Archiv dotazů

Bezplatná právní poradna Gender Studies

mateřská rodičovská návrat na trh práce diskriminace na základě pohlaví a věku práce a péče rovné odměňování

Právní poradna je bezplatná a odpovídá JEN na problémy týkající se diskriminace z důvodu pohlaví a/nebo věku a slaďování rodinného a pracovního života.

Dotaz do poradny

Zodpovězené dotazy

Zobrazit dotazy podle typu:

malajka | 8.10.2010 11:13:20 | práce z domu

Dobrý den,chtěla bych se zeptat pracuju doma ale smlouvu mám dormálně na dobu neurčitou a pružnou pracovní dobu.Chtěla bych vědět zda mám nárok na lékaře nebo si to musím naddělávat nebo brát dovolenou.Děkuji

Odpověď:

Na zaměstnance pracující z domova se vztahuje ustanovení § 317 zákoníku práce, podle něhož Vám volno s náhradou mzdy za návštěvu lékaře nepřísluší, jako je tomu u pracovníků, kteří vykonávají práci na pracovišti zaměstnavatele. Dobu strávenou u lékaře si napracujete. Máte pružnou pracovní dobu, rozvrh práce si při práci z domova určujete sama, lékaře tedy můžete navštívit mimo pracovní dobu.

Martina Štěpánková

Eva | 7.10.2010 08:40:40 | Těhotenství-přesčasy-výplatnice

Dobrý den,jsem těhotná.Z předešlého dotazu vím,že zaměstnavatel nesmí zaměstnávat těhotnou prací přesčas.Jak je to ale v případě,že na výplatní pásce mám vždy uveden počet hodin jen co mám dle smlouvy a přesčasy mi zaplatí v rámci odměny??Jak se mám bránit přesčasům,když dle údajů na výplatnici jako bych pracovala zákonně dle smlouvy?Vyhodili nyní kolegyni a třebaže jsem těhotná a zam. to ví,chce mě zaměstnat než se někdo najde prací přesčas.Jsem na zač. těh.,je nutné dokládat zaměstnavateli jako důkaz těhotenství kopii těh. průkazky? Tu ještě nemám, až tak za měsíc...Děkuji

Odpověď:

Informaci, že jste těhotná musíte zaměstnavateli samozřejmě doložit, pokud to bude požadovat. Můžete mu předložit např. potvrzení od lékaře, nemusí se jednat o těhotenskou průkazku.
Zákaz práce přesčas pro těhotné zaměstnankyně je výslovně uveden v § 241 odst. 3 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce.
Na základě tohoto ustanovení prostě odmítněte práci přesčas pro zaměstnavatele vykonávat a tímto paragrafem mu to odůvodněte.

Martina Štěpánková

Veronika | 5.10.2010 11:23:33 | pracovní doba

dobrý den mohla bych se informovat, zaměstnavatel nám stanovil novou pracovní dobu s názvem cituji - S ohledem na změny pracovní doby na našem pracovišti dochází k úpravě pracovní doby - kalendář K4. Jedná se o jednosměnný provoz – s postupnými nástupy na směnu.

Směny mohou být rozvrhnuty nerovnoměrně v rámci jednoho týdne (od pondělí do neděle). Stanovaná průměrná délka pracovní doby je 37,5 hodiny a průměrná délka směny je 7,5 hodiny.

Vyrovnávací období jsou 4 týdny – jedná se o období na které jsou plánovány směny.

Nikdo ze zaměstnanců tomuto nerozumí. Směny nám určili. Od 6-14 a od 14-22 , 12-20, 7-15, 8-16, takto máme ručené směny a střídáme se. Plus děláme od 1,10 víkendy a svátky, které jsme nikdy nedělali. Dá se proti tomuto nějak bránit. Prostě z jednosměného provozu 7-15 nám udělali takové změny. Je nás hodně maminek s dětmi. Takový přístup a změny se nám opravdu nelíbí. Tak se na Vás obracím, zda je nějaká možnost.

Odpověď:

Podle zákona pracovní dobu rozvrhuje zaměstnavatel, který určí i začátek i konec směny. Zároveň je zaměstnavatel povinen vypracovat písemný rozvrh týdenní pracovní doby a seznámit Vás s ním minimálně s předstihem dvou týdnů. Taková změna tedy sama o sobě není v rozporu se zákonem a zaměstnavatel ji může učinit bez předchozího projednání se zaměstnanci.
Zaměstnanci pečující o děti do věku 15 let mají nárok na kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu pracovní doby, nebrání-li tomu vážné provozní důvody na straně zaměstnavatele.

Martina Štěpánková

Veronika | 23.9.2010 17:57:53 | směnný provoz

Dobrý den, mám dotaz, pracuji ve velké telefonní společnosti, kde jsme všichni pracovali pouze na jednosměnný provoz. Nyní z nás udělali call centrum kde nyní pracujeme na směny od 6-14 a od 14 do 22 hodiny. A od 1.10 nám dali automaticky soboty neděle a svátky , kromě nočních ty ještě neděláme. Nemáme nikdo žádný dodatek ke smlouvě. Chtěla bych se zeptat jestli se můžeme nějak bránit zda když neděláme v neřetržitém provozu nám automaticky vypsat sob+neděle a svátky. Nikdo nás neinformoval o tom jak budeme mít svátky hrazené zda náhradním volnem nebo příplatkem.
Už jsem od Vás dostala hodně dobrých rad a za to všem moc děkuji. Veronika

Odpověď:

Záleží, zda máte v pracovní smlouvě upravenu pracovní dobu. To není povinnou náležitostí pracovní smlouvy a ve smlouv tak nebývá, potom ke změně pracovní doby stačí jednostranné rohodnutí zaměstanavetele. Není potom ani nutný dodatek pracovní smlouvě. Naopak pokud máte v pracovní smlouvě pracovní dobu uvedenu, nejste bez změny pracovní smlouvy povinna jinou pracovní dobu práci vykonávat. Požádejte svého zaměstnavatele, aby Vám potřebné informace sdělil.

Martina Štěpánková

Veronika | 18.9.2010 06:39:02 | Práce přesčas

Dobrý den, může zaměstnavatel nařídit práci přesčas v pátek v poledne s tím že do konce týdne musí každý zaměstnanec odpracovat 8 hodin? Ještě s výhružkou pokud někdo neodpracuje dostane A. Já tedy odmítla mám dvě malé děti 2,5 a 4 leté , a hlídání jsem na tak rychlo nestihla sehnat. Mohu se popřípadě nějak bránit kdyby došlo k nejhoršímu? Ještě se zeptám nařízený přesčas musí dát zaměstnavatel písemně, nebo stačí ústně. Děkuji

Odpověď:

Podle zákoníku práce nesmí zaměstnavatel nařídit práci přesčas zaměstnanci, který pečuje o dítě mladší 1 rok. Vzhledem k tomu, že Vaše děti jsou starší, tak se na Vás toto omezení nevztahuje.
Nicméně podle § 241 zákoníku práce je zaměstnavatel povinen přihlížet při zařazování zaměstnanců do směn též k potřebám zaměstnankyň a zaměstnanců pečujících o děti.
Nařízení přesčasu nemusí zaměstnavatel dát zaměstnanci písemně, neboť zákoník práce písemnou formu nestanoví.

Martina Štěpánková

Veronika | 18.9.2010 06:35:35 | přechod k jinému zaměstnanci

Dobrý den,
chtěla bych se informovat ohledně manžela, jeho zaměstnavatel z důvodu neprosperující firmy všechny zaměstnance propusil, ale manžel je zatím zaměstnanec, s tím že nyní je na nemocenské s krční páteří a čeká na lázně. Nyní jeho zaměstnavatel mu oznámil že k 1.1.2011 mu sehnal místo u jiné firmy. Chtěla bych se informat jak je to s rozvázáním pracovního poměru zda manžel má nárok na 3 měsíce odstupného i když mu zaměstnavatel sehnal zaměstnání nebo zda je někde v zákoně, že mu nemusí být nic vyplaceno. Mám obavy aby nový zaměstnavatel mu nedal výpověď ve zkušební lhůtě.
děkuji za jakoukoliv odpověď

Odpověď:

Pokud bude ukončen pracovní poměr se současným zaměstnavatelem ať již výpovědí nebo dohodou z tzv. organizačních důvodů, je stávající zaměstanavatel podle zákoníku práce povinen Vašemu manželovi vyplatit odstupné, a to i v případě, že mu sehnal zaměstnání u jiného zaměstnavatele.

Martina Štěpánková

Andrea | 1.9.2010 14:33:39 | platba nemocenske

Dobrý den, mám dotaz ohledně hrazení nemocenské.
Prvni 3 dny se nehradí ,ale následující dny hradí kdo? zaměstnavatel či pojištovna? Děkuji Vám za odpověd

Odpověď:

Zaměstnavatel není povinen zaplatit nemocenskou první tři dny pracovní neschopnosti. Po uplynulých třech dnech máte nárok na 60% průměrného výdělku až do čtrnáctého dne neschopnosti včetně (hradí zaměstnavatel). Patnáctým dnem počínaje vám nemocenskou hradí správa sociálního zabezpečení, až do úplného uzdravení.

Veronika Drobílková

Lucka | 26.8.2010 19:26:35 | Dotaz na pracovní smlouvu

Dobrý večer mám dotaz.. nastoupily jsme s přřítelem do zaměstaní nástup byl 3.3.2010 máme smlouvu na dobu určitou a to do 31.8.2010 momentálně jsme měsíc oba nemocný a chtěla jsem se zeptat zda ze zákonu snámy můžou ukončit pracovní poměr v pracovní neschopnosti a zda se tedy musíme hlásit na UP a kdo nám bude platit nemocenskou předem moc děkuji za odpověd:-)

Odpověď:

V tuto chvíli jste v tzv. ochranné době a zaměstnavatel není oprávněn Vám dát výpověď. Váš pracovní poměr však skončí uplynutím doby, na kterou byl sjednán, tedy 31. 8. 2010, a to bez ohledu na to, zda v té době budete v pracovní neschopnosti nebo ne.

Veronika Drobílková

jan | 23.8.2010 09:50:35 | šikana

Dobry den.Pracuji jako montážník.Byl jsem poslan na praci do PROSTĚJOVA neměli jsme zajištěný ubytování tak jsme si sehnali ubytování na škole v tělocvičně.Ten den jsem si odpracoval a večer jsem jel domu.Psychycky jsem to nezvlad,protože ten den nam nepasovali okna když jsem volal šefovi že nam to nepasuje at nam doveze jiný tak řek at jsi to uděláme jak chcemeže se to musí v pátek předat a že na nás nemá čas.Tak jsem to nevydržel a jel jsem večer po práci domu.Druhý den jsem nastoupil na nemocenskou a at mi vypíše výpověd.A on mi na to řek že to bude drahý nedal mi do ted výplatu nic pry od neho nemam očekávat.Odpracoval jsem si 26dní zbytek nemocenska.Prosím vás jak mam postupovat .Dřel jsem jak mezek od rána až do osmi do večera a prý za nic

Odpověď:

Zkuste se osobně obrátit na občanskou poradnu (jejich seznam naleznete zde http://www.obcanskeporadny.cz/). V poradně Vám poradí jak máte postupovat.
Zaměstnavatel je povinen zaplatit Vám mzdu za odpracované dny, jakož i náhradu mzdy za dobu Vaší nemoci do doby než Vám vznikne nárok na nemocenskou.

Martina Štěpánková

vilda | 15.8.2010 12:42:10 | rozdil mzdy

pracoval jsem pro irskou firmu jako ridic 5 let,v poslednich dvou letech zacala firma nabirat i irske ridice, vetsina ridicu,kteri pro firmu pracovali byli cizinci. firma snizila platy vsem cizincum o 15 euro denne ale irskym ridicum dava o 20 euro denne vic nez cizincum za stejnou praci, jedna se o diskriminaci? a da se proti tomu nejak branit? dekuji

Odpověď:

Zaměstnavatel je povinen všem zaměstnancům za stejnou práci nebo za praci stejné hodnoty poskytovat stejnou mzdu. Pokud Vy i řidiči z Irska vykonáváte stejnou práci, je jednání zaměstnavatele v rozporu se zákoníkem práce, neboť zaměstnavatel je povinen Vám poskytovat stejnou mzdu bez ohledu na státní občanství.Pokud by jediným důvodem, proč mají irští řidiči vyšší mzdu bylo, že jsou z Irska, jednalo by se skutečně o diskriminaci. Je možné se obrátit na inspektorát práce, případně na soud.

Martina Štěpánková

tony | 12.8.2010 13:27:19 | zručeni okamžite pracovnipomer

dobry den menuju se makhlouf karim bydlim v frydku mistku ja sem z alžirska mam trvaly bobyt sem pracoval v tovarna hundai v nočovic pod firma daebo.cz mam pracovni smlouvo na dobu neurčitu muj zamesnatavel dal mi zručeni okamžitě pracovni pomer neopravneni pro neho hrubě chovani sem se vratil na inspekci praca mi žekli oni nemužu delat nic sem chtel se vratit na jaki pravnik co moc drahe prosim vas jak mam delat a co mam delat mam 2detska dikuju

Odpověď:

Obraťte se na občanskou poradnu, která by Vám mohla pomoci situaci řešit. Nejbližší poradny naleznete zde http://www.obcanskeporadny.cz/content/blogcategory/30/76/

Martina Štěpánková

Barbora S. | 11.8.2010 14:11:58 | mandantní smlouva

Dobrý den,nastupuji do práce a tam mi řekli že dávaj mandantí smlovu a já nevím co to je.děkuji za odpověd

Odpověď:

Pokud jste nastoupil do zaměstnání a máte podepsánu mandátní smlouvu, tak to znamená, že nemáte pravděpodobně uzavřenu pracovní smlouvu a nevztahuje se na Vás ochrana podle zákoníku práce. Mandátní smlouva je upravena obchodním zákoníkem a užívá se tedy primárně v obchodně-právních vztazích; mandátní smlouvou se mandatář zavazuje, že pro mandanta na jeho účet zařídí za úplatu určitou obchodní záležitost. Záleží tedy jakou práci pro zaměstnavatele vykonáváte, pokud se však jedná o závislou práci, měla by být vykonávána v pracovně-právním vztahu podle zákoníku práce a zaměstnavatel by s Vámi měl uzavřít pracovní nikoli mandátní smlouvu. více

25.7.2010 08:00:28 | nemocenská u zkrácených úvazků

Dobrý den...ve smlouvě mám částečný úvazek ale pracuji normálně jako na plný úvazek.Zajímalo by mě jestli se nemocenská vypočítává ze skutečného měsíčního výdělku anebo jen z toho částečného co je uveden v pracovní smlouvě.Děkuji za odpověď Jankovcová

Odpověď:

Nemocenská se vypočítá z Vašeho skutečného měsíčního příjmu.

Martina Štěpánková

Tomáš | 15.7.2010 15:26:09 | neplacené volno

Dobrý den,
pracuji v 3 směnném provozu a v době dovolených pracujeme jen 4 dny. 2 dny 8 hodin a 2 dny 12 hodin. Poslední pracovní den v měsíci připadl na středu. V práci jsem skončil ve čtvrtek ráno v 6 hodin. Tyto hodiny jsem dostal zaplacené jako přesčas v jednom měsíci, ale v druhém měsíci my budou dny chybět. Jak to zaměstnavatel může vyřešit? Může my dát neplacené volno? Konto pracovní doby nemáme.
Předem moc děkuji za odpověď

Odpověď:

Dotaz překračuje rámec právní poradny zameřené na diskriminaci a slaďování rodinného a profesního života. Omlouváme se, ale z kapacitních důvodů nemůžeme zodpovídat všechny dotazy. Zkuste se obrátit na občanskou poradnu www.obcanskeporadny.cz

Martina Štěpánková

lenuska | 12.7.2010 08:31:54 | výpovědní lhůta samoživitelka

Dobrý den,

jsem samoživitelka s dcerou 10 let. Pracuji 4 roky u společnosti, která se nyní přestěhovala a já trávím denně 4 hodiny na cestách, tudíž se domů vracím až večer. Proto bych ráda našla jinou práci. Zaměstnavatel však trvá na 2 měsícní výp. lhůtě. Mám prosím nárok na zkrácení výp. lhůty, pokud jsem sama s dcerou? Děkuji Vám. L.

Odpověď:

V pracovní smlouvě máte uvedeno místo výkonu práce. Přeložit zaměstnance k výkonu práce do jiného místa, než bylo sjednáno v pracovní smlouvě, je možné pouze s jeho souhlasem. Nejste tedy povinna vykonávat práci v jiném místě, pokud jste s tím nesouhlasila. Vzhledem k tomu, že je místo výkonu práce nezbytnou součástí pracovní smlouvy, mělo dojít ke změně pracovní smlouvy. Není zřejmé, zda k takové změně pracovní smlouvy ve Vašem případě došlo a zda jste s ní souhlasila. Potom Vám opravdu nezbývá než dát výpověď, přičemž skutečně poběží dvouměsíční výpovědní lhůta. Na zkrácení výpovědní lhůty nárok není, a to ani v případě, že sama pečujete o malé dítě. Jedinou možností je, že se se zaměstnavatelem dohodnete a ukončíte pracovní poměr dohodou. Pokud jste souhlas se změnou místa výkonu práce nedala, potom po Vás zaměstnavatel nemůže požadovat, abyste práci vykonávala v jiném místě než máte uvedeno v pracovní smlouvě. Martina Štěpánková více

Majkl | 29.6.2010 09:15:33 | výpověď ze zdra. důvodu

Dobrý den.
Mám dotaz na ukončení služebního poměru v AČR ze zdravotního důvodu.Měl jsem pracovní úraz (pád na železných schodech na záda, následek výhřez disku s ochrnováním nohou atd.) a přezkumná komise (vojenská) rozhoda takto: porucha zdravý není v přímé souvislosti s výkonem povolání a pohmoždění zad je přímé souvislosti s výkonem povolání, čímž si dle mého názoru naprosto protiřečí a odkazuje se na to že jsem měl problémy již dříve úraz v 2008, který se však na MR z 2010 neukázal je na MR z 2008 a je tam úplně jiná diagnóza. Myslím že se armáda záměrně chce vyhnou odškodnění.
1) Na co všechno mám nárok v případě odškodnění?
2) zda mám nárok na §118 zák. 221/1999Sb ( popř. jak se tohoto domáhat a bránit se ,protože si myslím , pokud dám odvolání stejně nebudou chtít rozhodnou jinak, aby nedostali přes prsty z vrchu, když se má šetřit.
3) jak postupovat v případě zamítnutí odvolání?
Omlouvám se za rozsáhlé dotazy ale je to pro mě a moji rodinu likvidační.
Děkuji za odpověď hezký den

Odpověď:

Dotaz překračuje rámec právní poradny zaměřené na slaďování rodinného a profesního života. Omlouváme se, ale z kapacitních důvodů není možné zodpovídat všechny dotazy.
Zkuste se obrátit na advokáta specializujícího se na oblast pracovního práva nebo případně na občanskou poradnu http://www.obcanskeporadny.cz/

Martina Štěpánková

jana | 23.6.2010 15:14:58 | přesčas

Dobrý den chtěla bych se zeptat pracuji v třísměném provoze.Zaměstnavatel nám nařídil přesčasy.Vím že týdně mohu odpracovat 8 hodin.muže mě nařídit více přesčasu a k tomu soboty a neděle.
A mohu vykonávat na noční směně 3X12 hodin za sebou a k tomu potom bez odpočinku jít na odpolední.od 14 do 22hodin.jsem jako samoživitelka a nemám pomalu čas na děti ale toto zaměstnavatele nezajímá.děkuji za odpověd

Odpověď:

Podle § 93 odst. 2 zákoníku práce nesmí nařízená práce přesčas u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce. Nád rámec tohoto omezení může zaměstnavatel požadovat práci přesčas pouze na základě dohody se zaměstnancem. Pokud tedy již máte v týdnu odpracováno 8 hodin přesčasů, na dalších přesčasech se s Vámi musí zaměstnavatel dohodnout a nemůže Vám je jednostranně nařídit. Dobu odpočinku mezi jednotlivými směnami upravuje zákoník práce, zaměstnavatel je povinen rozvrhnout pracovní dobu tak, aby zaměstnanec měl mezi koncem jedné směny a začátkem následující směny nepřetržitý odpočinek po dobu alespoň 12 hodin během 24 hodin po sobě jdoucích. Nicméně pokud pracujete v nepřetržitém provozu, může být doba odpočinku zkrácena až na 8 hodin za podmínky, že následující odpočinek bude o dobu zkrácení tohoto odpočinku prodloužen. více

Blanka | 10.6.2010 12:03:08 | Problemy v praci kvulitehotenstvi

Dobry den, od te doby, co jsem zamestnavateli rekla, ze jsem tehotna, nastal retezec problemu. Je mozne, ze nakonec dojde na soudni spor. Chtela bych se proto zeptat: pokud mi zamestnavatel kvuli tehotenstvi vyhrozoval vyhazovem, nutil me podepsat zmenu smlouvy, oznacoval me za lharku a podvodnici (protoze jsem mu nerekla pri nastupu do prace, ze mozna otehotnim), a timto stresem mi za prve znemoznoval praci, a za druhe me dohnal na neschopenku, ale vzdy si pohlidal, aby u techto scenek nikdo dalsi nebyl, mam vubec nejakou sanci mu u pripadneho soudu dokazat, ze pravdu mluvim ja? Co kdyz on rekne, ze jsem si to cele uplne vymyslela? Predem velmi dekuji za odpoved a zdravim. Blanka.

Odpověď:

Situace, kterou popisujete představuje diskriminaci, konkrétně se jedná o obtěžování z důvodu těhotenství. Diskriminace z důvodu těhotenství se považuje za diskriminaci z důvodu pohlaví.
V praxi je bohužel velmi složité takové jednání prokázat. Pokud byste chtěla zaměstnavatele žalovat, potřebovala byste mít nějaké důkazy svědčící o jeho diskriminačním jednání, ať již svědectví kolegů, písemné důkazy, maily apod. Pokud byste se chtěla se zaměstnavatelem soudit, je tedy žádoucí zajistit si nějaké důkazy potvrzující Vaše tvrzení. Samotné tvrzení, že Vás zaměstnavatel diskriminuje, nestačí.

Martina Štěpánková

Josef | 10.6.2010 10:00:53 | Smlouva

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.
Dělám u jedné firmy, po dobu zkušební doby 3 měsíců jsem stále nedostal prac. smlouvu. Můj šéf nadále oddaluje mi ji dát. Nevím jak mám dále pokračovat. Těším se na odpověď s pozdravem Josef

Odpověď:

Zaměstnavatel je povinen Vám dát pracovní smlouvu ještě před nástupem do zaměstnání. Navíc, máte-li zkušební dobu, musí být podle § 35 odst. 3 zákoníku práce, sjednána písemně, jinak je neplatná. To znamená, že pokud s Vámi nemá zaměstnavatel písemně sjednánu zkušební dobu, zkušební doba nebyla sjednána.
Obraťte se na zaměstnavatele, ať s Vámi pracovní smlouvu ihned uzavře. Pokud tak nebude ochoten učinit, obraťte se na inspektorát práce.
Nicméně i přestože nemáte uzavřenu pracovní smlouvu, Váš pracovní poměr vznikl, neboť podmínkou pro vznik pracovního poměru není, že musí být pracovní smlouva písemná. Pracovní poměr vznikne i bez písemné pracovní smlouvy, pokud začnete pro zaměstnavatele vykonávat s jeho vědomím práci.

Martina Štěpánková

radka | 31.5.2010 13:42:57 | nárok na dovolenou

Dobrý den, z důvodu nadbytečnosti jsem dostala výpověď k 31.7.2010 a současně zeměstnavatel z důvodů překážek na straně zaměstnavatele nepožaduje mou osobní přítomnost na pracovišti a do konce pracovního poměru mi určil termín čerpání "staré" dovolené. Jaký mám nárok na "novou" dovolenou? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Pokud u zaměstnavatele nepracujete po celý kalendářní rok, máte nárok na dovolenou v poměrné části. Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok. To znamená, že byste měla mít nárok na 7/12 dovolené. Pokud novou dovolenou nevyčerpáte, měl by Vám ji zaměstnavatel proplatit.

Martina Štěpánková

| 1 | .. | | 46 | | 48 | 49 | .. | 89 |

 

 

 

loga esf a oplzz
původní verze poradny: http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/poradenstvi.php, http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/info.php
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect