Archiv dotazů

Bezplatná právní poradna Gender Studies

mateřská rodičovská návrat na trh práce diskriminace na základě pohlaví a věku práce a péče rovné odměňování

Právní poradna je bezplatná a odpovídá JEN na problémy týkající se diskriminace z důvodu pohlaví a/nebo věku a slaďování rodinného a pracovního života.

Dotaz do poradny

Zodpovězené dotazy

Zobrazit dotazy podle typu:

Petronela | 17.5.2013 01:07:56 

Dobrý den,
můj syn bude mít 13. 6. 2013 tři roky - měla bych tedy 14. 6 nastoupit zpět do zaměstnání. Jsem ovšem podruhé těhotná a mám rizikové těhotenství - potřebovala bych vědět, zda musím nastoupit alespoň na 1 den zpět do práce, abych si pojistila držení místa na další období 3 let nebo můžůu nastoupit od 14. 6 ihned na nemocenskou a jak bude tato nemocenská počítána. Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, reaguji a rozvíjím Váš telefonický dotaz. Na jeden den zpět do práce se po skončení rodičovské dovolené vracet nemusíte. Ochranná doba podle zákoníku práce, podle které Vám zaměstnavatel může dát výpověď pouze z důvodu rušení nebo přemístění se, se vztahuje jak na těhotnou zaměstnankyni, tak i na zaměstnankyni na mateřské, resp. na rodičovské dovolené. Splňujete i podmínky nároku na peněžitou pomoc v mateřství. I po dobu předcházející mateřské a rodičovské dovolené jste nemocensky pojištěna, protože pracovní poměr trvá. Podle § 19 odst. 3 zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění se u zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud není pozdější vyměřovací základ pro tuto zaměstnankyni výhodnější. více

Kača | 16.5.2013 16:13:54 

Pěkný den. chci se zeptat, momentálně jsem na mateřské dovolené a to až do srpna a po té mám nastoupit na Rodičovské příspěvky. Zatím jsem ještě zaměstnaná ale volali mi ze zaměstnání že mám přijít podepsat výpověď. Co se bude dít po tom? změní se mi nějakým způsobem výše mateřské? mám se hlásit na pracovním úřadě i když jsem na mateřské? a jak to bude potom s rodič. příspěvky? děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
zaměstnankyně na mateřské a na rodičovské dovolené je v tzv. ochranné době. V této zaměstnavatel nesmí dát zaměstnankyni výpověď. Výjimkou je přemisťování a rušení zaměstnavatele. Výpověď daná zaměstnavatelem z jiných důvodů je neplatná. Dá-li Vám zaměstnavatel v tomto období výpověď, obraťte se na inspekci práce. Do dvou měsíců od doby, kdy měl pracovní poměr výpovědí skončit, se můžete obrátit na soud s žalobou o neplatnost výpovědi.

Eva Fialová

MB | 16.5.2013 15:54:51 

Dobrý den, moje přítelkyně otěhotněla a pracuje ve státní ZUŠ. Pracovní úvazky jsou tam pouze na dobu určitou od září do června. Nyní jí vedení oznámilo, že jí v září opět nepřijme z důvodu otěhotnění, i když může pracovat ještě několik měsíců. Dítě se má narodit v lednu 2014. Je možné se proti tomuto postupu bránit? Jak jinak postupovat? Moje partnerka tak ztrácí trvalý příjem, sociální a zdravotní pojištění atd.

Odpověď:

Dobrý den,
podle zákoníku práce je možné pracovní smlouvu na dobu určitou uzavřít pouze 3x, pokaždé na 3 roky. Pokud má Vaše přítelkyně již čtvrtou smlouvu na dobu určitou, i když pokaždé tato smlouva byla pouze na dobu 10 měsíců, může oznámit zaměstnavateli, že trvá na tom, aby jí nadále zaměstnával. Pokud odmítne, může se Vaše přítelkyně obrátit ve dvou měsících od doby, kdy měla tato smlouva skončit, na soud. Žaloba bude znít na trvání pracovního poměru.
Pokud jsou pracovní smlouvy s ostatními zaměstnanci a zaměstnankyněmi prodlužovány, porušuje jednání zaměstnavatele zákaz diskriminace z důvodu těhotenství. Vaše přítelkyně se může obrátit na soud, kde se může domáhat zdržení se diskriminace či přiměřeného zadostiučinění.

Eva Fialová

Eliška | 16.5.2013 09:33:10 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kde v zákoně je ustaven zákaz zaměstnat ženu v průběhu šestinedělí po porodu. Dle informací z našeho personálního oddělení zde žádné omezení není (pokud se z daného poměru nečerpá peněžitá pomoc v mateřství), nicméně na Vašich stránkách a také na stránkách dalších poradenských institucí jsem našla opak a to zákaz zaměstnat ženu do 6ti týdnů po porodu.
Děkuji,
E.

Odpověď:

Dobrý den,
podle § 195 odst. 5 zákoníku práce nesmí mateřská dovolená v žádném případě skončit ani být přerušena před uplynutím 6 týdnů ode dne porodu.

Eva Fialová

berka | 15.5.2013 19:46:00 

Dobrý den, doslechla jsem se, že může manžel čerpat PPM od svého zaměstnavatele a pak tutéž částku převést na manželku, která by čerpala nižší PPM z důvodu práce na částečný úvazek. Je to tak? Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
PPM čerpá otec dítětě, pokud uzavře s matkou dítěte písemnou dohodu o tom, že bude pečovat o dítě. Po dobu čerpání PPM nesmí ovšem vykonávat činnost, ze které je nemocensky pojištěn (typicky činnost v pracovní poměru). PPM se vypočítává z jeho mzdy.

Eva Fialová

stanleypub | 15.5.2013 13:20:49 

Dobry den.Zamestnavatel mi prikazal jit ve svem volnu do prace jenze me.se to vubec nehodi a tudiz tam neprijdu...vyhrozoval mi tvn. Ackem..co to pro me vlastne znamena?do jake vyse mi muze treba strhnout cast platu?diky za odpoved

Odpověď:

Dobrý den,
zaměstnavatel Vám může nařídit práci ve dnech Vašeho pracovního volna. V takové případě se jedná o práci přesčas. Práci přesčas může zaměstnavatel zaměstnanci nařídit na dobu nepřetržitého odpočinku mezi dvěma směnami, a výjimečně i na dny pracovního klidu. Nařízená práce přesčas nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce. Absence na pracovišti znaméná porušení pracovních povinností a zaměstnavatel by Vám za opakovénou absenci mohl dát výpověď z pracovního poměru. V případě zaviněného porušení povinností budete zaměstnavateli odpovídat za škodu, kterou mu svou absencí způsobíte.

Eva Fialová

Petra | 15.5.2013 11:59:01 

Dobrý den, při zaměstnání studuji dálkově vysokou školu. V červnu mne čeká státní závěrečná zkouška (magisterké studium). Požádala jsem proto zaměstnavatele o 5 dnů na přípravu a složení zkoušky podle §232 Zákoníku práce. Zaměstnavatel mou žádost odmítl s tím, že jsem je o zvyšování vzdělání neinformovala - je pravda, že jsem toto sdělila pouze své přímé nadřízené, nikoliv oficiálním dopisem na vedení firmy. Ráda bych se zeptala, zda zaměstnavatel opravdu může odmítnout dát mi toto volno. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
podle § 232 odst. 1 písm. c) zákoníku práce Vám přísluší při zvyšování kvalifikace pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu 5 pracovních dnů na přípravu a vykonání závěrečné zkoušky. Zvyšování kvalifikace je mimo jiné studium k dosažení vyššího stupně vzdělání, jestliže jsou v souladu s potřebou zaměstnavatele. Na pracovní volno máte nárok, pokud je zvyšování kvalifikace v souladu s potřebou zaměstnavatele. Zákoník práce nestanoví povinnost zaměstnance informovat zaměstnavatele o zvyšování kvalifikace. Informování zaměstnavatele je však nezbytné pro zjištění souladu s potřebou zaměstnavatele. Soulad s potřebou zaměstnavatele může být zjištěn i v průběhu studia, ne pouze na jeho začátku.

Eva Fialová

Pavla32 | 15.5.2013 08:33:28 

Dobrý den,
odcházím aktuálně na mateřskou dovolenou. Mám 2 zaměstnanecké poměry u různých zaměstnavatelů. Mohu u jednoho zaměstnavatele (0.3 úvazek) ukončit mateřskou dovolenou a tedy i pobírání PPM po 14 týdnech (charakter práce to umožńuje - akademická pracovnice) a u druhého pokračovat? Lze tedy po 14 týdnech čásku PPM snížit nebo bych na ni po nástupu do jednoho ze 2 zaměstnánái neměla vůbec nárok a přešla bych do režimu rodičovké dovolené?

Odpověď:

Dobrý den,
pokud máte dva zaměstnanecké poměry a tudíž dvě nemocenská pojištění, vzniká Vám nárok na PPM z každého pojištění. Pokud v jednom zaměstnání ukončíte mateřskou dovolenou a pobírání PPM, bude Vám nadále vyplácena PPM pouze z druhého nemocenského pojištění.

Eva Fialová

Gabriela Simonyiová | 14.5.2013 19:21:50 

dobry den, chtela bych se zeptat 2.5.2013 jsem nastoupila do noveho zamestnani, smlouvu mam na urcito do 30.10.2013. Otehotnela jsem a chtela bych vedet kdybych odesla napr koncem srpna na materskou z čeho by se mi do porodu pocitaly penize a zdali by to bylo do porodu kdyz smlouva konci koncem rijna. dekuji za odpoved

Odpověď:

Dobrý den,
pokud splníte podmínu 270 dnů trvání nemocenského pojištění v předchozích dvou letech před nástupem na peněžitou pomoc v mateřství a zároveň byste na tuto dávku nastoupila před uplynutím 180 dnů ode dne skončení pracovního poměru, bude se Vám peněžitá pomoc v mateřství počítat z Vašeho příjmu v zaměstnání.

Eva Fialová

Romana | 14.5.2013 09:09:15 

Dobrý den,
pracuji ve společnosti, kde děláme v openOffice. Obrovská místnost plná stolů, židlí, lidí a hluku. Je ze zákona nějakým způsobem určené, kolik může zaměstnavatel "narvat" lidí do openoffice? Když jsem před 7 lety nastupovala, tak se tu tímto způsobem nesedělo a nepracovalo. Teď do sebe narážíme židlemi. nemůžeme projít uličkami.. je to celkem šílené.
Předem děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
podle § 224 odst. 1 zákoníku práce jsou zaměstnavatelé jsou povinni vytvářet zaměstnancům pracovní podmínky, které umožňují bezpečný výkon práce, a v souladu se zvláštními právními předpisy zajišťovat pro zaměstnance závodní preventivní péči. Právní předpisy neurčují maximální počet zaměstnanců na jednom pracovišti. Zaměstnavatelé musí zaměstnancům zajistit pracovní podmínky stanovené různými hygienickými předpisy. Takovým předpisem je např. nařízení vlády č. 178/2001 Sb., který mimo jiné stanoví požadavky na sanitární zařízení pro určitý počet zaměstnanců. Pokud máte pochybnosti, zda Váš zaměstnavatel splňuje hygientické podmínky na Vašem pracovišti, obraťte se na Státní úřad inspekce práce.

Eva Fialová

Jiřina | 13.5.2013 16:55:20 

jdu k lekaři do Ústí nad Labem,jsem ze Štětí a ptám se jestli mě má zaměstnavatel proplatit celí den a jestli je to nějak limitované na kilometry.

Odpověď:

Dobrý den,
pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout. Bylo-li vyšetření provedeno v jiném než nejbližším zdravotnickém zařízení, poskytne se pracovní volno na nezbytně nutnou dobu. Máhrada mzdy nebo platu však přísluší nejvýše za dobu, po kterou by trvalo vyšetření v nejbližíšm zdravotnickém zařízení.
Pokud jedete k lékaři specialistovi, kterého jste si vybrala a který není ve Vašem městě, musí Vám zaměstnavatel poskytnout náhradu mzdy po celou doby trvání vyšetření.

Eva Fialová

GASLA | 13.5.2013 14:42:21 

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na následující: Jsem těhotná, ale elikož mám vyšší příjem než manžel, dohodli jsme se (čistě z existenčních důvodů - splátky apod.), že po skončení mateřské dovolené se já vrátím do zaměstnání a na rodičovskou nastoupí rovnou on. Jak se tohle řeší se zaměstnavatelem? Tohle se nahlašuje před odchodem na mateřskou nebo se to řeší až pak před nástupem na rodičovskou? Jde mi o to, aby mě zaměstnavatel vzal hned zpět do práce. Vím, že se to musí předem oznámit na sociálce kvůli rozložení příspěvku, ale tam se nahlásím já např. na 3 roky (když já půjdu na mateřskou) a pak se to převede na manžela? A jak se tohle řeší u zaměstnavatele? Já před odchodem na mateřskou nahlásím 3 roky a pak mě třeba nevezmou zpět, že mají zástup na 3 roky? Nebo nahlásím jen tu mateřkou (cca 5 měsíců po narození dítěte). Jak tohle funguje, můžete mi to objasnit? Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, mateřská a rodičovská dovolená není Vaše povinnost, ale právo. Zaměstnavateli můžete oznámit, že nastupujete pouze na mateřskou dovolenou a poté své rozhodnutí změnit, či nahlásit nástup na rodičovskou dovolenou na dobu tří let. Z mateřské, resp. rodičovské dovolené se můžete kdykoliv vrátit zpět do práce. Pokud se vracíte po mateřské dovolené, zaměstnavatel Vám musí přidělit stejnou práci (stejnou "židli"), jako před Vaším odchodem na MD. Oznamte mu co nejdříve svůj návrat zpět do práce, aby Vám Vaše místo mohl zajistit. V době Vaší MD, nebo i před jejím nástupem oznámí Váš manžel svému zaměstnavateli nástup na RD a v tomto oznámení uvede předpokládanou délku RD. Rodičovský příspěvek vyplácí Úřady práce. O tuto dávku může zažádat přímo Váš manžel. O výplatu příspěvku můžete zažádat Vy, a poté se s manželem vystřídáte, nebo ho můžete čerpat stále na sebe s tím, že zajišťujete péči o dítě jinou zletilou osobou. Eva Fialová více

iris | 13.5.2013 13:27:52 

Po ukončení RD bych se měla vrátit do práce k zaměstnavateli ,kde mám smlouvu na dobu neurčitou. Bohužel z důvodů přestěhování a nemožnosti dojíždění na místo nemohu nastoupit ( je na druhém konci republiky). Jak mám tedy tuto skutečnost oznámit zaměstnavateli, místo je pravděpodobně obsazeno (jsem učitelka, takže za mě někdo určitě učit musí).Mám nárok na nějaké odstupné? Nebo jak to udělat, abych na něj nárok měla. Je pravdou , že pokud si neseženu místo a budu se muset hlásit na Úřad práce, tak budu brát velmi nízkou podporu v nezaměstnanosti,která se mi bude vypočítávat z dosavadního rodičovského příspěvku (7600 Kč, stará varianta čerpání RP) a ne z průměrného platu před nástupem na MD a RD? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
zaměstnavatel Vám musí po návratu z RD přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy. Pokud on svým povinnostem dostojí, a Vy se nebudete po RD moci vrátit do zaměstnání z důvodu změny bydliště, budete muset dát výpověď s dvouměsíčná výpovědní lhůtou nebo ukončit pracovní poměr dohodou. Ani v jednom případě Vám nárok na odstupné nevznikne.
Pokud ukončíte pracovní poměr po RD, budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti pouze v minimální výši 15 %, 12 % a 11 % z průměrné mzdy v ČR. Jestliže byste se vrátila alespoň na krátkou dobu zpět do práce a poté ukončila pracovní poměr, bude Vaše podpora v nezaměstnanosti činit, 66 %, 50 % a 45 % z Vašeho posledního výdělku.

Eva Fialová

vita | 13.5.2013 12:36:23 

Dobrý den j mam pracovni smlovu do 11.2013 sem těhotna 17. týden ne mužu dělat, a zaměstnavatel žika že musim zustat doma a mýt neplaceno volno až do materský

Odpověď:

Dobrý den,
pokud nemůžete z důvodu těhotenství vykonávat práci a lékař Vám vypíše neschopenku, budete až do nástupu na mateřskou dovolenou v pracovní neschopnosti a budete pobírat dávky nemocenské.

Eva Fialová

Liliana | 13.5.2013 11:47:55 

Dobrý den,
pokud po návratu z rodičovské dostanu výpověď z důvodu nadbytečnosti (mé místo je již obsazené) s odstupným, budu mít i nejspíš 2 měsíční výpovědní dobu. Chtěla jsem vědět, zda po tuho výpovědní dobu mi musí zaměstnavatel zajistit práci podle pozice v pracovní smlouvě nebo zda mi může dát i jinou práci - jelikož jsem dostala právě proto výpověď z nadbytečnosti, jelikož moje práce je již obsazená a on mi ji přidělit nemůže.

Odpověď:

Dobrý den,
po návratu z rodičovské dovolené Vám musí zaměstnavatel přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy. Pokud tuto práci nemá, je to překážka na jeho straně a Vám náleží náhrada mzdy Ve výši Vašeho průměrného výdělku. Náhradu mzdy budete pobírat do té doby, než Vám zaměstnavatel nezajistí práci podle Vaší pracovní smlouvy, nebo se nedohodnete na její změně.

Eva Fialová

Novar | 13.5.2013 09:12:01 

Dobrý den, mám smlouvu na dobu určitou do 31/7/2013. Jsem ve 3. měsíci těhotenství. Pokud bych po skončení prac. poměru (vyprší mi smlouva) nastoupila na rizikové těhotenství(čekám dvojčata), bude se mi počítat nemocenská dávka již ode dne nástupu na rizikové těhotenství nebo až po 21. dnech, kdy začíná vyplácet dávky ČSSZ?V té době již nebudu zaměstnancem. Co mi radíte, abych nezůstala po skončení prac. poměru bez prostředků?
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
pokud nastoupíte na nemocenskou v ochranné době 7 dnů ode dne skončení pracovního poměru, budete mít nárok na nemocenskou až do doby skončení pracovní neschopnosti. Nárok na nemocenskou je nutné uplatit u bývalého zaměstnavatele. V případě skončení pracovního poměru v době těhotenství budete mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství, pokud Vám vznikne nárok na tuto dávku 180 dní ode dne skončení pracovního poměru.

Eva Fialová

Venda | 12.5.2013 20:02:04 

Dobrý den, prosím, o radu při řešení tohoto problému:
Manželka je nyní na rodičovské dovolené, od 1.6.2013 se vrací zpět do zaměstnání. Z důvodu péče o naše dítě, jsem požádal zaměstnavatele o zkrácený pracovní úvazek. Bylo mi sděleno, že z důvodu omezení finančních prostředků bude kladen důraz na snížení osobního ohodnocení nebo sníženému počtu zaměstnanců. V současné době mám smlouvu na dobu neurčitou, jsem hodnocen velmi dobře. Mám dojem, že se jedná o střed zájmu (prac. na dobu určitou...čerpání prostředků u Úřadu práce). Mohu se nějak bránit?

Odpověď:

Dobrý den,
pokud jsem Váš dotaz správně pochopila, máte obavu, že po Vaší žádosti o kratší pracovní dobu s Vámi bude rozvázán pracovní poměr. Zaměstnavatel může ukonči pracovní poměr výpovědí pouze z důvodů uvedených v zákoníku práce. Důvod výpovědi musí být ve výpovědi uveden a je přezkoumatelný soudem po podání žaloby pro neplatnost výpovědi.
I otec dítěte může zaměstnavatele požádat o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu pracovní doby, nebrání-li mu v tom vážné provozní důvody, které je zaměstnavatel povinen prokázat. Pokud zaměstnavatel Vaší žádosti nevyhoví a poté dostanete výpověď, mohlo by se jednat o diskriminační jednání z důvodu pohlaví. I proti tomuto jednání se lze bránit soudně či podáním podnětu inspektorátu práce.

Eva Fialová

Kata | 12.5.2013 13:19:32 

Dobrý den, chci se zeptat jsem těhotná a jsem nyný jsem půl roku vedená na ÚP, a nevím zda budu mít nárok na mateřskou a porodné. Dříve jsem 13 měsíců byla zaměstnaná a nyní jsem poslední měsíc na podpoře. Bydlím s přítelem který má plat cca 18 tis. máme velké výdaje hypotéka atd. a každý měsíc nam zbyde tisíc korun což je nenormální. Proto se chci zeptat zda budu mít na něco nárok. Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
pokud jste byla těhotná v době skončení pracovního poměru a nastoupila byste na peněžitou pomoc v mateřství (6-8 týdnů před plánovaným termínem porodu) v ochranné době 180 dnů ode dne skončení pracovního poměru, máte na tuto dávku nárok. V opačném případě bude čerpat rodičovský příspěvek ode dne porodu.
Nárok na porodné je posizován podle stanovené hranice příjmů v rodině, která v kalendářním čtvrtletí předcházejícím kalendářnímu čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo, musí být nižší než 2,4násobek životního minima rodiny. Do rozhodného příjmu se nezapočítává rodičovský příspěvek a přídavek na dítě. Pro účely nároku na porodné je tedy důležitý zejména příjem Vašeho přítele a Vaše podpora v nezaměstnanosti.

Eva Fialová

Jana | 11.5.2013 21:15:22 

Dobrý den, mám a budu mít obnovovanou vždy jen pracovní smlouvu na dobu určitou - mění se tím nějak nárok na ppm či rodičovský příspěvek či jiné nároky vyplývající z mateřství, když nemám dobu neurčitou? Další má možnost je práce na DPČ - u ní by se něco měnilo - myslím ve smyslu, že bych na nějakou z podpor neměla nárok? Velmi Vám děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství je nutné splnit podmínku trvání 270 dnů nemocenského pojištění v posledních dvou letech před nástupem na PPM. Fakt, že je pracovní poměr na dobu určitou nemá na posuzování splnění této podmínky vliv. Zaměstnanec pracující na dohodu o pracovní činnosti je nemocensky pojištěn stejně jako zaměstnanec vykonávající práci na základě pracovní smlouvy.

Eva Fialová

bublanka | 11.5.2013 17:24:36 

Manžel má částečný inv. důchod, já manželka jsem těhotná. Pokud bych šla po mateřské do práce, může manžel čerpat rodič. příspěvek na dítě. Ztratí tím částečný inv. důchod nebo narození dítěte s tím jeho zdr. postižením nesouvisí a je na posouzení lékařů?
Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
rodičovský příspěvek náleží rodiči, který celodenně osobně pečuje o dítě. Příjem rodiče není sledován. Pokud Váš manžel zajistí celodenní osobní péči o dítě, bude mít na rodičovský příspěvek nárok.

Eva Fialová

| 1 | .. | 102 | | 104 | | 106 | .. | 238 |

 

 

 

loga esf a oplzz
původní verze poradny: http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/poradenstvi.php, http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/info.php
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect