořil | 25.1.2007 19:01:34 | Jde se tomu účině bránit

Dobrý den. Obracím se na Vás se zoufalou prosbou o radu. Pracuji u firmy která má jen 3 kamiony. Jsme na vozech po dvou. Střídáme se na dvě směny. Ze všech řidičů jsem tam nejstarší. Dělám naší firmě garanta , jinak by nemohla provozovat mezinárodní kamionovou dopravu. Jízdy do zahraničí jsou sporadické, ale jsou. - Od roku 2003, kdy jsem nastoupil k firmě, byli v zahraničí všichni, někteří několikrát akorát já ani jednou. Při tom mám největší zkušenosti a nejdelší praxi. Jezdil jsem do zahraničí 10 let, celkově 34 let a problematiku znám, dá se říci, nejlépe. - Dálkové jízdy do Ostravy. Jezdí se dvakrát týdně. Opět to jezdí dva vozy, ale já ne. - V Listopadu byl můj přímý vedoucí převelen na novou pobočku do Boru. To nikdo z nás nevěděl. Na přímou otázku mi odpověděl, že končí. Ulevilo se nám všem. Po čase jsme, ale zjistili, že to byl, z jeho strany, žert. Teď se po mně a nejen po mně „vozí“. více

Odpověď:

Stal se obětí obtěžování na pracovišti, neboli mobbingu. Zaměstnavatelé jsou povinni zajišťovat rovné zacházení se všemi zaměstnanci, pokud jde o jejich pracovní podmínky. Obtěžování na pracovišti se považuje za diskriminaci, která je zakázána. Diskriminací je rovněž rozdílné zacházení se zaměstnatnanci z důvodu jejich věku. Na svého zaměstnavatele můžete podat žalobu, ve které žádejte, aby od svého chování upustil. Můžete po něm požadovat také přiměřené zadostiučení, a to i v penězích. Protože se jedná o diskriminaci v pracovněprávních vztazích, nemusíte vy dokazovat, že Vás zaměstnavatel diskriminovat, nýbrž on bude muset dokázat že se diskriminačního jednání nedopustil. Na míře poškození Vašich žeber závisí možnost podat na toho, kdo Vám takové poškození způsobil, trestní oznámení nebo oznámení pro přestupek. O trestný čin ublížení na zdraví by se jednalo v případě, že Vám naražení žeber neumožňovalo 7 dnů vykonávat běžné činnosti. Jinak se jedná o přestupek. více

25.1.2007 01:21:58 | ukončení prac.poměru

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na problém, který se přihodil mému příteli. Před 3 dny mu přišel domů dopis, ve kterém zaměstnavatel okamžitě zrušil pracovní poměr pro porušení pracovní kázně. Jak má momentálně postupovat? Musí se dostavit do práce ještě něco podepsat? A co zápočtový list? Pošlou ho poštou? Práci má hodně daleko a jde tu o to aby si pro něho nemusel jet.Co všechno musí zápočtový list obsahovat? Byla to jeho první práce a byl zaměstnaný 5 měsíců. Bude mít kvůli paragrafu nějaké problémy na úřadu práce či u nového zaměstnavatele? Předem děkuji za odpověď

Odpověď:

Tento dotaz nespadá do oblasti diskriminace na pracovním trhu, proto se , prosím, obraťte v případě jakýkoliv pochybností na občanskou či jinou právní poradnu. Váš manžel má možnost výpověď akceptovat - pak se do práce již nedostaví a může požádat i o zaslání zápočtového listu poštou. Výpovědní důvod je vždy v zápočtovém listu uveden - u dalšího zaměstnavatele tak může jeho přijetí vzbuzovat pochybnosti. Pokud by měl za to, že výpověď byla neoprávněná - o neplatnosti výpovědi však může rozhodnout jen soud k návrhu Vašeho manžela -může trvat na nepaltnosti i an tom , že bude dále zaměstnán, event. se pouze domáhat neplatnosti výpovědi, avšak na dalším zaměstnání již netrvat. Obě skutečnosti jsou spojeny s jinými právními nároky- viz ustanovení § 69 zákoníku práce. Návrh na určení nepaltnosti výpovědi však musí uplatnit u soudu nejpozději do dvou měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit tímto rozvázáním (ustanovení § 72 zákoníku práce). více

Marie | 24.1.2007 12:57:24 | Odstupné

31.10.2006 jsem obdržela výpověď pro nadbytečnost.4.11.2006 jsem onemocněla a v současné době jsem v pracovní neschopnosti.
Kdy se mnou bude rozvázán pracovní poměr,pokud neschopnost bude ukončena například 8.2.2007 a v jakém násobku obdržím odstupné - dle nového ZP nebo starého?

Odpověď:

Výpovědní doba začala běžet již 1.11.2006, čili Vaše pracovní neschopnost
nemá na ukončení výpovědní doby vliv. Výše odstupného se bude řídit
zákoníkem práce účinným v době, kdy s vámi byl rozvázán pracovní poměr ,
tedy "starým" zákoníkem práce.

Ivana Spoustová

Bodečková | 22.1.2007 08:16:36 | Výpověď

Dobrý den,manžel je 14 let zaměstnán u Městské policie. Před rokem se podrobil operaci kyčelního kloubu.Již dva roky usiloval o jiné, jemu vhodné místo, bohužel mu nebylo umožněno, přestože byli přibíráni noví zaměstnanci.Bylo mu přislíbeno, že se o něho organizace postará. Bohužel, nyní mu hrozí výpověď.Lze se nějak bránit a náleží mu v případě výpovědi ze zdravotních důvodů odstupné ve výši 12násobku?Děkuji. Přeji krásný den.

Odpověď:

Ano, náleží. Podle ustanovení § 52 odst. d) pokud zaměstnanec nesmí podle
lékařského posudku vydaného zařízením pracovnělékařské péče nebo rozhodnutí
příslušného správního úřadu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat
dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro
ohrožení touto nemocí, je to důvodem, pro který mu může dát zaměstnavatel
výpověď. Pak mu ale dle ustanovení § 67 odst. 1 náleží při skončení
pracovního poměru odstupné ve výši
n e j m é ň e dvanáctinásobku průměrného výdělku.

Ivana Spoustová

Ludmila | 22.1.2007 03:27:41 | výpověď

Dobrý den, před rokem jsem absolvovala operaci,kvůli níž jsem byla šest týdnů v pracovní neschopnosti. Na podzim roku 2006 jsem jednou týdně po dobu třech měsíců musela dojíždět na infuze do vzdálenějšího města, tudíž mě zaměstnavatel musel uvolnit na celý den. 29.12.2006 jsem onemocněla. Dle mínění lékaře už bych koncem ledna mohla nastoupit do zaměstnání. Na 1.3.2007 mám plánovanou další operaci,při které bude doba pracovní neschopnosti činit zhruba šest týdnů. Zaměstnavateli jsem termín operace sdělila - netvářil se vůbec nadšeně,dokonce tak napůl úst pronesl něco o tom, že si asi bude muset najít náhradu. Mám teď velké obavy, jestli mi může dát během toho měsíce co budu v práci výpověď např. z důvodu časté absence v zaměstnání kvůli nemoci, případně z jakého jiného důvodu by mi ji mohl dát. U firmy pracuji devět let, práci vykonávám zodpovědně, tudíž by mi ji neměl dát pro porušení pracovní kázně. Kdyby mi ji ale z nějakého důvodu dal a výpovědní doba by mi skončila v době, kdy budu ještě v pracovní neschopnosti, znamená to pro mě, že bych se měla jít nahlásit na ÚP ? Měla bych také nárok na nějaké odstupné ? více

Odpověď:

Zaměstnavatel vám může dát výpověď jen z důvodů, které uvádí zákoník práce
ve svém ustanovení § 52. Časté návštěvy lékaře zde uvedeny nejsou, důvodem
může být však pokud pro zdravotní stav není zaměstnanec způsobilý vykonávat
práci; to však musí vyplývaz ze zdravotního lékařského posudku, pak
zaměstnanci náleží odstupné. V době, kdy budete v zaměstnání event. v
pracovní neschopnosti Vám tedy zaměstnavatel může dát výpověď pouze ze
zákonem stanovených důvodů. Pokud byste byla bez zaměstnání, pak vám
doporučuji obrátit se bez zbytečného odkladu na úřad práce se žádostí o
podporu v nezaměstnanosti. Věří však, že k výpovědi ze strany zaměstnavatele
nedojde.

Ivana Spoustová

Jana | 17.1.2007 13:13:13 | pracovní neschopnost

Dobrý den, jsem již několik měsíců v pracovní neschopnosti (rizikové těhotenství). Porušila jsem léčebný režim (vycházky napsané nemám) a můj zaměstnavatel se o tom dozvěděl. Může mě nějak potrestat? Stalo se to loni, posuzuje se to tedy podle starého zákoníku práce? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
Váš zaměstnavatel Vás za nedodržení podmínek pracovní neschopnosti postihnout, na rozdíl od orgánu sociálního zabezpečení, nemůže.
Mgr. Eva Fialová

Ivana Spoustová

Ilona | 16.1.2007 13:00:15 | soc. pojištění

Dobrý den,kde mám zjistit zda za mě zaměstnavatel platí soc.pojištění, když jde o firmu větší než je 25 zaměstnanců. Zdrav.poj. za mě neplatí/jsem na neschopence,ale propuštěná/a z výplaty mi nic nestrhávají.Musím si vše doplatit? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Skutečnost , zda a jaké výši zaměstnavatel platí příslušné pojištění zjistíte nejlépe dotazem u mzdové účtárny (doporučuji písemně), údaji na výplatní pásce a samozřejmě u příslušných orgánů nemocenského a sociálního pojištění, na které se můžete, nejlépe písemně, rovněž obrátit.

Ivana Spoustová

Hana | 16.1.2007 11:09:29 | výpověď v těhotenství

Dobrý den,
jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství a v současné době již delší dobu v pracovní neschopnosti. Zaměstnavatel mi vyhrožuje výpovědí pro hrubé porušování pracovní kázně proto, že jsem nedoručila do zaměstnání potvrzení o 3 lékařských prohlídkách, které jsem absolvovala v prac. době. Má na to právo? Když potvrzení doručím zpětně, bude vše v pořádku?Děkuji.

Odpověď:

Překážky na straně zaměstnance, které jsou důvodem pro omluvu zaměstnance je zaměstnanec povinen doručit zaměstnavateli bez zbytečného odkladu. Doporučuji Vám, abyste výzvy zaměstnavatele uposlechla a bez zbytečného odkladu je předala.

Ivana Spoustová

bbetmen | 14.1.2007 15:40:07 | vypoved

dobry den mam problemy se zamestnanim podal jsem vypoved a muj zamestnavatel ji nechce prijmout tak nevim co mam delat muzetemy poradit

Odpověď:

Dobrý den,
výpověď je jednostranný právní úkon, který je platný doručením její písemné formy zaměstnavateli. Zaměstnavatel má možnost trvat na dodržení výpovědní lhůty v délce dvou měsíců.
Mgr. Eva Fialová

Eva Fialová

Dona | 12.1.2007 09:06:00 | náhradní volno

Dobrý den, prosím o radu, mám si vybírat 3 dny náhradního volna a vedoucí mi nařídil vybrat starou dovolenou v délce 7 dní. zajímá mě, co má přednost, zda si vybrat nejprve náhradní volno a pak dovolenou v délce 4 dní, nebo vybrat dovolenou celou a náhradní volno převést do dalšího měsíce, ve kterém budu mít zřejmě další přesčasové hodiny. Děkuji a přeji hezký den

Odpověď:

Dobrý den,
náhradní volno, které je náhradou za přesčasové hodiny, má při čerpání přednost před dovolenou na zotavenou. Dobu čerpání dovolené určuje zaměstnavatel. Pokud zaměstnavatel určil náhradní volno v době čerpání dovolené, je povinen určit čerpání náhradního volna na jiný den. Určil-li Váš zaměstnavatel čerpání dovolené na tento měsíc, převádí se Vám náhradní volno do dalšího měsíce.
Mgr. Eva Fialová

Eva Fialová

Lenka Hrbáčová | 11.1.2007 13:33:37 | Dohoda o skončení pracovníhopoměru?

Dobrý den,
jsem třetím rokem na rodičovské dovolené(mé dceři budou tři roku v březnu 2007). Jsem vedená ve firmě, kde jsem pracovala. Včera mi majitel firmy a zároveň můj šéf napsal dopis tohoto znění:"Dnem 31.12.2006 bylo ukončeno živnostenské podnikání mé firmy.Vzhledem k ukončení podnikatelské činnosti bez nástupnictví a k tomu, že Vaše rodičovská dovolená je delší než tři roky, zasílám Vám tímto dohodu o skončení pracovního poměru. Podepsanou dohodu v jednom vyhotovení odešlete zpět na adresu." K tomuto dopisu přiložil dvě kopie Dohody o ukončení pracovního poměru ve smyslu § 43 zákoníku práce. Pracovní poměr pracovníka v podniku končí na základě této dohody dnes 31.12.2006. Smlouva má datum 27.12.2006.
Mám šanci se nějak bránit? Myslela jsem, že v březnu nastoupím opět do práce. A nemám nárok na odstupné?
Mockrát předem děkuji za Vaši rychlou právní pomoc Lenka Hrbáčová.

Odpověď:

Dobrý den,
zaměstnankyni na mateřské dovolené lze dát výpověď pouze ze zákonem stanovených důvodů. Jedním z nich je právě zrušení podniku, kde zaměstnankyně pracuje. Na odstupné nárok máte a to ve výši dvojnásobku průměrného výdělku, kterého jste dosahovala před nástupem na rodičovskou dovolenou.
Mgr. Eva Fialová

Eva Fialová

Iveta | 11.1.2007 11:02:56 | pojištění

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda jsem ještě zaměstnaná, když jsem 5 dní před koncem zkušební doby dostala výpoveď a to v době kdy jsem byla na neschopence.Od 16.10.2006 jsem práce neschopná z důvodu těhotenství a výpověď mám od 20.10.2006. Peníze od firmy /za nemoc/ dostávám dál,ale nyní jsem zjistila že za mě nikdo neplatí zdrav.pojištění. Musím to platit sama?

Odpověď:

Podle ustanovení § 58 odst. 1 zákoníku práce může ve zkušební době zrušit pracovní poměr písemně bez udání důvodu případně z jakéhokoliv důvodu jak zaměstnanec, tak zaměstnavatel. Skutečnost, že jste byla v té době v pracovní neschopnosti ani Vaše těhotenství nemá na tuto skutečnost žádný vliv.

Ivana Spoustová

veronika | 10.1.2007 18:43:50 | nemocenska

jsem svobodna matka dcera onemocnela nemoc trvala 20 dni nemocenska mi byla proplacena pouze za 9 dni s tim ze musim dolozit k neschopence cestne prohlaseni ze jsem samozivitelka prosim je toto nutnost dekuji za odpoved

Odpověď:

Nepodařilo se mi najít žádné ustanovení, které by požadovalo Vaše čestné prohlášení. Domnívám se proto, že tento postup nemá oporu v našich právních předpisech.

Ivana Spoustová

macek | 10.1.2007 17:59:15 | návštěva lékaře

Zaměstnavatel neproplácí ani neomlouvá lékaře. Každou mepřítomnost si musíme napracovat. Je to tak správné? Jedná se o jednosměnný provoz.

Odpověď:

Podle ustanovení zákoníku práce je návštěva lékaře považována za překážku na straně zaměstnance. Pak zaměstnanec jednak musí včas požádat zaměstnavatele o poskytnutí pracovního volna a jednak je povinen tuto překážku zaměstnavateli prokázat. Rozsah poskytnutého volna a případná náhrada mzdy za jeho poskytnutí je upravena příslušným nařízením vlády. Vzhledme k tomu, že tento dotaz nespadá do oblasti rovných příležitostí, doporučejeme se obrátit na příslušnou advokátní či jinou právní poradnu.

Ivana Spoustová

Musil | 10.1.2007 10:38:04 | Vyplacení odměny zahospodářský výsledek v roce2006

Dobrý den,
prosím o pomoc spojenou s problémem vyplacení odměny z hospodářského výsledku naší společnosti za rok 2006.
Jedná se mi o to, že jsem se dostal do situace, kdy měním své zaměstnání a v listipadu jsem předal výpověď z pracovního poměru, který ukončím k 31. lednu. Jako zaměstnanec jsem měl slíbeno vyplacení odměn za rok 2006. V dodatku k prac. smlouvě je uvedeno, že tato odměna je za dřívější 13. a 14. plat. Zaměstnavatel mi nyní tvrdí, že mi tuto odměnu nevyplatí. Jde mi o to, že jsem se na hospodářském výsledku podílel celý rok, proto bych měl toto ohodnocení dostat.
Chci se Vás zeptat, zda-li mám možnost se opřít o právní podporu.

Předem děkuji za odpověď.

S přáním pěkného dne

Jindřich Musil

Odpověď:

Tento dotaz nespadá do obalsti rovných příležitostí a proto Vám doporučujeme obrátit se na advokátní či jinou právní poradnu. Pro úplnost však dodáváme, že zaměstnavatel je povinen Vám vyplatit veškeré součásti mzdy, které vyplývají z písemně uzavřených dodatků. Pokud by tak neučinil, máte možnost vymáhat dlužnou částku i soudní cestou. Doporučuji však blíže prostudovat, zda není vyplácení podílu vázáno na nějaké podmínky - např. právě, zda není vyloučené podáním výpovědi ze strany zaměstnance či jinou skutečností.

Ivana Spoustová

| 1 | .. | 84 | | 86 | | 88 | 89 |

 

 

 

loga esf a oplzz
původní verze poradny: http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/poradenstvi.php, http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/info.php
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect