Archiv dotazů

Bezplatná právní poradna Gender Studies

mateřská rodičovská návrat na trh práce diskriminace na základě pohlaví a věku práce a péče rovné odměňování

Právní poradna je bezplatná a odpovídá JEN na problémy týkající se diskriminace z důvodu pohlaví a/nebo věku a slaďování rodinného a pracovního života.

Dotaz do poradny

Zodpovězené dotazy

Zobrazit dotazy podle typu:

Jana | 18.8.2010 12:48:16 | Podmínky MD a RD

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jsou stejné podmínky pro muže i ženy v oblasti mateřské a rodičovské dovolené - myslím se všemi souvislostmi, jako např. zápočty dob pojištění apod. Děkuji,
Jana

Odpověď:

V posledních několika letech byly právní předpisy změněny tak, že se podmínky vyrovnaly. Rozdíl zůstává v tom, že žena v souvislosti s porodem čerpá mateřskou dovolenou, který nesmí skončit dříve než po uplynutí 6 týdnů po porodu, muž jí může vystřídat a pobírat místo ní peněžitou pomoc v mateřství až po uplynutí šestinedělí. Více informací naleznete v následující analýze http://www.genderstudies.cz/download/ANALYZA.pdf

Martina Štěpánková

magdalena | 15.8.2010 22:45:08 | výdaje na domácnost

Dobrý den, prosím o odpověď na následující dotaz.Ze svého invalidního důchodu hradím jídlo, potřeby z drogerie a menší potřeby do domácnosti pro sebe,dospělou dceru a manžela. Manžel platí nájem (dosud regulovaný),inkaso,telefon (pevná linka + internet), provoz auta a počítá do toho i zdravotní a sociální pojištění ze svého ŽL. Na domácnost nepřispívá a já nesouhlasím. Jsem v právu?
Moc děkuji

Odpověď:

Podle § 19 zákona o rodině jsou oba manželé povinni o uspokojování potřeb rodiny pečovat podle svých schopností, možností a majetkových poměrů. Záleží tedy kolik Vy a Váš manžel vydělávate a jakou částkou se na všech nákladech domácnosti podílíte.
Pokud neplní jeden z manželů svoji povinnost hradit náklady společné domácnosti, rozhodne na návrh druhého manžela ve věci soud.

Martina Štěpánková

vilda | 15.8.2010 12:42:10 | rozdil mzdy

pracoval jsem pro irskou firmu jako ridic 5 let,v poslednich dvou letech zacala firma nabirat i irske ridice, vetsina ridicu,kteri pro firmu pracovali byli cizinci. firma snizila platy vsem cizincum o 15 euro denne ale irskym ridicum dava o 20 euro denne vic nez cizincum za stejnou praci, jedna se o diskriminaci? a da se proti tomu nejak branit? dekuji

Odpověď:

Zaměstnavatel je povinen všem zaměstnancům za stejnou práci nebo za praci stejné hodnoty poskytovat stejnou mzdu. Pokud Vy i řidiči z Irska vykonáváte stejnou práci, je jednání zaměstnavatele v rozporu se zákoníkem práce, neboť zaměstnavatel je povinen Vám poskytovat stejnou mzdu bez ohledu na státní občanství.Pokud by jediným důvodem, proč mají irští řidiči vyšší mzdu bylo, že jsou z Irska, jednalo by se skutečně o diskriminaci. Je možné se obrátit na inspektorát práce, případně na soud.

Martina Štěpánková

Lucie | 14.8.2010 13:24:34 | po mateřské do práce

musí mě zaměstnavatel po mateřské zařadit zpět na stejné pracovní místo a se stejným časovým rozvrhem jako před mateřskou? a pokud mi nový časový rozvrh nevyhovuje musím i tak práci přijmout?

Odpověď:

Po návratu z mateřské dovolené je zaměstnavatel povinen Vás zařadit na Vaše původní místo, po návratu z rodičovské dovolené Vás nemusí přidělit na Vaše původní místo, ale musí Vám přidelit práci odpovídající druhu práce sjednaného v pracovní smlouvě. Pokud jde o časový rozvrh, je zaměstnavatel povinen osobě pečující o dítě mladší 15 let vyhovět v žádosti o úpravu pracovní doby nebo o kratší pracovní úvazek. Výjimkou jsou pouze vážné provozní důvody, které by mu v tomto bránily.

Martina Štěpánková

tony | 12.8.2010 13:27:19 | zručeni okamžite pracovnipomer

dobry den menuju se makhlouf karim bydlim v frydku mistku ja sem z alžirska mam trvaly bobyt sem pracoval v tovarna hundai v nočovic pod firma daebo.cz mam pracovni smlouvo na dobu neurčitu muj zamesnatavel dal mi zručeni okamžitě pracovni pomer neopravneni pro neho hrubě chovani sem se vratil na inspekci praca mi žekli oni nemužu delat nic sem chtel se vratit na jaki pravnik co moc drahe prosim vas jak mam delat a co mam delat mam 2detska dikuju

Odpověď:

Obraťte se na občanskou poradnu, která by Vám mohla pomoci situaci řešit. Nejbližší poradny naleznete zde http://www.obcanskeporadny.cz/content/blogcategory/30/76/

Martina Štěpánková

Barbora S. | 11.8.2010 14:11:58 | mandantní smlouva

Dobrý den,nastupuji do práce a tam mi řekli že dávaj mandantí smlovu a já nevím co to je.děkuji za odpověd

Odpověď:

Pokud jste nastoupil do zaměstnání a máte podepsánu mandátní smlouvu, tak to znamená, že nemáte pravděpodobně uzavřenu pracovní smlouvu a nevztahuje se na Vás ochrana podle zákoníku práce. Mandátní smlouva je upravena obchodním zákoníkem a užívá se tedy primárně v obchodně-právních vztazích; mandátní smlouvou se mandatář zavazuje, že pro mandanta na jeho účet zařídí za úplatu určitou obchodní záležitost. Záleží tedy jakou práci pro zaměstnavatele vykonáváte, pokud se však jedná o závislou práci, měla by být vykonávána v pracovně-právním vztahu podle zákoníku práce a zaměstnavatel by s Vámi měl uzavřít pracovní nikoli mandátní smlouvu. více

sacholan | 4.8.2010 11:40:23 | Doprovod k lékaři

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli je nějak omezen počet dnů v roce, kdy může manžel doprovázet manželku v centru asistované reprodukce a jak je to s náhradou jeho mzdy a kdo ji hradí, zaměstnavatel nebo OSSZ? Děkuji.

Odpověď:

Překážky v práci na straně zaměstnance upravuje nařízení vlády 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci. Podle tohoto nařízení má zaměstnanec nárok na pracovní volno k doprovodu rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení.
Volno se poskytne na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však na 1 den, byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu. Nařízení tedy omezuje nárok na volno na 1 den, čímž se míní, že není nárok na toto volno dva nebo více dní v kuse. Nicméně nařízení nijak neomezuje kolik dní to může být celkově v roce.
Pokud se jedná o doprovod manželky, má manžel nárok na náhradu mzdy nebo platu za uvedenou dobu.

Martina Štěpánková

4.8.2010 10:15:09 | Rozsah rodičovské dovolené

Dobrý den. Manželka je na rodičovské dovolené s 9měsíčním dítětem. Učí na VŠ a od podzimu musí nastoupit do práce. Kvůli hlídání jsem nucen jít také na rodičovskou dovolenou. Chci se zeptat, jestli je možné ji čerpat i ve formě několika dnů v týdnu a ty zbývající bych zůstal v práci, nebo by se v tomto případě musela měnit pracovní smlouva. Zákoník práce uvádí, že zaměstnavatel je povinen dovolenou zaměstnanci poskytnout v rozsahu, o jaký požádají. Děkuji za odpověď

Odpověď:

Rodičovská dovolená představuje překážku v práci na straně zaměstnance, zaměstnanec buď čerpá nebo nečerpá rodičovskou dovolenou. Není tedy možné chodit třeba na dva dny v týdnu do práce a zbylé tři týdny čerpat rodičovskou dovolenou. Nicméně je možné chodit do zaměstnání, nečerpat rodičovskou dovolenou, ale nadále pobírat rodičovský příspěvek. Nárok na rodičovský příspěvek není vázán na čerpání rodičovské dovolené, ale na to, že je zajištěna péče o dítě jinou dospělou osobou. Podmínkou nároku na rodičovský příspěvek je, že dítě mladší 3 let nenavštěvuje jesle nebo jiné zařízení pro děti předškolního věku déle než 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci.

Martina Štěpánková

Petra | 2.8.2010 12:14:40 | Výpověď z důvodu přemístěnísídla

Dobrý den, jsem těhotná a dostala sem výpověď z důvodu přemístění sídla mimo území ČR.Obávám se však, že to bylo pouze z důvodu mého těhotenství a proto se chci informovat do kdy po uplynutí mé výpovědní lhuty se musí zaměstnavatel přemístit (dle výpisu z OR) a pokud se nakonec nepřemístí, jak mohu vymáhat náhradu ušlé mzdy.Děkuji.

Odpověď:

Výpověď daná zaměstnavatelem z důvodu přemístění sídla odpovídá výpovědnímu důvodu stanovenému v § 52 písm. b) zákoníku práce. Je to jeden z organizačních důvodů, kdy zaměstnanci náleží odstupné nejméně ve výši trojnásobku průměrného výdělku. V daném případě je rozhodující, aby v době, kdy je dána výpověď, bylo již o změně sídla rozhodnuto a realizace této změny již zajištěna tak, aby bylo nepochybné, že v důsledku této změny je skutečně nemožné, abyste byla nadále zaměstnávána Vaším zaměstnavatelem. Obecně zde žádná lhůta stanovena není, ale je možné předpokládat, že by ke změně sídla mělo dojít zpravidla do konce výpovědní lhůty (popř. bezprostředně poté). V případě však, že od Vaší výpovědi, resp. bezprostředně od uplynutí výpovědní lhůty nedošlo v organizaci k žádným změnám, které by skutečně potvrzovaly záměr zaměstnavatele změnit sídlo společnosti, jednalo by se skutečně o neplatné rozvázání pracovního poměru, jak je stanoveno v § 69 a násl. zákoníku práce. více

Veronika | 28.7.2010 21:34:43 | Rodičovský příspěvek

Dobrý den, mám k Vám prosbu. Jsem na rodičovské dovolené s druhým synem, který měl v květnu 2 roky. Z důvodu finanční tísně jsem se vrátila o rok dříve zpět do zaměstnání na HPP na své původní místo. Syna hlídá babička nebo kamarádka (plnoletá). Máme stále nárok na čerpání rodičovského příspěvku až do věku 3 let svého syna? Nebo musím nahlásit na SSZ a o rodičovský příspěvek syn příjde. Příspěvek je na dítě, jestli to chápu správně.
Děkuji za radu Veronika

Odpověď:

Příspěvek není na dítě, ale nárok na rodičovský příspěvek mít budete, neboť podmínkou čerpání rodičovského příspěvku není trvání rodičovské dovolené, ale že dítě mladší 3 let nenavštěvuje jesle nebo jiné zařízení pro děti předškolního věku déle než 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci. Dítě, které dovršilo 3 roky věku, může pravidelně navštěvovat mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně nebo nejvýše 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci. Je-li zajištěna péče o dítě jinou dospělou osobou, tak podmínku celodenní péče splníte.

Martina Štěpánková

Petra | 27.7.2010 18:26:05 | Návrat do zaměstnání v průběhuRD

Dobrý den, rodičovskou dovolenou jsem si zvolila na 3 roky s příspěvkem 7600,- měsíčn. V současné době jsem na mateřské druhým rokem a plánuji předčasný návrat do původního zaměstnání na původní pozici. 100% péče o dítě zajištěna rodinou. Chtěla jsem se však zeptat, zda mi bude náležet příspěvek? Zaslechla jsem názor, že u jiného zaměstnavatele, případně na jiné pozici o příspěvek nepřijdu, pokud se vrátím na to samé místo, odkud čerpám rodičovskou dovolenou, tak na příspěvek nárok nemám, to se mi zdá ale nelogické.
Moc děkuji za odpověď!

Odpověď:

Nárok na rodičovský příspěvek mít budete, neboť podmínkou čerpání rodičovského příspěvku není trvání rodičovské dovolené, ale že dítě mladší 3 let nenavštěvuje jesle nebo jiné zařízení pro děti předškolního věku déle než 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci. Dítě, které dovršilo 3 roky věku, může pravidelně navštěvovat mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně nebo nejvýše 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci. Je-li zajištěna péče o dítě jinou dospělou osobou, tak podmínku celodenní péče splníte.

Martina Štěpánková

25.7.2010 08:00:28 | nemocenská u zkrácených úvazků

Dobrý den...ve smlouvě mám částečný úvazek ale pracuji normálně jako na plný úvazek.Zajímalo by mě jestli se nemocenská vypočítává ze skutečného měsíčního výdělku anebo jen z toho částečného co je uveden v pracovní smlouvě.Děkuji za odpověď Jankovcová

Odpověď:

Nemocenská se vypočítá z Vašeho skutečného měsíčního příjmu.

Martina Štěpánková

Magda | 21.7.2010 13:08:47 | návrat z rodičovské do práce

Dobrý den,
v prosinci mi končí dvouletá rodičovská a já bych ideálně chtěla nastoupit na částečný úvazek (4, případně 6 hodin). Ve firmě bylo jednak velké propouštění, dále na moje místo controllera byl převeden pracovník z jiného místa, práce se i slučovala, totálně změna všeho. Chtěla bych se zeptat, jaké chování můžu očekávat od zaměstnavatele a co si mohu nárokovat. Pokud mi nabídne pouze plný úvazek a já ho nechci, může mě propustit bez odstupného? Nebo mi musí vyjít vstříc, protože jsem v ochranné lhůtě??? Čím mu můžu argumentovat, abych vyzískala co nejvíce? Vím, že se věci řeší dohodou, ale tohle teď nemám na mysli.
Předem děkuji a jsem s pozdravem
Magda Látalová

Odpověď:

Po návratu z rodičovské dovolené je zaměstnavatel povinen Vám přidělit práci odpovídající druhu práce, který máte sjednán v pracovní smlouvě. Není tedy povinen Vás přidělit na Vaší původní práci, tzv. na Vaší původní židli. Pokud jde o kratší pracovní dobu, podle § 241 odst. 2 zákoníku práce máte jako osoba pečující o dítě mladší 15ti let nárok na kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby. Zaměstnavatel je povinen takovéto Vaší žádosti vyhovět, pokud tomu nebrání vážné provozní důvody. Bohužel právě na tyto provozní důvody se zaměstnavatelé často vymlouvají a nejsou ochotni kratší pracovní dobu umožnit. V takovém případě rozhoduje soud, na což zaměstnavatelé sází, že se zaměstnankyně nepůjde soudit. Nutí ji, aby nastoupila na plný úvazek a pokud není schopná dostát svému závazku z pracovní smlouvy, aby dala výpověď. To je častá praxe, nicméně samozřejmě není možné předjímat jednání Vašeho zaměstnavatele. Martina Štěpánková více

Dáda | 19.7.2010 21:37:22 | S asistentky uklízečkou

Dobrý den, po 3-leté MD mi byla nabídnuta pouze práce doma na 1/3 prac. úvazek. Po roce mě přeřadili na uklízečku. S přeřazením jsem písemně ( mailem ) souhlasila. Práci uklízečky mám vykonávat pouze po jejich pracovní době, tj. od 15.30 hod a dál. V prac. smlouvě o době úklidu není psáno, jen mi bylo ústně sděleno, že úklid preferují po prac. době. Zaměstnavatel ale ví, že jsem samoživitelka bez možnosti hlídání a 4leté dítě musím každý den vozit sebou na úklid. Jaké mám možnosti? Když práci odmítnu dále vykonávat, můžou mě vyhodit bez odstupného? Nebo mohu se nějak bránit? Děkuji

Odpověď:

Rozhodující je, co máte v pracovní smlouvě, pokud jde o druh práce, kterou máte vykonávat, jakož i úvázek, který u zaměstnavatele máte. Smlouva je pro Vás i pro zaměstnavatele závazná. Po skončení rodičovské dovolené byl zaměstnavatel povinen Vás zařadit na místo odpovídající druhu práce sjednanému v pracovní smlouvě, stejně tak i rozsah úvazku. Nebyla jste povinna souhlasit s 1/3 úvazku a není zřejmé, zda došlo ke změně pracovní smlouvy. Stejně uvádíte, že Vás převedl na pozici uklízečky, s čímž jste sice mailem souhlasila, ale zase není zřejmé zda došlo ke změně pracovní smlouvy. K přesnému posouzení by tedy bylo nutné znát více infromací, a především obsah Vaší smlouvy, ale obecně lze říci, že je právě pracovní smlouva pro Vás rozhodující. Zaměstnavatel je povinen Vám přidělovat práci podle pracovní smlouvy. Pokud pro Vás takovou práci nemá, mohl by Vám dát výpověď z tzv. organizačních důvodů. Potom byste měla nárok na odstupné. Martina Štěpánková více

Tomáš | 15.7.2010 15:26:09 | neplacené volno

Dobrý den,
pracuji v 3 směnném provozu a v době dovolených pracujeme jen 4 dny. 2 dny 8 hodin a 2 dny 12 hodin. Poslední pracovní den v měsíci připadl na středu. V práci jsem skončil ve čtvrtek ráno v 6 hodin. Tyto hodiny jsem dostal zaplacené jako přesčas v jednom měsíci, ale v druhém měsíci my budou dny chybět. Jak to zaměstnavatel může vyřešit? Může my dát neplacené volno? Konto pracovní doby nemáme.
Předem moc děkuji za odpověď

Odpověď:

Dotaz překračuje rámec právní poradny zameřené na diskriminaci a slaďování rodinného a profesního života. Omlouváme se, ale z kapacitních důvodů nemůžeme zodpovídat všechny dotazy. Zkuste se obrátit na občanskou poradnu www.obcanskeporadny.cz

Martina Štěpánková

Míša | 13.7.2010 08:09:00 | mateřská dovolená

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda mám nárok získat mateřskou dovolenou a tím i volbu délky rodičovské dovolené, když jsem od začátku na rizikovém těhotenství a doba nemocenské u mně přesáhne 180 dní. Předem děkuji Míša

Odpověď:

Nárok na peněžitou pomoc mít budete, pokud trvá Váš pracovní poměr (a zároveň splňujete podmínku účastni na nemocenském pojištění alespoň 270 dnů v posledních dvou letech). To, že jste na rizikovém těhotenství a dlouhodobě na nemocenské na to nebude mít vliv.
Lhůta 180 dní je ochranná lhůta, která se počítá od skončení zaměstnání, kdy skončí nemocenské pojištění. V případě, že matce skončí pracovní poměr a nezačne nový a nárok ji vznikne do 180 dnů od skončení pracovního poměru, bude moci čerpat peněžitou pomoc v mateřství. Pokud by jí nárok vznikl později, tedy v době skončení zaměstnání byla na počátku těhotenství, nárok na peněžitou pomoc v mateřství by neměla a musela by čerpat rodičovský příspěvek.

Martina Štěpánková

lenuska | 12.7.2010 08:31:54 | výpovědní lhůta samoživitelka

Dobrý den,

jsem samoživitelka s dcerou 10 let. Pracuji 4 roky u společnosti, která se nyní přestěhovala a já trávím denně 4 hodiny na cestách, tudíž se domů vracím až večer. Proto bych ráda našla jinou práci. Zaměstnavatel však trvá na 2 měsícní výp. lhůtě. Mám prosím nárok na zkrácení výp. lhůty, pokud jsem sama s dcerou? Děkuji Vám. L.

Odpověď:

V pracovní smlouvě máte uvedeno místo výkonu práce. Přeložit zaměstnance k výkonu práce do jiného místa, než bylo sjednáno v pracovní smlouvě, je možné pouze s jeho souhlasem. Nejste tedy povinna vykonávat práci v jiném místě, pokud jste s tím nesouhlasila. Vzhledem k tomu, že je místo výkonu práce nezbytnou součástí pracovní smlouvy, mělo dojít ke změně pracovní smlouvy. Není zřejmé, zda k takové změně pracovní smlouvy ve Vašem případě došlo a zda jste s ní souhlasila. Potom Vám opravdu nezbývá než dát výpověď, přičemž skutečně poběží dvouměsíční výpovědní lhůta. Na zkrácení výpovědní lhůty nárok není, a to ani v případě, že sama pečujete o malé dítě. Jedinou možností je, že se se zaměstnavatelem dohodnete a ukončíte pracovní poměr dohodou. Pokud jste souhlas se změnou místa výkonu práce nedala, potom po Vás zaměstnavatel nemůže požadovat, abyste práci vykonávala v jiném místě než máte uvedeno v pracovní smlouvě. Martina Štěpánková více

Nemilka | 11.7.2010 14:16:09 | rodičovský příspěvek ainvalidní důchod

Dobrý den, mám invalidní důchod třetího stupně pro zhoubné onemocnění a jsem vdaná. Chtěli bychom si osvojit dítě. Když bych čerpala rodičovský příspěvek, jak to bude s invalidním důchodem. Vím, že výdělek mám při čerpání inv.důchodu neomezený, ale zatím se necítím moc dobře a nastoupit do zaměstnání nemohu.Snad bychom péči o dítě za pomoci rodiny zvládli. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Invalidní důchod nemá na čerpání rodičovského příspěvku vliv. Podmínkou pro čerpání rodičovského příspěvku je, že dítě mladší 3 let nenavštěvuje jesle nebo jiné zařízení pro děti předškolního věku déle než 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci. Dítě, které dovršilo 3 roky věku, může pravidelně navštěvovat mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně nebo nejvýše 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci.

Martina Štěpánková

Jarda | 10.7.2010 22:47:32 | otcovská dovolená

Dobrý den.Muj dotaz je ohledně toho,jak je z dovolenou při narození dítěte.Je li nárok na týdenní dovolenou otce při narození dítěte.Děkuji

Odpověď:

Nárok na otcovskou dovolenou po narození dítěte otec nemá, jednalo se pouze o návrhy, které nebyly schváleny. Otec dítěte si může vzít řádnou dovolenou, avšak po domluvě a se souhlasem zaměstnavatele.
Podle nařízení vlády č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci má otec dítěte nárok na pracovní volno na nezbytně nutnou dobu, a to s náhradou mzdy nebo platu k převozu manželky (družky) do zdravotnického zařízení a zpět, a dále pak bez náhrady mzdy nebo platu k účasti při porodu manželky (družky).

Martina Štěpánková

2.7.2010 00:54:05 | Problémy nástupu do práce porodičovské dovolené

Dobrý den, bude mi končit rodičovská dovolená do 3 let věku dítětě, zaměstanavatel na mé místo přijal slečnu, kteraá dostala pracovní smlouvu na zástup po dobu rodičovské dovolené, ale asi po půl roce jí to dal na dobu určitou a já se nemám teď kam vrátit...mohl takto postupovat a co mohu požadovat já? děkuji

Odpověď:

Po návratu z rodičovské dovolené není zaměstnavatel povinen Vás přidělit na Vaši původní pozici, ale je povinen Vám přidělit místo odpovídající Vaší pracovní smlouvě. Pokud pro Vás takovou práci nemá, může Vám dát výpověď tzv. z organizačních důvodů, následně Vám poběží dvouměsíční výpovědní lhůta. Zároveň budete mít nárok na odstupné ve výši nejméně trojnásobku průměrného výdělku.

Martina Štěpánková

| 1 | .. | | 148 | | 150 | 151 | .. | 238 |

 

 

 

loga esf a oplzz
původní verze poradny: http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/poradenstvi.php, http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/info.php
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect