Zodpovězené dotazy
Zobrazit dotazy podle typu: |
|
Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s proplacením dnů čerpaných při ošetřování člena rodiny,kdy je nárok na 9 dní placených. Jde o to, že manžel má nepřetržitý 12 hodinový provoz. Jaké dni mu musí zaměstnavatel proplati a jak je to s dny,které má mezi směnami volno. předem děkuji.
Odpověď:
Dobrý den,
při ošetřování člena rodiny se poskytuje pečující osobě ošetřovné. Ošetřovní náleží pečující osobě za kalendářní den, kdy nemohl vykonávat práci. Za den, který byl naplánován jako den pracovního volna se ošetřovné neposkytuje.
Eva Fialová
Dobrý den,
může jít manžel místo mě na mateřskou?Případně,kdy by na ní nastoupil a na jak dlouho?Na rodičovskou dovolenou bych potom nastoupila zase já. Jaké jsou podmínky?
Díky
Odpověď:
Dobrý den,
na "mateřskou dovolenou" může Váš manžel nastoupit, pokud to tom informuje svého zaměstnavatele. Na rodičovskou dovolenou po dobu, kdy je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou, nastupuje zaměstnanec do 22. týdne věku dítěte. Peněžitou pomoc v mateřství může Váš manžel čerpat, pokud s Vámi uzavře písemnou dohodu o tom, že bude pečovat o dítě. Tato dohoda nabývá účinnosti nejdříve 7. týdnem po narození dítěte. Peněžitou pomoc může otec dítěte čerpat za stejných podmínek jako matka dítěte, tzn. splnění 270 dnů nemocenského pojištění v posledních dvou letech.
Eva Fialová
Dobrý den,
Na konci května se mi narodí dítě. Jsem OSVČ a pěněžitá pomoc v mateřství mi vychází na zhruba 3500 Kč. Bylo mi sděleno, že ode dne narození dítěte mohu na ÚP požádat o dorovnání do výše rodičovského příspěvku. K tomu prý mohu také použít příjmy partnera, jsou-li vyšší. Partner je Francouz, v posledním roce (tj. od května 2012) byl nedříve zaměstncem v ČR, poté od října 2012 do ledna 2013 byl nezaměstnaný a pobíral podporu, a od února 2013 je zaměstnán v Polsku. Mohu v jeho případě využít jeho denní vyměřovací základ pro dorovnání rodičovského příspěvku? Pokud ano, jak je třeba příjmy (z obou zaměstnání) doložit? Existuje nějaký formulář pro personální oddělení?
Děkuji Katka
Odpověď:
Dobrý den,
s tímto dotazem Vás musím odkázat na Úřad práce, který posoudí Váš nárok podle konkrétních okolností Vaší situace včetně druhu a délky nemocenského pojištění Vašeho manžela.
Eva Fialová
Dobry den,
manželka byla do 22.12.2012 na rodičovske dovolene. Po nastupu do práce dostala vypoved z nadbytečnosti (odstupne 3 měs) a tedy od 23.12.12 je vedena na úřadu práce. Podpůrčí doba je 5 měsíců. Současně pečuje o syna, který nebyl přijat do školky. Nyni otěhotněla. Chtel bych se zeptat, zda-li bude nejaky narok na PPM či nikoli a v jaké výši a od kdy bude mít nárok na rodičovský příspevek.
Dekuji
J
Odpověď:
Dobrý den,
po návratu do práce měl zaměstnavatel Vaší manželce přidělovat práci podle její pracovní smlouvy. Výpověď byla v takovém případě nezákonná. Pokud Vaše manželka dostala výpověď bez dvou měsíční výpovědní doby, jedná se rovněž o nezákonný postup zaměstnavatele. Když uvážíme, že pracovní poměr skončil výpovědní dobou 28.2., můžete ještě do 30. 4. podat žalobu na neplatnost výpovědi u soudu.
Pokud se rozhodnete žalobu nepodat, či soud Vaši žalobu zamítne, a pracovní poměr pokračovat nebude, V takovém případě bude nebude mít Vaše manželka nárok na peněžitou pomoc v mateřství a bude čerpat pouze rodičovský příspěvek, a to po porodu dítěte.
Eva Fialová
Když budu mít druhé dítě drív než to první dovrší tří let věku budu mít narok na to abych dobrala mateřskou,nebo to propadne státu?
Odpověď:
Dobrý den,
pokud jste v pracovním poměru, budete mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Rodičovský příspěvek, který dostud pobíráte, Vám přestane být vyplácen. Důvodem je nemožnost čerpat obě dávky dohromady, peněžitá pomoc v mateřství má přednost před rodičovským příspěvkem.
Eva Fialová
Dobrý den,potřebovala bych poradit,mám dvě děti,při prvním dítěti sem do určitého času pobíralamateřskou v hodnotě 7600kč pak mi tp bylo sníženo na 3800 tudíž rodičovský příspěvěk,protože sem v těhotenství byla evidována na pracovním ůřadě,,ale v létě minulého roku jsem si vzala svého muže který je zaměstnám v Německu.S manželem sme čekali další miminko a to se narodilo v prosinci 2012,když mě propustili z porodnice a jelli sme malou nahlásit na Sociální ůřad abych pobírala plnou Mateřskou tak nám bylo oznámeno že nemáme nárok a vzali nám i příspěvek na první dítě,,prý máme žádat v Německu právě proto že já byla evidována na Pracovním ůřadě a manžel platí daně v Německu.Manžel bere nejvíce 30000 z čehož ještě platí hypotéku,pojištění,alimenty na jeho první dítě s předešlou partnerkou a spoustu věcí okolo,obě děti nosí pleny a malá je krmená sunarem.CHci se zeptat zda mám nárok na peníze na děti tady u nás v ČR,děti sou obě narozené tady a už 4 měsíce nepobírám nic,,manžel to táhne sám a tak tak přežíváme,,děkuji
Odpověď:
Dobrý den,
pokud nemáte nárok na peněžitou pomoc v mateřství, pobíráte rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě. To, že je Váš manžel zaměstnán v Německu, není pro nárok na rodičovský příspěvek relevantní. Rodičovský příspěvek vyplácí Úřad práce. Pokud Vám Úřad práce příspěvek nepřiznal, můžete se proti tomuto rozhodnutí odvolat.
To, zda máte nárok na obdobu rodičovského příspěvku v Německu, nedokážu posoudit. V tomto případě bych Vás odkázala na tamní úřady, které by případný nárok na výplatu obdobné dávky posoudily.
Eva Fialová
Dobrý den,vedoucí mi nabídl práci zástupkyně vedoucího,ale já odmítla. Druhý den mi řekl,že to mám nařízené. Já se na tuhle práci ale necítím,a psychicky jsem se zhroutila. Jak se můžu bránit? Opravdu to musím přijmout?
Odpověď:
Dobrý den,
pokud by změna pracovní pozice znamenala změnu pracovní smlouvy musíte s toutu změnou souhlasit. Změnu pracovní smlouvy Vám nemůže zaměstnavatel nařídit. Smlouva je dvoustranný úkon, s jejímž obsahem musí souhlasit obě strany. Pokud nebudete se změnou souhlasit, nemůže Vám zaměstnavatel změnu pozice nařídit.
Eva Fialová
Dobrý den,má matka povinnost nastoupit na MD 8nebo6 týdnů před porodem?Nebo může být do porodu na PN a po porodu nastoupit na MD manžel?Nebo jak dosáhnout toho aby MD byla vypočítána z příjmu otce z důvodu že já bych měla mateřskou 3000Kč.děkuji
Odpověď:
Dobrý den,
na 28 týdenní mateřskou dovolenou nastoupit nemusíte. Zaměstnavatel však nesmí zaměstnávat zaměstnankyně 6 týdnů po porodu. Vaše mateřská dovolená tedy musí trvat minimálně 6 týdnů po narození dítěte. Manžel může nastoupit na rodičovskou dovolenou po porodu dítěte. V takovém případě byste se starali o dítě společně, a to až do doby, než dítě dosáhne věku šesti týdnů.
Peněžitou pomoc v mateřství může čerpat otec dítěte, pokud splní podmínku 270 dnů nemocenského pojištění v posledních dvou letech a uzavře s Vámi písemnou dohodu, že bude pečovat o dítě. Tato dohoda nabude účinnosti nejdříve sedmý týden po narození dítěte. V době čerpání peněžité pomoci v mateřství nemůže otec dítěte vykonávat výdělečnou činnost.
Eva Fialová
Dobrý den,
nedávno jsem podstoupila několik kol přijímacího řízení do jedné firmy. Ve vědomostních částech i u osobního pohovoru jsem byla úspěšná. Bohužel poslední slovo má ředitel u kterého probíhá závěrečné kolo přijímacího řízení. Měla jsem představu na co se ptá, vzhledem k tomu, že tam pracuje několik mých přátel. Bohužel jsem se k němu dostavila a jeho dotazy nebyly směřovány ani na mé vzdělání, zkušenosti ani na celkový postoj k práci, jak tomu bylo u mých přátel. Pohovor zahájil prohlášením, že dnešní dobuu nechápe, protože je po ženách vyžadováno aby tvrdě pracovali, přitom by měli být doma s rodinou. Většina žen prý plánuje dítě a rodinu kolem 29 let atd.. Nakonec byl dotaz směřován k tomu kdy plánuji děti. Po odpovědi, že jsem nad tímto ještě nepřemýšlela, následovala část pohovoru, kdy jsem mohla položit tři otázky a pohovor byl tímto ukončen. Byl to opravdu nepříjemný zážitek a na základě tohoto pohovoru jsem do firmy nebyla přijata. Ačkoliv mé vzdělání i znalosti jsou stejné, v některých případech i vyšší než u přátel, kteří byli přijati na obdobné i vyšší pozice - jednalo se ovšem použe o muže. více
Odpověď:
Dobrý den,
podle § 12 zákona o zaměstnanosti nesmí zaměstnavatel při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem, dále informace, které odporují dobrým mravům, a osobní údaje, které neslouží k plnění povinností zaměstnavatele stanovených zvláštním právním předpisem. Na žádost uchazeče o zaměstnání je zaměstnavatel povinen prokázat potřebnost požadovaného osobního údaje. Hlediska pro výběr zaměstnanců musí zaručovat rovné příležitosti všem fyzickým osobám ucházejícím se o zaměstnání.
Při uplatňování práva na zaměstnání je podle § 4 zákona o zaměstnanosti zakázána jakákoliv diskriminace.
více
Jsem OSVČ (vedlejší činnost). Do 22.2.2014 mám schválen rodičovský příspěvek. Dotaz: Mohu se v tomto období ("na rodičovské") nemocensky připojistit? Chtěla bych druhé dítě a výplatu mateřské. Pokud ano, jaká by byla měsíční výše připojištění, abych dosáhla alespoň částky 20 000,-Kč/měsíc. Předpokládám, že pojištění musí trvat min. 9 měsíců (tedy min.270dní ). Lze mít počáteční zálohy nižší a pak do potřebné výše v ostatních měsících (až bude těhotenství "jasné") zálohy do potřebné výše navýšit a dorovnat? Pokud se bude krýt rodičovský příspěvek ( na první dítě ) s mateřskou-nemocenskou ( na druhé dítě ), bude to přípustné? Čili, bude možná výplata rodičovského příspěvku?
Děkuji
Odpověď:
Tento dotaz byl již zodpovězen.
Eva Fialová
Jsem OSVČ. Mateřskou jsem pobírala do 10.7.2011 a v jejím průběhu jsem požádala na pracovním úřadě o poskytnutí rodičovského příspěvku. Jelikož částka "dobíhající" mateřské byla větší než 7600 Kč, nebyl mi v tomto měsíci příspěvek přiznán.Dostala jsem od Úř.práce vyrozumění, že těchto 21 dní jsem bez nároku na příspěvek a jsem pro ně v dočasné pracovní neschopnosti. Dávky začaly být vypláceny až od měsíce srpna. Bohužel i přes to, že mě ÚP bere těchto 21 dní jako dočasně pracovně neschopnou, musela jsem ČSSZ zaplatit plnou měsíční zálohu na pojištění.
Měla ČSSZ v tomto období oprávněný nárok na měsíční zálohu na pojištění? Péči o dítě jsem v tomto měsíci rozhodně nepřerušila!
Děkuji za odpověď
Odpověď:
Dobrý den,
pokud Vaše peněžitá pomoc v mateřství překračuje 7 600 Kč, nebyl Vám za část měsíce rodičovský příspěvek vyplácen oprávněně. Úřad práce Vás nemůže ovšem schledat dočasně práce neschopnou, toto může pouze lékař. To, že jste měla nárok na rodičovský příspěvek až počátekem dalšího měsíce, neznamená, že ČSSZ mohla požadovat zálohu na nemocenské pojištění. V červenci jste byla příjemkyně peněžité pomoc v mateřství, i kkyž Váš nárok na tuto dávku skončil v průběhu měsíce a ne na jeho konci.
Eva Fialová
Dobrý den, mám 2 děti s 3-letým odstupem, šla jsem z tříleté rodičovské dovolené s prvním dítkem rovnou na mateřskou dovolenou s druhým dítkem. Nyní mi končí tříletá RD a měla bych se po 6ti letech vrátit do zaměstnání.
Platí i v tomto případě následující citace?
1. "Po skončení rodičovské dovolené Vám zaměstnavatel musí přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy. Pokud takovou práci nemá, je to překážka na jeho straně a Vám přísluší náhrada mzdy ve výši Vašeho průměrného výdělku až do doby, než pro Vás zaměstnavatel takové místo bude mít. Pokud tyto povinnosti Váš zaměstnavatel neplní a nutí Vás podepsat dohodu o ukončení pracovního poměru, neprodleně kontaktujete inspekci práce."
2. Pokud je povinen mě dále zaměstnat, předpokládám, že mám jako osoba pečující o děti do 15ti let nárok na zkrácení prac. doby. Je tomu tak?
Děkuji moc za odpovědi
Odpověď:
Dobrý den,
po návratu z rodičovské dovolené má zaměstnavatel povinnost přidělovat Vám práci podle Vaší pracovní smlouvy. Požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody. Vážným důvodem je např. ohrožení či přerušení činnosti zaměstnavatele.
Eva Fialová
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dne 6.7.2013 mi končí rod.dovolená, nástup do zaměstnání je tudíž 7.7., co s tím ale, když je to neděle, pracuji v obchodě, kde je otevřeno 7 dní v týdnu, nastoupím tedy opravdu v neděli? Mám strach, aby mně nějak "nevyšoupli", paní co je přijatá místo mně se nemá k odchodu, dokonce se ke mně doneslo, že mi chtějí nabídnout nižší pozici za ale stejný plat. Ve smlouvě mám napsáno, že zaměstnanec bude zaměstnán v úseku pokladen ve funkci vedoucí úseku, chápu tudíž správně, že jsou mi povinni vrátit opět tuto funci? Děkuji mnohokrát za odpověď. Jana
Odpověď:
Dobrý den,
po návratu z rodičovské dovolené Vám zaměstnavatel musí přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy, tedy vedoucí úseku. Pokud pro Vás zaměstnavatel práci podle Vaší pracovní smlouvy nemá, je to překážka na jeho straně a Vy máte nárok na náhradu Vašeho průměrného výdělku po celou dobu trvání těchto překážek.
Jestliže připadá konec rodičovské dovolené na neděli a směna připadne na tento den, musíte tento den nastoupit do práce, pokud se se zaměstnavatelem nedohodnete jinak.
Eva Fialová
Dobrý den,
Mám dotaz ohledně živnostenského listu. Jedná se mi o to zda pokud mám ŽL, který není pozastaven, přesto nevykazuji žádnou činnost, zda musím platit sociální a zdravotní pojištění ? Děkuji za odpověd.
Odpověď:
Dobrý den,
pokud vykonáváte živnostenskou činnost jako hlavní, musíte zdravotní a sociální pojištění platit. Nemáte-li z takové činnosti žádné příjmy platíte minimální zálohy sociálního pojištění. V roce 2013 je minimální zálohou sociálního pojištění 1 890 Kč. Minimální záloha zdravotního pojištění je 1 748 Kč. Pokud máte živnostenskou činnost jako vedlejší a nemáte žádné příjmy, nemusíte tyto zálohy hradit.
Eva Fialová
dobry den, mam dulezitou otazku. mam 2letou dceru. v rodnem liste je napsan muj byvaly pritel. ktery ale neni neni biologickym otcem me dcery, ma ale jeho prijmeni a ja ho dala k soudu kvuli vyzivnemu. a nevim jak dal postupovat,jelikoz ani dcerin biologicky otec nejevi zajem, a na dceru nema zadna prava. jak mam postupovat u soudu? jelikoz nemam na soudni vylohy ani na testy DNA. 9.4.2013 mame jit k soudu.
dekuji za info.
Odpověď:
Dobrý den,
pokud byl Váš bývalý přítel do rodného listu zapsán jako otec dítěte, muselo předcházet souhlasné prohlášení tohoto muže, že je otcem dítěte. Právně tudíž otcem dítěte je. Po otci dítěte můžete požadovat výživné na dítě. DNA v takovém případě soud vyžadovat nebude. Pokud nemáte finanční prostředky na soudní poplatek, můžete přímo v návrhu na stanovení výživného požádat soud o osvobození od soudního poplatku.
Eva Fialová
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsem na rodičovské dovolené, synovi 2 roky, v dubnu tohoto roku se chci vrátit do práce, k původnímu zaměstnavateli a na původní místo. Na personálním oddělení mi bylo řečeno, že se musím zříct rodičovského příspěvku, aby mě mohli vzít zpět na původní místo. Přijde mi to divné. Mohu se vrátit na své místo i k zaměstnavateli, aniž bych rušila rodičovský příspěvek? Děkuji za odpověď Alena
Odpověď:
Dobrý den,
nárok na rodičovský příspěvek máte, pokud zajistíte celodenní osobní péči o dítě. Od svou let věku dítěte není sledována docházka dítěte do předškolního zařízení. Péči o dítě můžete zajistit i jinou zletilou osobou. Výdělek příjemce příspěvku není rovněž sledován. Do zaměstnání se proto můžete vrátit, aniž byste čerpání RP zastavila.
Eva Fialová
Dobrý den, jsem na RD 2 roky a mám zvolenou na 3. Ale chtěla bych ji předčasně u zaměstnavatele ukončit a jít do práce, ale k jinému zaměstnavateli, protože už te´d vím, že pro mě není místo a chtějí mě poslat na jiné pracoviště. Chci se zeptat zda je to možné a jestli mi bude doplacený ten rok, o který předčasně ukončím RD. Děkuji za odpověď.
Odpověď:
Dobrý den,
zaměstnatel Vám po návratu z rodičovské dovolené musí přidělit místo podle Vaší pracovní smlouvy. Pokud takové místo nemá, je to překážka na jeho straně a Vy máte nárok na náhradu Vaší průměrné mzdy po celou dobu trvání těchto překážek. Toto se týká i jiného pracoviště než toho, které máte uvedeno v pracovní smlouvě.
Jestliže se rozhodnete pracovní poměr ukončit a uzavřít pracovní poměr s jiným zaměstnavatelem, můžete stále čerpat rodičovský příspěvek za podmínky, že zajistíte celodenní osobné péči o dítě. Od dvou let věku dítěte není sledována docházka dítěte do předškolního zařízení.
Eva Fialová
Dobrý večer,
měla bych dotaz týkající se případného nároku na PPM, RP.
V dubnu končí moje RD s prvním dítětem a zaměstnavatel se rozhodl k témuž datu rozvázat se mnou pracovní poměr pro nadbytečnost. Plánovali jsme druhé dítě, ale nepodařilo se. Chtěla bych vědět, jak dlouho a jestli vůbec, bych měla nárok na PPM a jestli by následný RP musel být rozložen do 4 let věku dítěte, pokud bych otěhotněla a už byla v evidenci úřadu práce? Pracovala jsem sedm let, než jsem nastoupila MD a manžel je zaměstnaný.
Předem děkuji za odpověď.
Odpověď:
Dobrý den,
po návratu z rodičovské dovolené Vám zaměstnavatel musí přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy. Výpověď by byla v takovém případě nezákonná a Vy máte možnost se do dvou měsíců od doby, kdy měl pracovní poměr skončit, obrátit na soud s žalobou o neplatnost výpovědi. Pokud pro Vás zaměstnavatel práci podle Vaší pracovní smlouvy nemá, je to překážka na jeho straně a Vy máte nárok na náhradu Vašeho průměrného výdělku po celou dobu trvání těchto překážek.
Pokud se rozhodnete žalobu nepodávat a pracovní poměr skončí výpovědí a Vy bude na PPM odcházet z dalšího pracovního poměru, bude se posuzovat, zda máte splněno 270 dnů nemocenského pojištění v posledních dvou letech. Jestliže v pracovním poměru nebudete, nebudete mít na PPM nárok. Pokud by otec dítěte teoreticky podmínky na čerpání PPM splňoval, můžete si zvolit délku čerpání RP.
Eva Fialová
Dobrý den,
jsem na rodičovské s prvním dítětem, ale budu nastupovat na mateřskou na další dítě. Bývalá prace, kde jsem předtím pracovala chce, abych podepsala dohodu o ukončení pracovního poměru. Firma už existuje jenom papírově.
Když podepíšu dohodu, co to pro mě bude znamenat. Můžu mít problémy s výplatou mateřské a pak rodičovské? Nebo při nástupu po rodičovské na pracák? V jakém období je nejlepe tuto dohodu podepsat?
Děkuji Markéta
Odpověď:
Dobrý den,
po návratu z rodičovské dovolené Vám musí zaměstnavatel přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy. Pokud takovou práci nebude mít, přísluší Vám náhrada mzdy ve výši Vašeho průměrného výdělku do doby, než takovou práci bude mít, či se se zaměstnavatelem dohodnete na změně Vaší pracovní smlouvy, nebo na ukončení pracovního poměru.
Pokud se rozhodnete ukončit pracovní poměr dohodou, a jste nyní těhotná, bude Vám vyplácena peněžitá pomoc v mateřství a tudíž budete mít nárok na rodičovský příspěvek ve Vámi zvolené variantě. V dohodě o ukončení pracovního poměru by mělo být uvedeno, že důvodem ukončení pracovního poměru jsou organizační důvody na straně zaměstnavatele. V takovém případě budete mít nárok na odstupné a vyšší dávky v nezaměstnanosti. více
Dobry den,zamestnavatel nam odmita vyplatit odstupne,vymlouva se na prechod prav a vztahu na jineho zamestnavatele,dal nam podepsat dohodu o rozvazani prac.pomeru paragr.49,uvedl tam paragr 52 c a paragr 67,mame narok na odstupne??po porade na inspektoratu prace,nam bylo receno ze ho nam musi ze zakona vyplatit,jinak mame na zemestnavatele podat insolvencni navrh a pozadat urad prace po vyhlaseni insolvence o vyplaceni..on se porad vymlouva ze prava a povinnosti presli na prejimajiciho zamestnavatele,coz v dohode zamestnavatel neuvedl..a to je duvod k vyplaceni odstupneho,podle inspektoratu prace..jak mame ted postupovat,poradite nam??Dekuji za info..Josef.C.
Odpověď:
Dobrý den,
pokud máte v dohodě o ukončení pracovního poměru právo na výplatu odstupného podle § 67 zákoníku práce, musí Vám zaměstnavatel toto odstupné vyplatit. Pokud Vám odstupné nebude vyplaceno, můžete se se svým nárokem obrátit na soud a žádat kromě odstupného i úroky z prodlení.
Soud může vyhlásit úpadek dlužníka, pokud má více věřitelů a současně má peněžité závazky po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti a tyto závazky není schopen plnit. Jestliže tyto podmínky nejsou splněny, soud úpadek dlužníka nevyhlásí. Pokud víte, že Váš zaměstnavatel nevyplatil odstupné pouze Vám, nebo že více dluhů je schopen splnit, nemá insolventní návrh šanci na úspěch.
více