Archiv dotazů

Bezplatná právní poradna Gender Studies

mateřská rodičovská návrat na trh práce diskriminace na základě pohlaví a věku práce a péče rovné odměňování

Právní poradna je bezplatná a odpovídá JEN na problémy týkající se diskriminace z důvodu pohlaví a/nebo věku a slaďování rodinného a pracovního života.

Dotaz do poradny

Zodpovězené dotazy

Zobrazit dotazy podle typu:

Michala | 1.2.2011 21:02:24 | dohoda o ukončení PP namateřské

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Od roku 2002 jsem zaměstnaná u svého Z-tele na dobu neurčitou, poté jsem otěhotněla a v prosinci roku 2007 jsem porodila svou první dceru. Plánovali jsme s manželem druhé dítě a loni otěhotněla a za pár dní mám na svět přivést svou druhou holčičku, takže budu navazazovat na RD. Mám dotaz, který se týká mého Z-tele, minulý týden mi volali z práce a domluvili si se mnou osobní schůzku. Poté jsem zjistila,že mi nabízí ukončení PP dohodou podle §52 odst. c (pro nadbytečnost), nabídli mi 7měsíční odstupné a mám zvážit, jestli tato nabídka pro mě bude zajímavá. Od ledna jsem o Z-tele začala pobírat PPM, která se bere po dobu 6měsíců. Řekla jsem si o nějaký čas na rozmyšlenou a zjištění potřebných informací. Prosím vás o radu. V případě, že podepíšu dohodu o ukončení PP ke konci měsíce budu mít nadále nárok na PPM od svého Z-tele, bylo mi řečeno, že bych o to přijít neměla. Další můj dotaz je zda-li, že jsem teď byla na tříleté mateřšké dovolené budu mít i u druhého dítětě nárok na tříletou dovolenou? Nerada bych, kdyby mě šoupli na čtyři roky, to by pak pro mě nebyla zajímavá nabídka. více

Odpověď:

V průběhu těhotenství a čerpání mateřské a rodičovské dovolené, Vám zaměstnavatel nemůže dát výpověď, výjimkou je pouze situace, kdy zaměstnavatel končí nebo jeho část nebo kdy se přemísťuje do jiného místa nebo jeho část. Jedinou možností jak s Vámi ukončit pracovní poměr tedy je dohoda o ukončení pracovního poměru mezi Vámi a zaměstnavatelem, kterou Vám také nabídl. V případě, že ukončíte pracovní poměr, Váš nárok na peněžitou pomoc v mateřství nezanikne, a budete moci tuto dávku čerpat i po skončení pracovního poměru - jedná se o dávku nemocenského pojištění. Pokud jde o volbu rodičovského příspěvku, ani ta není vázána na trvání pracovního poměru, ale na nárok čerpat peněžitou pomoc v mateřství. V případě, že se rozhodnete pracovní poměr ukončit, doporučuji výši odstupného uvést v dohodě o ukončení pracovního poměru, aby bylo zřejmé, že máte na toto odstupné od zaměstnavatele nárok. Martina Štěpánková více

miki | 29.1.2011 20:34:49 | rodičovská dovolená

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké negativa ze strany zaměstnavatele pro mě plynou, v případě že jsem ho písemě nežádala o délku rodičovské dovolené, bohužel jsem netušila, že se nějaká žádost má podávat, zvolila jsem 3-letou variantu u příslušných soc. úřadu.Děkuji

Odpověď:

Pokud jste se se zaměstnavatelem nedomluvila na délce čerpání rodičovské dovolené, má se za to, že budete čerpat tříletou rodičovskou dovolenou.

Martina Štěpánková

agamka34 | 29.1.2011 15:06:49 | může mě zaměstnavatelpropustit,když jsem namateřské

Dobrý den chci se zeptet nám ted třetí děcko a jsem na mateřské dovolené a zaměstnavatel mi napsal na cár roztrhaného papíru,že mě již nemá ve stavu a odhlásil mě na ossz i na zdravotním.Chci se zeptat mám děti hned po sobe po třech letech je možné aby mě takto propustil s tím,že jsem žádnou výpověd nepodepisovala?Zasměstnavatel mi tvrdí,že nic podepisovat nemusím a ani mě prý nemusí upozornit na výpověd nevím co ted dělat děkuji za odpověd Tichá Petra

Odpověď:

Pokud bez přerušení čerpáte mateřskou a rodičovskou dovolenou, nesmí Vám dát zaměstnavatel výpověď. Výjimkou je pouze situace, pokud by se zaměstnavatel rušil nebo jeho část nebo se stěhoval do jiného místa nebo jeho část. Nicméně v takovém případě by Vám musel doručit výpověď, dát Vám odstupné nejméně ve výši trojnásobku průměrného výdělku a předat Vám zápočtový list.
Z Vašeho mailu tedy vyplývá, že zaměstnavatel jednoznačně porušil zákoník práce, doporučují Vám, abyste se obrátila co nejdříve na oblastní inspektorát práce. http://www.suip.cz/oip07

Martina Štěpánková

IvPa | 27.1.2011 22:24:56 | návrat u RD

Dobrý den.
Prosím Vás
Situace: pracoviště = lékárna ve městě A., ve které je zaměstnán jeden člověk, a to je lékárník na 1,0 úvazek. Mám smlouvu na dobu neurčitou jako lékárník s úvazkem 1,0 v této konkrétní lékárně v tomto městě A. Vracím se po 3 letech z RD. Zaměstnavatel mi sdělil, že v rámci organizační změny už v lékárně není místo pro lékárníka (což mám ve smlouvě), ale místo pro vedoucího lékárníka (což má ve smlouvě paní magistra, která nastoupila za mě, když jsem odešla na MD). Zaměstnavatel tvrdí, že mé místo zaniklo a jiné místo pro mě nemá (přestože jde o majitele řetěžce lékáren v jiných městech).
1. Opravdu mé místo zaniklo, protože jej zaměstnavatel přejmenoval a možná nepatrně změnil náplň práce? (nejsem si vědomá, že jsem podepsala nějakou náplň práce)
2. Z RD se vracím až za 6 měsíců. Opravdu mě může už nyní zaměstnavatel tak \"utřít\", že pro mě nemá jiné místo?
MOC DĚKUJI!!

Odpověď:

Po návratu z rodičovské dovolené je zaměstnavatel Vám přidělit práci odpovídající druhu práce sjednané v pracovní smlouvě. Rozhodující je také místo výkonu práce, nemůže Vás bez vašeho souhlasu přidělit na jiné místo výkonu práce, k tomu by byla nutná změna pracovní smlouvy.
Pracovní místo nezaniká pouze tím, že jej zaměstnavatel přejmenuje, rozhodující je náplň práce. K přesnému posouzení by bylo nutné znát mnohem více detailních informací.
Pokud by Vám zaměstnavatel skutečně dal výpověď pro nadbytečnost, jedinou možností by pak byla žaloba na neplatnost výpovědi.

Martina Štěpánková

Milan | 27.1.2011 10:25:27 | Diskriminace při pohovoru

Dobrý den, manželka se byla ucházet o nové zaměstnání po skončení RD u jiného zaměstnavatele a po otázkách o počtu dětí (2) a kdo je bude hlídat v případě nemoci atd. jí bylo oznámeno, \"že hlavně teda kvůli těm 2 dětem vezmeme kluka\". Je možné si na postup zaměstnavatele stěžovat jinak než u soudu, např. na úřadu práce? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dotaz: Dobrý den, manželka se byla ucházet o nové zaměstnání po skončení RD u jiného zaměstnavatele a po otázkách o počtu dětí (2) a kdo je bude hlídat v případě nemoci atd. jí bylo oznámeno, \\\\\\\"že hlavně teda kvůli těm 2 dětem vezmeme kluka\\\\\\\". Je možné si na postup zaměstnavatele stěžovat jinak než u soudu, např. na úřadu práce? Děkuji za odpověď.

Martina Štěpánková

Banda | 26.1.2011 18:23:08 | odstupné

Dobrý den,
mám pracovní smlouvu na dobu určitou a rád bych se zeptal, jestli mám v případě ukončení pracovního poměru před jejím uplinutím ze strany zaměstnavatele nárok na odstupné. Jestli ano, tak v jeké výši?

Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Pokud máte pracovní poměr na dobu určitou, končí pracovní poměr uplynutím této doby, nárok na odstupné nemáte.

Martina Štěpánková

Hans | 26.1.2011 16:38:18 | nástup do práce

Dobrý den.chci se jen zeptat,přítelkyně je momentálně na rodičovské dovolené od 3.8.2010.Malýmu budou 3 roky 13.2.2013.taksechci zeptat kdy se pak nastupuje zpět do práce,jestli do završení 3 let u syna,nebo po uplynutí 3 ůet na rodičovské dovolené.děkuji.S pozdravem Honal Jan

Odpověď:

Rodičovská dovolená se čerpá do tří let věku dítěte, nikoli tři roky.
To znamená, že zaměstnankyně by se měla vrátit do zaměstnání den následující po dni, kdy dítěti byly tři roky.

Martina Štěpánková

Nikola | 26.1.2011 15:53:07 | ukončení rodičovské dovolené

Dobrý den, 21.3.2011 mi končí rodičovská dovolená, ale dceru mi vezmou do školky až od září 2011. Když dám v zaměstnání výpověď a přihlásím se na úřad práce budu mít nárok na nějakou podporu? Děkuji

Odpověď:

Dříve než dáte výpověď zkuste se se zaměstnavatelem dohodnout na neplaceném volnu. Není povinen Vaší žádosti o neplacené volno vyhovět, záleží tedy na dohodě s ním.
Pokud ukončíte pracovní poměr výpovědí nebo dohodou bez vážného důvodu budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti v nižší výměře, tedy 45% průměrného měsíčního čistého výdělku. Pokud by úřad práce posoudil, že jste ukončila zaměstnání z váženého důvodu, měla byste nárok na podporu v nezaměstnanosti první 2 měsíce podpůrčí doby 65 %, další 2 měsíce podpůrčí doby 50 % a po zbývající podpůrčí dobu 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu
Zda Vaši situaci úřad práce posoudí jako vážný důvod, nejsem schopna odhadnout. Jedná se o změnu, která nastala po 1.lednu 2011 a zatím není známa žádná rozhodovací praxe úřadů práce.

Martina Štěpánková

Andrea | 26.1.2011 15:29:07 | nesplněná oznamovací povinnost

Dobrý den, od zaměstnavatele jsem obdržela tenhle dopis v prosinci 2008.
Dne 28.10. 2008 Vám skončila MD dne 24.10 2008 jste nenastoupila do práce a nesdělila zaměstnavateli důvod své nepřítomnosti. Porušila jste tak § 196 a 206 odst. 3. zákonníku práce.
Následně jsem písemně oznámila, že se vrátím do zaměstnání po 3leté RD.
Může mně kvůli téhle chybě zaměstnavatel přepustit,(případně přepustit bez nároku na odstupné) teď když se po 3leté RD vrátím? Děkuji za odpověď Andrea.

Odpověď:

Zaměstnavatel Vás kvůli této chybě nemůže propustit po tak dlouhé době. I kdyby se jednalo o výtku ve smyslu § 52 písm. g) zákoníku práce, podle něhož může dát zaměstnavatel výpověď zaměstnanci, pokud byl v době posledních 6 měsíců v souvislosti s porušením povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci písemně upozorněn na možnost výpovědi. Nicméně Vám přišla výtka již v roce 2008, půlroční lhůta již uplynula.

Martina Štěpánková

J | 26.1.2011 12:57:48 | Materska dovolena

Dobry den,
mam uzavreny pracovni pomer na dobu neurcitou, z duvdou rizikoveho tehotenstvi jsem v pracovni neschopnosti. Behem pracovni neschopnosti jsem uzavrela dalsi pracovni pomer, kde vykonavam praci z domova. Musim i v tomto druhem zamestanni, kde nebudu pobirat PPM a praci vykonvavam z domova vycerpat minimalni materskou dovolenou v rozsahu 14 tydnu?
Dekuji.

Odpověď:

Zákoník práce v § 195 odst. 5 stanoví, že \"Mateřská dovolená v souvislosti s porodem
nesmí být nikdy kratší než 14 týdnů a nemůže v žádném případě skončit
ani být přerušena (§ 198 odst. 2) před uplynutím 6 týdnů ode dne porodu.\"
Na druhou stranu zákoník práce nestanoví povinnost nastoupit na mateřskou dovolenou, proto by mělo být možné pouze čerpat nemocenskou v souvislosti s porodem.
Podle našich zkušeností v minulosti však úřady obvykle ženy přesvědčily, aby na mateřskou dovolenou alespoň na krátkou dobu nastoupily.

Martina Štěpánková

Silvie | 26.1.2011 12:52:21 | návrat do práce

Dobrý den, dne 24.3.2011 mi komčí rodičovská dovolená, měla bych se vrátit do práce. Bohužel mi zaměstnavatel oznámil, že pokud nemůžu chodit na 3-směnný provoz, tak mám smůlu. Má na toto právo?Mohu se nějak bránit, abych mohla nastoupit do práce pouze ne ranní směnu? Otec dítětě jezdí s kamionem, takže na směny opravdu chodit nemůžu a nemohu přece nechat 3 leté dítě samotné doma. Děkuji za odpověď.Silvie

Odpověď:

Záleží zda máte pracovní dobu upravenu v pracovní smlouvě, pokud ano a nemáte tam třísměnný provoz, nemůže Vás zaměstnavatel k takové pracovní době nutit.
Pokud máte třísměnný provoz v pracovní smlouvě nebo pokud ve smlouvě pracovní dobu upravenu nemáte, můžete si podle § 241 zákoníku práce požádat o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu pracovní doby. Vzhledem k tomu, že pečujete o dítě mladší 15 let, je zaměstnavatel povinen Vaší žádosti vyhovět, pokud mu v tom nebrání vážné provozní důvody. Tyto důvody by musel konkrétně specifikovat, nestačí Vám sdělit, že Vám z provozních důvodů změnu pracovní doby neumožní.

Martina Štěpánková

Blanka | 25.1.2011 22:49:40 | návrat do práce

DObrý den,jsem na MD,vybrala jsem si 3letou variantu RP,dceři budou 3roky 2.2012.Do kdy mi musí zaměstnavatel držet místo?Nestihnuly do 2.2012 porodit druhé dítě či nastoupit na PPM,ale budu těhotná musím nastoupit do práce? Díky

Odpověď:

Zaměstnmavatel je povinen Vám držet místo do tří let věku dítěte, pak jste povinna nastoupit zpět do zaměstnání. Je také možné se se zaměstnavatelem dohodnout na neplaceném volnu, s tím ale musí zaměstnavatel souhlasit. Pokud budete těhoná, bude záležet na posouzení lékaře, zda pro Vás bude možný návrat do zaměstnání nebo budete na rizikovém těhotenství.

Martina Štěpánková

Michaela | 25.1.2011 14:54:11 | druhé dítě

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jsem na MD se synem a MF mi končí 8.7.2011 a chtěli by jsme druhé dítě.Mám smlouvu v práci na dobu neurčitou.Budu mít nárok opět na 7.600,-měsíčně nebo jinou?budu určitě na rizikovém hned protože jsem pracovala v masně.Děkuji Michaela

Odpověď:

Pokud budete po návratu do zaměstnání po rodičovské dovolené čerpat nemocenskou, neboť budete na rizikovém těhotenství, budete mít nárok na čerpání nemocenské.

Martina Štěpánková

Jitka | 25.1.2011 10:08:53 | Rodičovský příspěvěk

Dobry den,
Chtěla bych se zeptat, pobírám RP ve výši 7600,- Mému synovi budou tři roky 08.07.2011. Tudíž bych 07.07. 2011 měla nastoupit zpět do práce, kde mám smlouvu na dobu neurčitou ve třísměnném provozu. Jenomže bychom chtěli druhé dítě, ale zatím se nám to nepodařilo když by se nám to podařilo, tak mi můj lékař vystaví v červenci neschopenku, protože nemůžu pracovat ve třísměnném provozu a na jiné místo mě nepřeřadí. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na vyplácení mé neschopenky nebo jestli musím odpracovat nějakou dobu v mé práci. A kdo mi bude platit neschopenku po skončení RP. Děkuji za odpověď

Odpověď:

Není zřejmé, proč nemůžete pracovat ve třísměnném provozu. Nicméně jako rodič pečující o dítě mladší 15 let, můžete zaměstnavatele požádat o kratší pracovní úvazek nebo změnu pracovní doby. Pokud mu v tom nebrání vážné provozní důvody, je povinen Vaší žádosti vyhovět.
Pokud Váš pracovní poměr bude trvat i po skončení rodičovské dovolené, bude Vám nemocenskou vyplácet Česká správa sociálního zabezpečení.

Martina Štěpánková

Kudrnová | 24.1.2011 21:25:59 | návrat do práce z rodičovské

Dobrý den,v lednu 2011 jsem se vrátila zpět do práce po rodičovské dovolené. Jelikož moje pozice administrativní pracovnice byla již obsazená,zaměstnavatel mi nabídl místo pokladní, s čímž jsem souhlasila, abych nepřišla o místo.Má právo zaměstnavatel mi přepsat smlouvu pouze na poklaní, ikdyž jsem v původní smlouvě měla náplň práce i vedení pokladny? Ráda bych se jednou vrátila na původní místo,ale bojím se pokud mi přepíší smlouvu , že se na původní místo už nedostanu.děkuji

Odpověď:

Smlouva je dvoustranný právní úkon, k její změně je tedy potřeba souhlas obou stran, tedy i Váš. Bez Vašeho souhlasu není změna pracovní smlouvy možná. Po návratu z rodičovské dovolené je zaměstnavatel povinen Vám přidělit práci, jejíž druh máte sjednán v pracovní smlouvě, jiné místo nejste povinna přijmout. Vaši situaci by bylo možné vyřešit dodatkem k pracovní smlouvě s tím, že změna druhu práce je pouze na dobu omezenou a pak byste e vrátila zpět na původní práci. Nicméně pokud budete takto postupovat, dejte si pozor, aby nedošlo ke změně pracovní smlouvy na dobu určitou, to by pro Vás bylo velmi nevýhodné a po uplynutí této doby by s Vámi zaměstnavatel mohl ukončit pracovní poměr.

Martina Štěpánková

24.1.2011 14:21:54 | návrat po rodičovské dovolené

Na co mám prosím právo při návratu z rodičovské dovolené, když mi zaměstnavatel sdělil, že pro mě nemá práci dle pracovní smlouvy. Jsem na RD doma do 3 let věku dítěte, datum narození 21.5., uvedla jsem, že mohu nastoupit už 2.5.2011, pracovní poměr mi trvá a má ve smlouvě uvedeno administrativní pracovnice - fakturantka. Mohu být převedena na dělnickou profesi jako balička, expedientka zboží, můj zdravotní stav mi to ale nedovoluje. Prosím o odpověď, zda mi musí dát zaměstnavatel odstupné. Děkuji Iva Poláková

Odpověď:

Po návratu z rodičovské dovolené je podle zákoníku práce zaměstnavatel povinen Vám přidělit práci odpovídající druhu práce sjednaném v pracovní smlouvě. Pokud tedy ve smlouvě máte administrativní pracovnice - fakturantka, nemůže Vás dát na dělnickou profesi. K takové změně by byla nutná změna pracovní smlouvy, ke změně pracovní smlouvy je nutný Váš souhlas, který Vy nejste v žádném případě povinna zaměstnavateli dát.
Pokud pro Vás zaměstnavatel takovou práci nemá, neboť u něj došlo k organizačním změnám, může Vám dát výpověď. Potom Vám poběží dvouměsíční výpovědní lhůta a budete mít nárok na odstupné nejméně ve výši trojnásobku průměrného výdělku.

Martina Štěpánková

Lela | 24.1.2011 00:00:00 | návrat do práce po RD

Chtěla jsme se vráti po 3leté RD do práce, ale zaměstnavatel mé místo reorganizačně zrušil a nabízí mi místo jiné v tom samém odd.pracovala jsme v obchodním odd jako referentka,pracovala jsme na PC a nyní mám jít dělat obchodního zástupce na stejnou prac. dobu a za stejný fin. základ, v prac. smlouvě nemám specifikováno prac. zařezení. Pokud toto nepřijmu nabízí mi 25 tis, můj průměrý plat činil 14. tis měsíčně. Má na toto právo, jak se mohu bránit? Děkuji L.

Odpověď:

Po návratu z rodičovské dovolené není zaměstnavatel povinen Vás přidělit na Vaše původní místo, ale je povinen Vám přidělit práci odpovídající druhu práce, který máte sjednán v pracovní smlouvě. Druh práce je povinnou náležitostí pracovní smlouvy, proto byste jej měla mít v pracovní smlouvě uveden.
Pokud pro Vás zaměstnavatel odpovídající práci nemá, může Vám dát z tzv.
organizačních důvodů výpověď, potom poběží dvouměsíční výpovědní lhůta a budete mít nárok na odstupné nejméně ve výši trojnásobku průměrného výdělku.

Martina Štěpánková

pavla | 21.1.2011 00:31:49 | materska

Dobry den prosim vas o radu po rodicovskem prispevku neboli takzvane MD nastoupim do prace ale jelikož v praci musim kolikrat byt az do 2 hodin v noci tak bych chtela pozadat zamestnavatele LIDL o zmenu pracovni doby a to nejlepe ranni smeny je to vubec mozne a jake mam prava kdyz pritel pracuje do vecera a bybicku mame pracujici a to 30 km od nas prosim o radu jak bych mela resit tuto situaci moc a moc dekuji za odpoved pavla

Odpověď:

Podle § 241 odst. 2 zákoníku práce si můžete jako zaměstnankyně pečující o dítě mladší 15 let požádat zaměstnavatele o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby. Zaměstnavatel je povinen vyhovět Vaší žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody. Musí se jednat o skutečný provozní důvod, který je v případě zamítavého stanoviska zaměstnavatel povinen Vám specifikovat, nestačí tedy pouze jeho sdělení, že Vám z vážných provozních důvodů úpravu pracovní doby neumožní.

Martina Štěpánková

Michaela | 20.1.2011 10:48:59 | rodičovský příspěvek

Dobrý den,jsem na mateřské dovolené,čerpám čtyřletý rodičovský příspěveka chtěli by jsme využít možnosti o které jsme se dozvěděli a to,že by partnet,tedy otec dítěte odešel z práce,nastoupil na rodičovský příspěvek s tříletou volbou a po té převedl zase na mě rodič.příspěvek ten tříletý...Chci se zeptat,jestli to opravdu je možné a jestli partner může být na rodičovské jen třeba 14 dnů.a zpátky nastoupit do práce,kterou má dohodnutou.Děkuji za odpověď.Michaela

Odpověď:

Obraťte se s žádostí o pomoc na příslušný úřad práce, podle sídla zaměstnavatele.

Martina Štěpánková

20.1.2011 00:00:00 | během rodičovské dovolené zrušení firmy - neobdržení zápočtového listu

Dobrý den, jsem zaměstnanec firmy, t.č. na mateřské dovolené - ta mi končí letos v květnu. Nyní v lednu jsem firmu opět kontaktovala, chtěla jsem vědět, jak to bude s mým návratem do práce. Ovšem, tel a mail již neexistuje, byla jsem osobně - firma prý již neexistuje nebo je prodaná - nikdo nic neví. Majitel je cizinec a údajně již není v ČR. Na PSSZ mi bylo sděleno, že je u nich firma vedená, psaná stále na stejného majitele a já jsem tam jako jediný zaměstnanec. Na PSSZ mi neumí pomoci. Nedostala jsem ani výpoveď, nemám ani zápočtový list. Problémem je, že nemám zápočtový list a nemohu tedy nastoupit po MD do jiného zaměstnání. Prosím o radu, jak mám nyní postupovat. Děkuji. Pavlína M.

Odpověď:

Obraťte se na úřad práce a požádejte jej o pomoc při řešení Vaší situace.

Martina Štěpánková

| 1 | .. | 141 | | 143 | | 145 | .. | 240 |

 

 

 

loga esf a oplzz
původní verze poradny: http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/poradenstvi.php, http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/info.php
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect