Zodpovězené dotazy
Zobrazit dotazy podle typu: |
|
Dobrý den, v květnu 2013 mi končí tříletá rodičovská dovolená a předběžně jsem byla domluvená se zaměstnavatelem že mi poskytne neplacené volno do září než mi dítě přijmou do školky. Teď mi zaměstnavatel oznámil že neplacené volno nedostanu a musím nastoupit hned po ukončení RD a během ledna se musím rozhodnout jestli nastoupím nebo ne. Můj dotaz je jestli zaměstnavatel může po mně chtít toto rozhodnutí takto v předstihu, opravdu nevím tak dlouho dopředu jestli budu moci nastoupit nebo ne.
Odpověď:
Dobrý den,
po skončení rodičovské se musíte vrátit do práce. Poskytnutí neplaceného volna je zcela na vůli zaměstnavatele. Pokud do práce po skončení rodičovské nenastoupíte, může to být považováno za porušení pracovní kázně. Pokud byste do zaměstnání nenastoupila delší dobu, může Vás zaměstnavatel upozornit na možnost výpovědi a tuto výpověď Vám následně dát. V případě výpovědi pro porušení pracovní kázně byste měla nárok pouze na sníženou podporu v nezaměstnanosti.
Ukončit pracovní poměr z Vaší strany můžete buďto dohodou nebo výpovědí. Výpovědní doba končí uplynutím dvou kalendářních měsíců po měsíci, kdy byla výpověď dána.
Oznamovat Vaše plány zaměstnavateli nemusíte, ale pokud se se zaměstnavatelem nedohodnete na neplaceném volnu nebo nezajistíte péči o dítě jiným způsobem, jiná možnost, než ukončení pracovního poměru Vám nezbývá. Eva Fialová
Dobrý večer.Mám dotaz.Jsem zaměstnavatel, mám kosmetičku dva roky. Za ty dva roky vydělávala asi o tisíc korun méně než byly náklady na její mzdu.Více cca o 3 tisíce vydělala tak jednou za půl roku.(stále jsem doufala, že to bude lepší, ale bohužel).Pracovala i s kosmet.přístrojem, který se rozbil a pouze na kosmetice vydělá polovinu nákladů na svou mzdu, takže bych musela na ni doplácet cca 7 až 8 tisíc měs. Což už se opravdu nedá.Přístroj se rozbil v listopadu a v prosinci mi oznámila, že je těhotná. Potřebuji v tomto poradit.Mohu jí dát výpověď? Nebo jí nabídnout poloviční úvazek? Děkuji Vám velice za radu.
Odpověď:
Dobrý den,
s těhotnou zaměstnankyní můžete ukončit pracovní poměr výpovědí pouze v případě rušení či přemisťování zaměstnavatele nebo z důvodů, pro které lze okamžitě zrušit pracovní poměr. Zaměstnavatel se se zaměstnacem mohou dohodnout na kratší pracovní době, neboli na částečném úvazku. To znamená, že zaměstnavatel nemůže jednostranně rozhodnout o kratší pracovní době zaměstnance. Pokuste se se svou zaměstnankyní kratší pracovní dobu dohodnout. Další variantou je odhoda o skončení pracovního poměru. Tu může se svým zaměstnavatelem uzavřít i těhodná zaměstnankyně.
Eva Fialová
Dobrý den,chtěl bych se zeptat o kolik se mi zkrátí dovolená.
Zbývá mi 5 dní dovolené,15 dní mám vybráno, od 13.8.012 do 31.12.012 jsem na nemocenské.Kolik dní mi zaměstnavatel převede do r.2013?
Za odpověď předem děkuji.
Odpověď:
Dobrý den,
pracovní neschopnost se neposuzuje jako výkon práce. Za prvních 100 pracovních dnů (směn) se dovolená krátí 1/12, za každých dalších 21 pracovních dnů (směn) o další 1/12. Pokud pracujete klasicky 5 dní týdně a zaměstnavatel Vám nepřiděluje práci o svátcích, nepřekročil jste 100 zameškaných směn a dovolená by se Vám neměla krátit a celých 5 dnů se Vám převede do příštího roku.
Eva Fialová
Dobrý den,
chtěla bych se vás zeptat na mé možnosti pro návrat z RD do pracovního procesu. Jsem zaměstnána na dobu neurčitou a momentálně jednám se svým zaměstnavatelem o návratu do zaměstnání mou profesí byla činnost na provoze s otvírací pracovní dobou. Svého zaměstnavatele nyní žádám o poloviční úvazek na 6 hodin. On mi zdělil že má pozice z provozních důvodu nelze změnit na 6-ti hodinový úvazek, ale firma nabízí 6 hodinové úvazky pro matky pečující o děti ale na jiných pozicích než byla ta moje. Má otázka zní zda mohu požadovat od svého zaměstnavatele pouze 6 hodinový úvazek, ikdyž má pozice to nedovoluje. Jsem ochatná přistoupit na změnu pracovní smlouvy i na změnu pozice. Nemohu si dovolit pracovat na plný úvazek, ale pracovat potřebuji. Jak mám prosím v této situaci postupovat jaká mám práva. A co znamená neplacené volno - zaměstnavatel mi bude držet místo po dobu této dovolené? Předem Vám velice děkuji za odpověd.
Odpověď:
Dobrý den,
zaměstnavatel musí zaměstnankyni pečující o děti umožnit práci na kratší pracovní dobu nebrání-li mu v tom vážné provozní důvody. Takovými důvody je přerušení či ohrožení činnosti zaměstnavatele. V provozu, kde je pevná otevírací doba, zvláště když má zaměstnavatel ještě jiné zaměstnance, lze Váš kratší pracovní úvazek doplnit jinými zaměstnanci. Podle mého názoru se o ohrožení či přerušení činnosti zaměstnavatele nejedná a Váš zaměstnavatel má povinnost umožnit Vám kratší pracovní dobu. Změnu pracovní smlouvy se změnou pracovní pozice podepsat můžete. Taková smlouva by neměla obsahovat zkušební dobu a měla by být zachován i pracovní poměr na dobu neurčitou, pokud Vaše původní pracovní smlouva nebyla na dobu určitou. více
Dobrý den,prosím o odpověď na dotaz ohledně PPM -mateřská ,nevím, zda mám nárok na PPM ,jelikož jsem řádně ukončila studium závěrečnými zkouškami a v té době jsem již byla těhotná.Vztahuje se na mně ochranná lhůta ,kterou splňuji 270dní od uk.st.a jak a z jakého základu se počítá výše PPM? Bohužel na OSSZ v Přelouči mi řekli,že mám nárok a v Pardubicích, že nemám.Děkuji za odpovědˇ.Sandra
Odpověď:
Dobrý den,
doba studia se započítává do doby nemocenského pojištění, které musí trvat minimálně 270 dnů ve dvou letech předcházejících nástup na čerpání peněžité PPM. Další podmínkou nároku na PPM je příjem ze zaměstnání nebo ze samostatně výdělečné činnosti. Jelikož takový příjem namáte, nevznikde Vám ani nárok na PPM.
Eva Fialová
Dobrý den,
jsem na rodičovské dovolené na tři roky. Synovi budou v květnu 3 roky. Zjistila jsem, že jsem těhotná, předpokládaný termín porodu je začátek srpna. Měla bych tedy jít na cca 2měsíce do práce. Chtěla jsem se poradit co by pro mě bylo nejlepší, abych za další tři roky měla nárok na tu stejnou práci. Mám se dohodnout se zaměstnavatelem na 2měsíce neplaceného volna? Zkusit se domluvit s doktorem, abych byla na neschopence? Nebo jít na 2měsíce do práce? Předem moc děkuji za vaši odpověď.
Odpověď:
Dobrý den,
po návratu z rodičovské dovolené Vám musí zaměstnavatel přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy. Tuto práci by Vám musel přidělovat, pokud byste se vrátila na dva měsíce do práce. V případě návratu do práce či v případě neplaceného volna po skončení rodičovské dovolené již nejste chráněna proti výpovědi z důvodů uvedených v zákoníku práce, např. výpovědi z organizačních důvodů. V případě, že budete na neschopence, budete před výpovědí ze strany zaměstnavatele chráněna jako při čerpání rodičovské dovolené.
Eva Fialová
Manželka je na základě žádosti na rodičovské dovolené, která jí končí 28.3.2013. Může si manželka nárokovat dřívější nástup do zaměstnání (třeba k 1.2.2013) nebo ji může zaměstnavatel odmítnout a trvat na nástupu k 29.3.2013. Děkuji
Odpověď:
Dobrý den,
čerpání rodičovské dovolené je právo zaměstnance, nikoliv povinnost. Zaměstnance má podle zákonáku práce oznamovat překážky v práci nebo jejich změny, jakmile se o nich dozví. Povinností zaměstnavatele je přidělovat zaměstnankxni po návratu z rodičovské dovolené práci podle její pracovní smlouvy. Pokud takovou práci nemá (např. proto, že po dobu rodičovské dovolené zaměstnankyně přijal zástup za takovou zaměstnankyni), vzniká naopak překážka na jeho straně a zaměstnanec má nárok na náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku až do skončení této překážky.
Vaše manželka by měla kontaktovat svého zaměstnavatele a oznámit mu svůj úmysl ukončit čerpání rodičovské dovolené o dřívě než po uplynutí tří let věku dítěte.
Eva Fialová
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně možnosti co mám nyní dělat.
Můj případ je takový:
7.12.2012 jsem porodila syna, jde mi o to že potřebuji nějakou finanční pomoc. Před porodem jsme nebyla zaměstnaná, byla jsem doma a dokud mě nevyřadili z evidence byla jsem vedená na pracovním úřadu. A nyní cca týden před porodem na základě porady jsme se zase zaregistrovala zpět na úřad práce s tím že chci žádat na sociální dávky.
Jde mi o to co mám přesně nárok.
Žiji sama ve svém bytě, na hypotéku a nemám žádné přijmi, nyní mi spolupomáhají rodiče.
Mohu žádat o příspěvek na dítě, bydlení a nějaké další?
A mám opravdu na to nárok? Zatím mi všude říkají, že nic nedostanu.
Děkuji moc
Monika
Děkuji za pomoc
Odpověď:
Dobrý den,
nárok na dávky státní sociální podpory se (kromě rodičovského příspěvku) odvozuje od výše životního minima. Nárok na přídavek na dítě má nezaopatřené dítě, které žije v rodině, jejíž rozhodný příjem je nižší než 2,4násobek částky životního minima rodiny. Pro nárok na dávku se posuzuje příjem za předchozí kalendářní rok, za příjem se považuje i rodičovský příspěvek. Náklady na bydlení se posuzují podle tak zvaných normativních nákladů, počtu bydlících v bytě a rozhodného příjmu, do kterého se započítává i rodičovský příspěvek a příspěvek na dítě. Částka životního minima platné od 1. 1. 2012 v Kč činí za měsíc pro první dospěvlou osobu v domácnosti 3 140 Kč a pro dítě do 6 let věku 1 740 Kč. Protože neznám Vaše příjmy a bytové poměry, nemohu odhadnout, zda a na jaké dávky státní sociální podpory máte nárok. Pokud s rozhodnutím úřadu práce nesouhlasíte, můžete se odvolat k rozkladové komisi Ministerstva práce a sociálních věcí.
Eva Fialová více
Dobrý den, ráda bych se Vás, prosím, zeptala na postup při předčasném návratu do zaměstnání z rodičovské dovolené. Rodičovská (2. letá varianta) mi končí 10.6.2013.Zaměstnavatel mě nyní požádal, zda bych mohla do zaměstnání nastoupit dříve. Ráda bych vyšla vstříc a rozhodla jsem se od cca dubna 2013 (čili o dva měsíce dříve). Mám povinnost tuto skutečnost nahlásit na sociálním odboru nebo to udělá zaměstnavatel ? Ztrácím nárok na zbývající výplatu rodičovského příspěvku, když bude mít syn hlídání v nestátním zařízení ? Děkuji za opdověďi a přeji příjemný den. Eva S.
Odpověď:
Dobrý den,
při čerpání rodičovského příspěvku se výdělek rodiče nesleduje. Pokud zajistíte celodenní osobní péči o dítě starší dva roky, můžete při zaměstnání pobírat i rodičovský příspěvek. Čerpání tohoto příspěvku poté skončí automaticky bez nutnosti jeho ukončení hlásit.
Eva Fialová
Dobrý den, ráda bych se Vás, prosím, zeptala na postup při předčasném návratu do zaměstnání z rodičovské dovolené. Rodičovská (2. letá varianta) mi končí 10.6.2013.Zaměstnavatel mě nyní požádal, zda bych mohla do zaměstnání nastoupit dříve. Ráda bych vyšla vstříc a rozhodla jsem se od cca dubna 2013 (čili o dva měsíce dříve). Mám povinnost tuto skutečnost nahlásit na sociálním odboru nebo to udělá zaměstnavatel ? Ztrácím nárok na zbývající výplatu rodičovského příspěvku, když bude mít syn hlídání v nestátním zařízení ? Děkuji za opdověďi a přeji příjemný den. Eva S.
Odpověď:
Dotaz byl již zodpovězen.
Eva Fialová
Dobry den, rada bych se zeptala na situaci, kdy po 3-lete rodicovske budu mit do 4 let veku ditete u zamestnavatele neplacene volno a k tomu dohodu o provedeni prace. Jake budu platit dane, socialni a zdravotni pjisteni (pri prekoroceni vs. neprekroceni hranice tusim 10.tisic korun za mesic)? Pokud by mi po roce tuto dohodu zamestnavatel ukoncil a propustil me i ze stavajici pracovni smlouvy, z ceho by se teoreticky pocitala podpora v nezamestnanosti - z puvodni smlouvy, z rodicovskeho prispevku nebo z prijmu na zaklade dohody o provedeni prace? Bude se to lisit, pokud se to stane az pozdeji, treba za dalsi dva roky? Predem velmi dekuji za zodpovezeni rady dotazu.
Odpověď:
Dobrý den,
z dohody o provedení práce je zaměstnanec účasten nemocenského, důchodového a zdravotního pojištění, pokud mu byla zúčtována odměna z dohody vyší než 10 000 Kč měsíčně. Účast na pojištění se týká pouze kalendářních měsíců, ve kterých byla odměna vyšší než 10 000 Kč zúčtována. Zaměstnavatel je povinen tohoto zaměstnance registrovat na České správě sociálního zabezpečení. Jestliže odměna z dohody o provedení práce bude činit 10 000 Kč či méně měsíčně, sociální ani zdravotní pojistné se z tohoto příjmu neodvádí. V takovém případě se zaměstnanec musí zaregistrovat jako osoba bez zdanitelných příjmů.
více
Dobrý den,
prosím o radu. Končí mi mateřská dovolená. Dle informace zaměstnavatele mám nárok na 8 dní dovolené. Je pro mne výhodné si dovolenou vybrat po skončení mateřské a než mi začne rodičovská dovolená? Nebo mám nechat až po rodičovské dovolené?
Odpověď:
Dobrý den,
požádá-li zaměstnankyně zaměstnavatele o poskytnutí dovolené tak, aby navazovala bezprostředně na skončení mateřské dovolené,je zaměstnavatel povinen žádosti vyhovět. Stejnou povinnost zaměstnavatel má po skončení Vaší rodičovské dovolené, i když se bude jednat o nevybranou dovolenou z předchozích let. Rodičovská dovolená se poskytuje do třech let věku dítěte. Pokud budete čerpat dovolenou až po skončení rodičovské dovolené, vrátíte se do práce po třech letech a osmi dnech.
Eva Fialová
Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a z důvodu reorganizace jsem tento měsíc dostala výpověď se zákonným odstupným. Malému je momentálně 1,5 roku a rodičovskou mám do 3 let věku dítěte. Co se stane v případě, že budeme mít druhé dítě? Budu mít nárok na mateřskou? Případně za jakých podmínek a v jaké výši? Kdo mateřskou vůbec vyplací? sociálka nebo zaměstnavatel? Druhé dítě bychom rádi v nejbližší době pokud se zadaří, ale momentálně se bojíme abychom nezůstali bez příjmu. Mám teď někde hlásit, že jsem se stala nezaměstnanou na rodičovské? Na pracovním úřadě je to prý do skončení rodičovské nezajímá. Mám se teď co nejdříve zaměstnat abych měla nárok na mateřskou? Děkuji za radu.
Odpověď:
Dobrý den,
pokud jste na mateřské dovolené a dostala jste výpověď z organizačních důvodů, je tato výpověď neplatná. Zaměstnankyni na rodičovské dovolené může být dána výpověď pouze v případě zrušení zaměstnavatele nebo jeho přemístění. Po skončení rodičovské dovolené Vám zaměstnavatel musí přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy. Pokud takovou práci nemá, je to překážka na jeho straně a Vám náleží náhrada mzdy ve výši Vašeho průměrného výdělku až do doby, než se se zaměstnavatelem dohodnete na změně pracovní smlouvy nebo než zaměstnavatel odpovídající práci najde. více
Dobrý den, prosím o informaci. Končí mi mateřská dovolená a měla bych si zvolit délku rodičovské dovolené. Ráda bych si dala do 2 let věku dítěte, protože plánujeme ještě další dítě. Pokud by se ale plánované dítě nenarodilo do 2 let věku prvního dítěte, mohu požádat o prodloužení rodičovské v řádu měsíců, například o 2 měsíce nebo musím prodloužit až na 3 rok věku prvního dítěte. Nebo je lépe si dát rodičovský příspěvek čerpat do 3 let. A následně zkrátit. Samozřejmě bych ráda co nejvíce využila částky, která je stanovena pro čerpání rodičovského příspěvku.
Odpověď:
Dobrý den,
obě varianty jsou možné. Nárok na čerpání rodičovské dovolené, máte do tří let věku dítěte. Pokud si zvolíte dva roky, budte čerpat vyšší rodičovský příspěvek. V případě prodloužení Vám bude muset zaměstnavatel umožnit delší čerpání až do třech let věku dítěte. Rodičovský příspěvek budete dostávat až do vyčerpání limitu ve výši 220 000 Kč. Pokud si zvolíte tříletou rodičovskou dovolenou, musí Vám ji zaměstnavatel umožnit. Protože je čerpání rodičovské dovolené Vaše právo, nikoliv povinnost, můžete se do práce vrátit dříve a zaměstnavatel Vám musí přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy. Výplata rodičovského příspěvku se po ukončení jeho čerpání přeruší, i když byste maximální možnou částku nevyčerpala.
Eva Fialová
Nastoupila jsem do Tesca expres na dohodu o provedení práce. Ihned po nástupu mně dali na pokladnu bez zaučení. Spolupracovnice u mně stála 15 min. Jsem v práci druhý den na pokladně jsem dnes byla asi 4 h. Na konci směny mi bylo řečeno, že mám manko 250Kč. Nepřebírám paníze, nemám k tomu ani přístup. Jak se bránit? Kolik hodin je třeba k zaučení pod dozorem?
Odpověď:
Dobrý den,
podle zákoníku práce je zaměstnance, který vstupuje do zaměstnání bez kvalifikace, zaměstnavatel povinen zaškolit nebo zaučit. Jak dlouhé má být zaučení nebo zaškolení zákoník práce neuvádí. Zaškolení by mělo být v takovém rozsahu, aby mohl zaměstnanec samostatně vykonávat přidělovanou práci. Konkrétní délku zaškolení či zaučení může u Vašeho zaměstnavatele stanovit vnitřní předpis nebo kolektivní smlouva.
Zaměstnavatel po Vás může požadovat úhradu manka v plné výši pouze, pokud jste podepsala dohodu o odpovědnosti. Odpovědnosti se můžete zprostit, jestliže prokážete, že schodek vznikl zcela nebo zčásti bez Vašeho zavinění.
Eva Fialová
Pěkný den, je možné aby zaměstnavatel nepočítal do pracovní doby odchody na toaletu nebo pro pití? Máme nastavený takový systém, že kdykoli odejdeme z parcovního místa, musíme si pípnout odchod a tento čas se nám do prac. doby nepočítá. Je tento postup legální. popř. jak se proti tomu bránit. Díky moc za odpověď
Odpověď:
Dobrý den,
zaměstnavatel musí svým zaměstncům zajistit uspokojivé pracovní prodmínky pro výkon jejich práce. Mezi ně patří nepochybně i možnost použít v pracovní době toaletu nebu se napít. Podle zákoníku práce se do výkonu práce nezapočítává přestávka na jídlo a oddych. V případě toalety či pítí se o oddych nejedná. Touto činností realizuje zaměstnavatel uspokojivé pracovní podmínky, a proto musí být tyto činnosti započítány do pracovní doby. Opačný postup zaměstnavatele je porušením zákoníku práce.
Eva Fialová
Dobrý den,
ráda bych se zeptala: pracuji v trojsměnném provozu (tedy i v noci) a ráda bych i nadále v průběhu těhotenství v noci pracovala (je to pro mě lepší než třeba ranní služby) a zaměstnavatel mi říká, že pracovat v noci nesmím, i když mi to gynekolog povolí. Již mám jedno dítě a v těhotenství s ním, jsem mohla v noci pracovat (se souhlasem gynekologa) a bylo to pro mě mnohem lepší (po ránu mi není dobře a nemám to ráda). Mám nějakou možnost zůstat sloužit noční směny? Nebo co nejdéle zatajovat před zaměstnavatelem těhotenství?
Děkuji za radu
Odpověď:
Dobrý den,
práce v noci není těhotným ženám obecně zákázána, nezakazuje-li ji v individuálním případě lékař. Platí, že požádá-li těhotná zaměstnankyně pracující v noci o zařazení na denní práci, je zaměstnavatel povinen její žádosti vyhovět. Pracovat v noci tedy smíte, tím spíše, že tuto práci Váš lékař nezakázal. O svém těhotenství byste měla říci svému zaměstnavateli co nejdříve. Platí, že zaměstnanec musí informovat zaměstnavatele o překážkách v práci (např. o nadcházející mateřské dovolené) hned, jak se o nich dozví.
Eva Fialová
Manžel má mladou, dohodli jsme se, advokát místo sepsání smluv vše jen prodloužil a manž. odjel z rep. Tam podniká, řekl, že vše podplatil, že budu na ulici. Běží proti mě 5 soudů, mé výživné řeší 4roky a cítím,že jsem diskr. jako žena bez práce po 20 letech manž. Můj otec je cizinec, studoval zde medicínu. Děti jsou dospělé, studují, peníze od otce mají. On sebral veškeré rod. peníze, nechal se vyplatit z něm. firmy a u soudu řekl, že výši nesdělí, soud to tak nechal. podle AK je vše v pořádku. Kamarád policie. Plzeň.
Odpověď:
Dobrý den,
k Vašemu případu se nemohu podrobně vyjádřit, jelikož nemám dost informací. Předpokládám, že jeden z probíhajících soudních sporů se týká výživného na manžela. Manželé mají vzájemnou vyživovací povinnost. Neplní-li jeden z manželů tuto povinnost, určí soud na návrh některého z nich její rozsah, přičemž přihlédne k péči o společnou domácnost. Rozsah vyživovací povinnosti stanoví tak, aby hmotná a kulturní úroveň obou manželů byla zásadně stejná. Soud zjišťuje majetkové poměry obou manželů. Pokud Váš manžel sebral všechny peníze, které máte ve společném jmění manželů, měl na to právo a nejedná se o krádež.
Po rozvodu manželství podejte návrh na rozdělení společného jmění manželů. Společný majetek bude rozdělen a každý z Vás bude mít nárok na polovinu společného jmění. Do společného jmění spadají i příjmy, které má Váš manžel v současné době z podnikání v zahraničí.
Eva Fialová více
Dobry den.3.Prosince budou dceri 3 roky skolka bude az od zari nemam praci co vse musim po skonceni RD udelat a co budu pobirat.Predem dekuji
Odpověď:
Dobrý den,
předpokládám, že nejste v pracovním poměru a u rodičovského příspěvku jste si vybrala tříletou variantu. V takové situaci se můžete přihlástit na úřadu práce a zažádat o dávky státní sociální podpory. Ty se Vám budou vyplácet podle příjmů Vaší domácnosti. Teoreticky můžete mít nárok na přídavek na dítě a příspěvek na bydlení.
Eva Fialová
část II:
Tohoto kamaráda údajně sami oslovili z důvodu nějakého doporučení. Za diskriminaci považuji zejména to, že práci získal i přes to, že má v médiích kratší manažerskou praxi (je mladší o tři roky a po většinu kariéry působil jako řadový redaktor), nemá vystudovaný žádný mediální obor (je vystudovaný historik) a navíc jsem ani nebyla pozvaná k pohovoru, po němž by bylo možné říct, že např. osobnostně nevyhovuji apod. Předpokládám, že jsem ani nedostala šanci z toho důvodu, že jsem žena, je mi 31 let a přesto nebo právě proto, že v životopise neuvádím svůj rodinný stav ani děti, se předpokládá, že brzo z práce odejdu na mateřskou nebo budu s malými dětmi často doma, pokud už je mám. Skutečnost je taková, že mám dva syny (jeden má tři roky, druhý čtyři měsíce). O práci jsem se ucházela jako těhotná. Pokud se toto mohli potenciální zaměstnavatelé doslechnout (mediální rybníček je malý), mohlo se navíc jednat o diskriminaci z důvodu těhotenství. více
Odpověď:
Dotaz byl již zodpovězen.
Eva Fialová