Archiv dotazů

Bezplatná právní poradna Gender Studies

mateřská rodičovská návrat na trh práce diskriminace na základě pohlaví a věku práce a péče rovné odměňování

Právní poradna je bezplatná a odpovídá JEN na problémy týkající se diskriminace z důvodu pohlaví a/nebo věku a slaďování rodinného a pracovního života.

Dotaz do poradny

Zodpovězené dotazy

Zobrazit dotazy podle typu:

Hana Ludvíková | 5.2.2008 20:30:09 | Rodičovská dovolená a odstupné

Dobrý den, v únoru dovrší dcera 4roky. Zaměstnavatel mi povolil do 4 let neplacené volno s tím, že mi po 4.roce dítěte nabídne i práci. Teď samozřejmě názor změnil a místo prý nemá. Chce, abych podepsala výpověď dohodou bez odstupného? Je pravda, že nemám nárok na odstupné? Dočetla jsem se, že pokud mi dá výpověď zaměstnavatel pro nadbytečnos, tak mám nárok na odstupné. Mockrát děkuji za odpověď, je to dost urgentní. Přeji krásný den

Odpověď:

Dobrý den,
Zaměstnavatel Vám skutečně musí nabídnout práci po návratu z neplaceného volna, pokud se k tomu zavázal. Nemá-li pro Vás práci a nepokusíte-li se o změnu pracovní smlouvy, může Vám zaměstnavatel dát výpověď z důvodu nadbytečnosti nebo s Vámi ze stejného důvodu rozvázat pracovní poměr dohodou. V obou případech máte nárok na odstupné ve výší trojnásobku průměrného výdělku. V případě výpovědi pak ještě na dvouměsíční výpovědní lhůtu.

Eva Fialová

Gábina | 1.2.2008 16:10:54 | Návrat do práce po rodičovskédovolené

Dobrý den,17.2. budou mým dvěma dětem 3 roky a nasledující den bych měla nastoupit do práce.Pracovala jsem ve třísměnném provozu a nyní mi zaměstnavatel nabízí dvousměnný pracovní provoz,zkrácení pracovní doby ani jednosměnný provoz prý není možný a mám se dostavit rozvázat pracovní poměr dohodou.Chci se zeptat jestli je zaměstnavatel povinen mi pracovní dobu upravit s ohledem na péči o dvě tříleté děti,ze zákoníku práce paragrafu 156 mi to není úplně jasné a pokud mi nevyhoví jestli mi náleží nějaké odstupné nebo nikoli?Děkuji za Vaši brzkou odpověď.S pozdravem Marečková

Odpověď:

Dobrý den, Podle § 241 nového zákoníku práce je zaměstnavatel povinen přihlížet při zazovaní do směn k potřebám zaměstnancům pečujích o děti. Zaměstnavatel má proto povinnost Vás zařadit do směny, která vyhovuje Vašim potřebám, pokud má k tomuto zařazení možnost. Po návratu z rodičovské dovolené Vám zaměstnavatel musí přidělovat práci podle pracovní smlouvy. Pokud v ní máte dojednánu práci ve třísměnném provozu, tak Vás zaměstnavatel musí zařadit zpět na třísměnný provoz. Dohodu o ukončení pracovního poměru neuzavírejte. Pokud pro Vás zaměstnavatel nemá práci podle pracovní smlouvy je povinen se Vámi pokusit dohodnout její změnu. Jestliže ke změně nedojde, může s Vámi zaměstnavatel ukončit pracovní poměr z důvodů nadbytečnosti. V takovém případě máte nárok na dvouměsíční výpovědní lhůtu a na odstupné ve výši trojnásobku průměrného výdělku. Eva Fialová

Petra-pihatka | 30.1.2008 21:36:35 | Dotaz k životopisu

Dobrý den, za půl roku mi končí MD, oficiálně jsem zaměstnaná u jedné firmy, kam se můžu vrátit, ale z praktických důvodů (děti) to není možné....tak bych raději sehnala práci v místě bydliště. Mám připravený svůj životopis, jen bych potřebovala vědět, zda-li mám do něj uvést, že jsem momentálně na MD nebo o tom raději nepsat, mám strach, abych si tím spíše neublížila....?

Odpověď:

Dobrý den,
Svoji rodičovskou dovolenou příliš nezdůrazňujte, ale ve strukturovaném životopise ji zamlčet nemůžete. Nejlepší by bylo, kdybyste se na nějakou dobu vrátila k současnému zaměstnavateli a až po nějaké době si začala hledat nové místo.

Gender Studies, o.p.s.

hlávková | 29.1.2008 13:36:23 | nároky těhotné

Dobrý den.Mám smlouvu na d. určitou do 1.9.20008.Nyní jsem těhotná a na pracovní neschopnosti od 1.1.2008 až do nástupu na mateřskou -21.4.08.Mám nárok na dovolenou za rok 08,kolik dnů?Po 1.9..08 mi bude vyplácet mateřskou kdo.Moc děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
Doba, po kterou čerpáte mateřskou dovolenou, se pro účely dovolené považuje za výkon práce. Za dobu na mateřské dovolené máte nárok na dovolenou za kalendářní rok srovnatelnou se situací, jako kdybyste mateřskou dovolenou nečerpala. Výpočet dnů dovolené za kalendářní rok provádí zaměstnavatel.
Peněžitou pomoc v mateřství Vám bude poskytovat Okresní správa sociálního zabezpečení v místě Vašeho bydliště.

Eva Fialová

Ilona Volná | 28.1.2008 21:57:29 | Mateřská dovolená

Dobrý den. Mám problém. Jsem vedená na úřadu práce a měla jsem nastoupit 27.ledna na mateřskou dovolenou. Zprostředkovatelka mi oznámila,že na mateřskou dovolenou nastoupím v den porodu. 270dní za 2 roky mám odracované,ale prý je od nového roku nový zákon,že pokud jsem vedená na úřadu práce,nemám nárok nastoupit 6 týdnů před porodem. Celé těhotenství nic nepobírám,protože bydlím u svého otce a má vůči mě vyživovací povinnost. Vše odbydlené mu musím vrátit z mateřské. Vznikly mi kvůli tomu dluhy a teď jsem četla,že pokud jsem vedená na úřadu práce,tak nemám nárok ani na peníze z mateřské dovolené. Nevím kudy kam a na sociálce jsou nepříjemné a a zamlčují spoustu skutečností. Nevím,kam se obrátit. Předem děkuji za odpověď Volná

Odpověď:

Dobrý den,
od začátku roku platí bohužel to, že jako uchazečka o zaměstnání nemáte nárok na peněžitou pomoc v mateřství, ledaže byste ukončila zaměstnání v době těhotenství. Po skončení pracovního poměru byste byla v šestiměsíční ochranné lhůtě, pokud jste odpracovala 270 dnů za 2 roky.
Pokud již nejste v ochranné době, máte nárok na rodičovský příspěvek. Ovšem až od porodu. Rodičovský příspěvek činí 7 600 Kč po dobu 21 měsíců.

Eva Fialová

Martina | 27.1.2008 19:37:39 | Těhotenství v nezaměstnanosti

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na výši sociální dávky pokud jsem od 1.1.08 nezaměstnaná a mám odpracováno 5a půl roku.Nyní jsem ve 3 týdnu těhotenství a jsem svobodná.Zajímá mě,zda li stát bere v úvahu odpracované léta při výši socialní dávky.A jestli by byla sociální dávka ve stejné výši při snad né rizikovém těhotenství.
Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
bohužel z Vašeho dotazu nevyplývá jakou sociální dávku máte na mysli. Sociální dávky se obecně vypočítávají z výše životního minima a nebere se při nich ohled na počet odpracovaných let.
Přihlaste se na úřad práce jako uchazečka o zaměstnání. Bude Vám po dobu 6 měsíců vyplácená podpora v nezaměstnanosti. Tam bude činit první 3 měsíce 50% Vaší průměrné mzdy, poté 45%.

Eva Fialová

Jája | 26.1.2008 17:45:53 | nemocenská

Dobrý den,zaměstnavatel mně písemně prodloužil neplacené volno na čtvrtý rok,rodičovský příspěvek mně bude vyplácen do dubna 2008.Nyní jsem těhotná, předpokládaný termím porodu je září 2008.Lékař mně doporučil neschopenku.Chtěla jsem se zeptat, zda bude trvat dál můj pracovní poměr, když dám zaměstnavateli neschopenku? A když mně ji lékař vystaví již teď, zda to ovlivní vyplácení rodičovského příspěvku? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
v těhotenství a neschopnosti jste chráněná proti ukončení pracovního poměru výpovědí. Vaše práva se touto situací zlepšila, protože po dobu neplaceného volna jste proti výpovědi chráněná nebyla.
Výši rodičovského příspěvku pracovní neschopnost neovlivní, protože rodičovský příspěvek je stanoven fixně a je ovlivněn pouze Vámi vybranou délkou rodičovské dovolené.

Eva Fialová

Jana | 23.1.2008 08:39:35 | čerpání ŘD po ukončení MD

Dobrý den, 1. 4. 2008 končí placená MD, od 2. 4. 2008 chci požádat organizaci o nástup na dovolenou r. 2008 - mám nárok na celou její část - jsem učitelka a celkový nárok na dovolenou mám 40 dní. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
rodičovská dovolená se pro účely dovolené za kalendářní rok jako výkon práce neposuzuje. Nárok na poměrnou část dovolené za kalendářní rok Vám vzniká až odpracovnáním 60 dnů v roce 2008.
Pokud Vám zůstala část dovolené z doby, než jste odešla na mateřskou dovolenou, máte nárok na jejich čerpání po návratu z dovolené. Dobu čerpání může však určit zaměstnavatel.

Eva Fialová

Lenka | 23.1.2008 08:30:48 | Těhotenství

Dobrý den,

ráda bych poprosila o informaci. Chceme s manželem miminko. Jelikož pracuji v advokátní kanceláři, kde je velké psychické vypětí, pravděopdobně půjde o rizikové těhotenství. Zajímá mně, v případě rizikového těhotenství, kdo mi bude vyplácet nemocenské dávky a v tu dobu jestli je zaměstnavatel povinnen odvádět za mne odvody? Mám obavy, abych nebyla donucena k ukončení pracovního poměru dohodou. Co by to pro mne v tomto případě znamenalo? Děkuji za odpověď. Lenka

Odpověď:

Dobrý den, nemocenské dávky vyplácí v případě organizace s 25 a méně zaměstnanci okresní zpráva sociálního zabezpečení v místě Vašeho bydliště. Výše pojistného na sociální zabezpečení se určuje podle výše výdělku. Pokud žádný výdělek nemáte, zaměstnavatel za Vás toto pojistné neplatí. Ukončením pracovního poměru dohodou byste se vzdala práv, která mají ženy na mateřské, resp. rodičovské dovolené podle zákoníku práce. V době těhotenství, mateřské a rodičovské dovolené se nacházíte v ochranné době. Zaměstnavatel Vám v této době nesmí dát výpověď. Po skončení mateřsé dovolené Vás zaměstnavatel musí zařadit na stejné místo, které jste vykonávala před odchodem na mateřskou dovolenou. Po skončení rodičovské dovolené Vám zaměstnavatel musí přidělovat práci podle pracovní smlouvy. O tato práva byste se uzavřením dohody připravila. Proto nedoporučuji dohodu podepisovat. Připomínám, že zaměstnanec nesmí být postihován nebo znevýhodňován za to, že se domáhá svých práv. více

Jana Kolářová | 18.1.2008 20:33:54 | Práce při matřské dovolené

Dobrý den. Ráda bych se na Vás obrátila s následujícím dotazem. Jsem na mateřské dovolené a chtěla bych vědět, zda si mohu najít při této dovolené práci, tedy uzavřít pracovní poměr. Jestli ano, čím se takový prac. poměr řídí (zákon), jaká jsou případná omezení, podmínky a pod. Mockrát děkuji za odpověď. Jana Kolářová

Odpověď:

Dobrý den,
pokud stále čerpáte peněžitou pomoc v mateřství, nesmíte mít žádné stálé příjmy. Jestliže pobíráte rodičovský příspěvek, musíte zajistit osobní celodenní řádnou péči o dítě.
Tato podmínka se považuje za splněnou, i v případě že dítě mladší 3 let navštěvuje jesle nebo jiné obdobné zařízení po dobu nejvýše pěti kalendářních dnů v kalendářním měsíci, a v případě že dítě, které dovršilo 3 léta věku, pravidelně navštěvuje mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení v rozsahu nepřevyšujícím čtyři hodiny denně (zákon č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře).

Eva Fialová

Renata | 18.1.2008 12:16:13 | zkušební doba

Dobrý den,do dubna loňského roku jsem pracovala pod mým bývalým manželem,který mi však nechtěl platit nemocenské pojištění,platil mi pouze zdravotní a sociální.Od května jsem byla na úřadu práce a od 22.10. pracuju v pracovním poměru se zkušební dobou 3 měsíce.V prosinci jsem zjistila,že jsem těhotná.Přes veškeré zdrav.problémy jsem chodila do práce, měla jsem jen týdenní prac.neschopnost.V lednu mi zaměstnavatel oznámil,že firmu prodal, se mnou ukončuje k 31.1.2008 pracovní poměr a nový zaměstnavatel,který firmu koupil,mi dal od 1.2. znovu 3 měsíční zkušební dobu.Od 16.1.2008 jsem po odběru plodové vody na neschopence,která bude trvat 3 týdny,tak je to doboručeno po tomto zákroku,tudíž do 6.2.2008.Mám neschopenku ukončit k 31.1. s nechat si jí od 1.2.napast na nového zaměstanavatele,když jsem podepsala novou smlouvu?O tom,že budeme pod někým jiným jsme se dozvěděli ze dne na den.Vím,že až oznámím těhotenství, budu vyhozena, je však nějaká ochrana,když jsem dostala novou zkušební dobu?Děkuju za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, do sociálního pojištění patří i pojištění nemocenské. Informujte se na Okresní správě sociálního zabezpečení v místě Vašeho bydliště, zda jste skutečně nebyla nemocensky pojištěná. Pokud Vám dal zaměstanvatel výpověď z toho důvodu, že došlo k prodeji firmy, je tato výpověď neplatná. Prodej firmy není zákonem uznaný důvod výpovědi. Při převodu na nového majitele, přecházejí i práva a povinnosti ze zaměstnaneckých vztahů. Oznamte proto Vašemu bývalému i současnému zaměstnavateli, že považujete výpověď za neplatnou a že požadujete, aby Vás zaměstnávali podle staré pracovní smlouvy bez druhé zkušební doby. Ve zkušební době není těhotná zaměstnankyně před výpovědí chráněna. Mimo zkušební dobu těhotné zaměstnankyni nebo zaměstnankyni na mateřské nebo rodičovské dovolené výpověď dát nelze. Pokud by jste u zaměstnavatele se svým požadavkem neuspěla, obraťte se ve lhůtě dvou měsíců počítané od 31.1.2008 na soud a žádejte určení neplatnosti výpovědi. více

BÁRA Tichá | 16.1.2008 20:59:19 | TĚHOTENSTVÍ

DOBRÝ DEN, CHTĚLA BYCH POPROSIT O RADU, JSEM V 6TT, OZNÁMILA JSEM TO ZAMĚSTNAVATELI A PANÍ S KTEROU JEDNÁM MI JEN SDĚLILA " A CO TO ZNAMENÁ PRO NAŠI ORGANIZACI?" VUBEC NEVÍM JAKÉ MÁM PRÁVA A POKUD PUJDU NA RIZIKOVÉ TĚHOTENSTVÍ NETUŠÍM JAK MI VYPOČÍTAJÍ DÁVKY, MÁM ZÁKL. PLAT 11 ooo HRUBÉHO + OSOBNÍ OHODNOCENÍ A PŘÍPLATEK ZA ODPOLEDNÍ, COŽ JE 14 5OO HRUBÉHO, BUDE NEMOCENSKÁ DÁVKA Z CELÉHO NEBO JEN ZÁKLADNÍ MZDY? dĚKUJI MOC ZA ODPOVĚD A PORADTE PROSÍM JAK SE ZACHOVAT, POKUD PANÍ NA OSOBNÍM ODDĚLENÍ JEDNÁ BEZ JAKÉHOKOLI ZÁJMU. dĚKUJI Barbora Tichá

Odpověď:

Ochranná lhůta se vztahuje pouze na opačné případy, tedy když dá zaměstnavatel výpověď zaměstnankyni. Těhotné zaměstnankyni nesmí dát zaměstnavatel výpověď. Po ukončení pracovního poměru je zaměstnanec v ochranné lhůtě, která 42 dní. Po tuto dobu musí vyplatit nemocenské dávky poslední zaměstnavatel.

Ivana Spoustová

Martina | 15.1.2008 20:26:27 | Těhotenství

Dobrý den,jsem těhotná ve 3. měsíci, jednou za tři týdny mi vznikne přesčas 3 hodiny a to v sobotu,za tyto hodiny si musím vždy náhradní volno,teď ale nesmím dělat přesčasy,zaměstnavatel mi sdělil, že v sobotu musím dále pracovat a že je to v rámci 40hodinové pracovní týdenní doby, podle mě je to nesmysl, to bych si ty hodiny musela vybrat ještě před jejich odpracováním. Může toto zaměstnavatel nařídit??Vybírat si něco, na co nevznikl ještě nárok??Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
rodičovská dovolená se pro účely dovolené za kalendářní rok jako výkon práce neposuzuje. Nárok na poměrnou část dovolené za kalendářní rok Vám vzniká až odpracovnáním 60 dnů v roce 2008.
Pokud Vám zůstala část dovolené z doby, než jste odešla na mateřskou dovolenou, máte nárok na jejich čerpání po návratu z dovolené. Dobu čerpání může však určit zaměstnavatel.

Eva Fialová

Marcela | 15.1.2008 11:42:13 | materska

Dobry den, chtela bych se Vas zeptat zdali mi materska trva 28 tydnu nebo jen 22 tydnu nez zacnu pobirat rodicovsky prispevek. Velmi dekuji za odpoved s pozdravem Marcela

Odpověď:

Dobrý den,
mateřská dovolená trvá 28 týdnů. Pokud jste nastoupila na mateřskou dovolenou 6 týdnů před očekávaným dnem porodu, máte nárok na 22 týdnů mateřské dovolené po porodu. Pokud porod nastal dříve, mateřská dovolená se o tuto dobu nekrátí.
Po dobu mateřské dovolené pobíráte peněžitou pomoc v mateřství. Po jejim skončení vám zvniká nárok na rodičovský příspěvek.

Eva Fialová

Sheini | 15.1.2008 11:30:48 | ochranná lhůta

Dobrý den,ráda bych se zeptala, jak je to s ochrannou lhůtou v mem případě. Byla jsem zaměstnaná do 30.4.2007. V červenci 07 jsem se zaregistrovala na úřadu práce a v srpnu tehož roku otěhotněla. Pracovnice úřadu práce mi sdělila, že veškere podrobnosti týkající se me mateřske dovolene a jakýchkoliv příspěvků budeme řešit až v březnu 08. Při me dnešní návštěvě mi ovšem sdělila, že bohužel zřejmě nemám nárok na mateřskou dovolenou, jelikož jsem v ochranne lhůtě nebyla na neschopence a tudíž nárok na přízpěvek v mateřství vznikne až 3 měsíce po porodu dítětě a já do te doby nemám nárok na žádne peníze. Přičemž me těhotenství je od začátku vedene jako rizikove a pracovní neschopnost jsme nečerpala pouze z toho důvodu, že jsem byla vlastně nezaměstnaná a netušila jsem, že by mi mohl vzniknout nárok na ochrannou lhůtu. Mám tedy nějakou šanci pobírat alespoň nějake peníze v době, kdy se mi narodí dítě???

Odpověď:

Dobrý den,
v ochranné době je těhotná zaměstnankyně v pracovním poměru. Tato ochranná doba znamená, že Vám zaměstnanvatel nemůže dát výpověď. Ve Vašem případě nemůžete v ochranné době být, protože jste nezaměstnaná.
Nárok na peněžitou pomoc v mateřství máte za splnění určitých podmínek. Těmi jsou účast na nemocenském pojištění, popř. zachované nároky ze zaniklého nemocenského pojištění v době šesti týdnů přede dnem porodu a získání aspoň 270 kalendářních dnů účasti na nemocenském pojištění v posledních dvou letech před porodem.
Z Vašeho dotazu není zřejmé, jestli jste tyto podmínky splnila. Poprosila bych Vás proto, abyste se obrátila na naši telefonickou právní poradnu v úterý 9.00 - 11.00 hod. a v pátek 16.30 - 18.30 hod. na číslech 224 913 350, 774 913 350.

Eva Fialová

Katka | 14.1.2008 22:05:48 | nárok na dovolenou

Dobrý den,
dne 28.3.2007 jsem nastoupila na peněžitou pomoc v mateřství, byla čerpána do 9.10.2007. Již od 13.2.2007 jsem byla v pracovní neschopnosti.Chtěla bych se zeptat na kolik dnů dovolené mám nárok za kalendářní rok 2007 , jsem zaměstnancem firmy, kde máme nárok na 25 dnů za rok. Žádnou dovolenou jsem nečerpala, tak bych chtěla vědět kolik dnů dovolené by mi měli proplatit, předem děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
do doby, ze které se vypočítává dovolená za kalenářní rok, se započítává i doba pracovní neschopnosti a doba mateřské dovolené. Pokud jste byla v pracovním poměru k současnému zaměstnavateli od 1.1.2007, máte nárok na dovolenou za období od 1.1.2007 do 9.10.2007. Podle mých výpočtů byste měla mít nárok na 19 dnů dovolené. Přesný výpočet musí provést zaměstnavatel.
Na nevyčerpanou dovolenou máte nárok po skonční rodičovské dovolené. Zákoník práce omezuje možnosti proplacení dovolené. Přednostní je její faktické čerpání.

Eva Fialová

Hana | 14.1.2008 12:38:54 | Rod. dov.

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené, dcera bude mt v březnu 3 roky. Jsem stále zaměstnancem firmy, ale již teď vím, že jakmile malá dosáhne 3 let, budu propuštěna. Ráda bych se zeptala, jak dále při hledání nového místa uvést tuto skutečnost(trvání mateřské a rodičovské, i když oficialně stale zaměstnaná u své firmy) do CV? A jestli je mou povinností toto uvádět? Děkuji

Odpověď:

Nejste povinna uvést tuto skutečnost v CV.

Ivana Spoustová

Kača | 13.1.2008 21:20:54 | podnikaní na mateřské

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, zda je možné zahájit podnikání v době mateřské dovolené. Mám 2 a půl letou dceru a do školky půjde za rok a půl. Máme také 2 ochotné babičky, takže o pár hodin týdně hlídání máme postaráno. Jednalo by se o podnikání v oboru prodej dětského oblečení přes internet. Měla bych si zařídit živnostenský list? A existuje nějaké omezení v této věci, co mi poradíte?

Odpověď:

Dobrý den,
možnost podnikání není v době rodičovské dovolené nijak omezena. To se ovšem netýká poskytování rodičovského příspěvku. Na rodičovský příspěvek máte nárok, jestliže po celý měsíc osobně celodenně a řádně pečuje o dítě do 4 let věku.
K podnikání živnostenský list potřebujete. Podmínkou provozování živnosti je dosažení věku 18 let, způsobilost k právním úkonům a bezúhonnost. Existence dalších podmínek se liší podle druhu živnosti, o kterou budete žádat.

Eva Fialová

eisnerka | 10.1.2008 18:24:24 | výpověď

dobrý den,mám dotaz ohledně výpovědi po ukončení mateřské dovolené,mam v tomto případě nárok na odstupné

Odpověď:

Odstupné náleží v případech uvedených ustanovení zákoníku práce. Pokud dostanete výpověď z těchto důvodů, pak vám nárok na vyplacení odstupného náleží.

Ivana Spoustová

Lenka | 8.1.2008 20:32:54 | výpověď a otěhotnění

Dobrý večer,pracuji v oddělení kde je těžká práce.Chceme s manželem miminko a já požádala zaměstnavatele o přesun na lehčí práci a nebylo mi vyhověno.Podala jsem výpověď a zjistila že jsem těhotná.Jak je to v tuto chvíli s výpovědí,ochranou lhůtou a placením nemocenské.Jak dlouho bude zaměstnavatel platit. Děkuji.

Odpověď:

Ochranná lhůta se vztahuje pouze na opačné případy, tedy když dá zaměstnavatel výpověď zaměstnankyni. Těhotné zaměstnankyni nesmí dát zaměstnavatel výpověď.

Ivana Spoustová

| 1 | .. | 102 | | 104 | | 106 | .. | 119 |

 

 

 

loga esf a oplzz
původní verze poradny: http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/poradenstvi.php, http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/info.php
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect