Archiv dotazů

Bezplatná právní poradna Gender Studies

mateřská rodičovská návrat na trh práce diskriminace na základě pohlaví a věku práce a péče rovné odměňování

Právní poradna je bezplatná a odpovídá JEN na problémy týkající se diskriminace z důvodu pohlaví a/nebo věku a slaďování rodinného a pracovního života.

Dotaz do poradny

Zodpovězené dotazy

Zobrazit dotazy podle typu:

Romca | 24.10.2014 21:44:11 

Dobrý den,před rokem a pul ještě na rodičovské se mi vychylil obratel,nemohla jsem se vratit do prace,nebyla jsem ze začátku schopna ani chodit.Marodim přesně pul roku a včera mi doktor řekl, ze se mám do 20 dnu rozmyslet co semnou bude,marozeni už mi prý neprodlouzi.Mám velké problemy,zvládam třetinu toho co dříve.Pokud mi marozeni neprodlouzi a nebudu se moct vratit do prace,protože nezvladam a dostanu výpověď co mám prosím vás dělat? Mám tři děti. Budu si muset platit sociální a zdravotní pojištění sama?Děkuji moc za odpověď. R

Odpověď:

Dobrý den,
požádejte svého zaměstnavatele o změnu pracovní smlouvy tak, abyste nový druh práce mohla vykonávat i s vaší zdravotní indispozicí. Pokud dostanete výpověď, protože již nejste podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb schopna vykonávat práci podle pracovní smlouvy, obraťte se na Úřad práce v místě vašeho bydliště, a to do 8 dnů od skončení pracovního poměru.

Eva Fialová

beruška | 24.10.2014 16:01:58 

Dobrý den ,děkuji za odpověd změnu pracovní smlouvy se mnou udělali ,ale ted tam jsem navíc a hrozí mě výpověd a ještě k tomu ,protože mě vzali hlavně na tu zakázku dnes mě to bylo řečeno .A chodím vypomáhat ve zkušební době kdybych se měla učit tu práci na středisko odkud jsem byla dána pryč.A když se tu práci učím tak dělám ještě chyby ,protože toho je moc .vté době tak to každý odmítl a my už nemohly a bylo mě slíbeno kdyby mě to nešlo,že mě vrátí všichni si to pamatují ale vedoucí ne .děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
zaměstnavatel je povinen zaškolit nebo zaučit zaměstnance, který přechází z důvodů na straně zaměstnavatele na nové pracoviště nebo na nový druh práce, pokud je to nezbytné. Zaměstnavatel s Vámi může zrušit pracovní poměr ve zkušební době. Doporučuji konzultovat s právníkem konkrétní okolnosti Vaší pracovní situace i na základě znění Vaší pracovní smlouvy.

Eva Fialová

Lucie | 24.10.2014 13:41:03 

Jsem v prac. poměru na rodičovské dovolené. Po předchozí ústní domluvě se šéfkou se chci vrátit zpět do práce (po 2 letech) kvůli penězům. Rodič. příspěvek varianta 2 roky. Šéfka chce abych si rod. dovolenou prodloužila o 6m a u toho u ní pracovala. Lze to legálně? Tedy - být na rodičovské dovolené, pracovat u stejného zaměstnavatele a dostávat peníze na ruku bez smlouvy?Popř. jak to ošetřit (např. dohoda o výpomoci?) aby to legální bylo? Aby z toho nebyly problémy na obou stranách šéfky i mé (např.daně, soc. a zdrav. pojištění, důchod)?Děkuji L

Odpověď:

Dobrý den,
pokud nastoupíte opět do práce a budete vykonávat stejný druh práce pro stejného zaměstnavatele končí Vaše čerpání rodičovské dovolené. Se zaměstnavatelem nemusíte uzavírat jinou smlouvu, protože Vaše stávající smlouva platí. Pokud budete pro zaměstnavatele vykonávat jinou práci, můžete vykonávat tuto práci na základě dohody o provedení práce nebo pracovní činnosti. V tomto případě Vaše rodičovská dovolená nekončí. Z Vašeho výdělku se bude odvádět nemocenské, sociální a zdravotní pojištění, pokud Váš výdělek přesáhne částku 2.500 Kč měsíčně v případě pracovní smlouvy a dohody o pracovní činnosti. Z výdělku na základě dohody o provedení práce se pojištění platí, pokud tento výdělek přesáhne částku 10.000 Kč měsíčně.

Eva Fialová

beruška | 22.10.2014 21:03:55 

dobrý den byla jsem přeřazena na jinou práci měla přijít zakázka tak potřebovali člověka chtěla bych se zeptat co mám dělat jsem ve zkušební době ,která mě končí a práci na ,kterou se učím neumím na všech strojích dnes jsem řekla ,že bych se chtěla vrátit na své původní místo to nejde zde ted jsem jako pracovník navíc,protože ta zakázka co měla být není přišla jsem o peníze protože ted jsem vzáuční době a zkoušky si netroufnu udělat ,protože tu práci se nemám na čem naučit,a na těch strojích to neumím ,protože po zk to budou brát ,že to umím a ředitel chce abych uměla vše. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
zaměstnavatel Vám musí přidělovat práci, kterou máte uvedenu v pracovní smlouvě. Toto povinnost musí dodržovat i ve zkušební době. Převést na jinou práci Vás zaměstnavatel může pouze z důvodů uvedených v zákoníku práce. To, že měla zaměstnavateli přijít zakázka, jak píšete, není důvodem pro převedení na jinou práci. Byl by to ovšem důvod pro změnu pracovní smlouvy. Změna pracovní smlouvy se obvykle provádí formou dodatku k pracovní smlouvě a musí být písemná.

Eva Fialová

Tomáš | 22.10.2014 16:33:35 

Dobrý den,
Pracuji na plný úvazek jako učitel na střední škole. Chci přejít z plného na zkrácený úvazek. O ten jsem zažádal písemně před týdnem. Je zaměstnavatel povinnen mi úvazek poskytnout ? Pečujeme o 5 leté dítě a finanční rozpočet nám to umožňuje.
Děkuji. R

Odpověď:

Dobrý den,
zaměstnavatel musí vyhovět žádosti zaměstnance pečujícího o dítě do 15 let věku o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu pracovní doby, nebrání-li mu v tom vážné provozní důvody. Takovými důvody jsou podle soudní judikatury ohrožení nebo přerušení provozu zaměstnavatele.

Eva Fialová

Tamara | 20.10.2014 14:09:10 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je zaměstnavatel povinen, konkrétně PČR, vyhovět mé žádosti o částečný pracovní úvazek a to z důvodu péče o osobu mladší 15 let. Dále bych se chtěla zeptat, zda mne zaměstnavatel může nutit sloužit noční služby, ačkoliv večer kojím čtyřleté dítě. Bylo mi totiž sděleno, že se policie neřídí zákoníkem práce, ale pouze zák. č. 361/2003 Sb, čímž mým výše uvedeným požadavkům nelze vyhovět. Předem mockrát děkuji za radu a přeji hezký den. T.

Odpověď:

Dobrý den,
podle § 85 zákona č. 361/2003 Sb. těhotná příslušnice nesmí při výkonu služby konat činnosti, které jsou těhotným ženám zakázány, a činnosti, jejichž výkon ohrožuje podle lékařského posudku její těhotenství; to platí obdobně i pro příslušnici do konce devátého měsíce po porodu a příslušnici, která kojí.
Těhotná příslušnice, příslušnice do konce devátého měsíce po porodu a příslušnici, která kojí, může být ustanovena na jiné služební místo v jiném místě služebního působiště, převelena nebo vyslána na služební cestu jen s předchozím souhlasem. Za stejných podmínek může vykonávat službu v noci, službu přesčas nebo služební pohotovost.

Výše uvedený zákon nezná povinnost zaměstnavatele vyhovět žádosti příslušnice o kratší služební dobu z důvodu péče o dítě.

Eva Fialová

Kámen úrazu | 20.10.2014 09:28:39 

Dobrý den, dne 1.11.2011 jsem uzavřela pracovní smlouvu na dobu určitou, a to do 31.4.2012. Dnes mám od tohoto data již 4. pracovní smlouvu na dobu určitou (I. - na půl roku, II. - na půl roku III- na rok a IV. - na rok a půl).

Dne 1.1.2012 byla změna v zákoníku práce, kde § 39, odst. 2 limituje počet prac. smluv na dobu určitou na maximální možné 3.
Někde v komentáři zákona jsem četla větu, že přechází-li pracovní smlouva z roku 2011 do r. 2012, kdy mezitím 1.1.2012 začalo platit ustanoveni § 39 odst 2, tak se tato přecházející smlouva počítá, jako smlouva 1.

Můj dotaz zní: Opravdu mám pravdu? Zaměstnavatel mi k tomu řekl, že prac. smlouva se mnou byla sjednaná v roce 2011 a řídila se tedy ustanovením platným v roce 2011, kde nebyl stanoven počet limitu opakování smluv.

Ale v tom komentáři jsem četla, něco jiného...

Děkuji za Vaši odpověď a přeji pěkný den.




Odpověď:

Dobrý den,
podle literatury pracovní poměry na dobu určitou, které byly sjednány ještě před účinností nové právní úpravy, tj. před 1. 1. 2012, a skončí v roce 2012 se podle budou posuzovat jako první ze tří možných pracovních poměrů sjednaných se stejným zaměstnancem, u kterých lze ještě dvakrát opakovat jejich prodloužení či nové uzavření.
Oznamte svému zaměstnavateli, že je Váš pracovní poměr nyní sjednán na dobu neurčitou.

Eva Fialová

Petra | 19.10.2014 10:02:59 

Dobrý den, pobírala jsem mateřskou na první dítě v určité výši. Mateřská mi před necelým rokem skončila a já teď chodím jen na brigády, protože stále nemohu najít stálý pracovní poměr s pružnou pracovní dobou. Jsem samoživitelka. Kdybych náhodou plánovala v nejbližší době další dítě, znamená to, že nemám nárok na peníze nebo se to počítá i z brigád? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,
nárok na peněžitou pomoc v mateřství vzniká, pokud jste nemocensky pojištěna a splňujete podmínku nemocenského pojištění v posledních dvou letech před nástupem na tuto dávku. Nemocensky pojištěna jste z dohody o provedení práce v každém měsíci, kdy Váš výdělek převýší 10.000 Kč a z dohody o pracovní činnosti, pokud Váš výdělek bude vyšší než 2.500 Kč. I pokud nebudete nemocensky pojištěná a nevznikne Vám nárok na PPM, budete ode dne porodu pobírat rodičovský příspěvek.

Eva Fialová

veronika | 17.10.2014 19:50:35 

Dobrý den, nastoupila jsem po rodičovské dovolené do bývalého zaměstnání, pracuji měsíc a nyní jsem dostala důtku, důvod - dvě špatně sečtená čísla ve statistice, tzn. organizaci nevznikla žádná reálná škoda, šlo jen o informaci. Očekávám, že důtka byla jen začátek a brzo přijde výpověď. Mohu se proti důtce odvolat a mám toto odvolání směřovat k výkonnému výboru, který je nadřezen ředitelce? Do jaké doby můžu čekat výpověď (je to do 6 měsíců, takže to může být i příští tyden?) A je možné, že bych na základě důtky a následné výpovědi přišla o možnost podpory na úřadu práce? (jsem samoživitelka s dvěma malými dětmi). Předem děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den, nesouhlas s důtkou adresujte doporučeným dopisem přímo zaměstnavateli. Pro soustavné méně závažné porušování povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci je možné dát zaměstnanci výpověď, jestliže byl v době posledních 6 měsíců v souvislosti s porušením povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci písemně upozorněn na možnost výpovědi. Do dvou měsíců od skončení pracovního poměru můžete podat na soud žalobu o neplatnost výpovědi. O podporu v nezaměstnanosti v případě výpovědi nepřijdete. Podle zákona o zaměstnanosti v případě, že uchazeč o zaměstnání před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu ukončil poslední zaměstnání sám nebo dohodou se zaměstnavatelem, činí procentní sazba podpory v nezaměstnanosti 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu. Toto by však nebyl Váš případ. Eva Fialová více

Martikov | 16.10.2014 13:44:04 

Dobrý den,čeká mě návrat do práce po druhé rodičovské dovolené, která navázala na tu první.Smlouvu mám na dobu neurčitou.V zaměstnání proběhla org. změna (došlo k přejmenování prac. pozic a úpravě náplně práce a zaměstnancům bylo nabídnuto odstupné).Co mě čeká po návratu do práce? Mám i já nárok na odstupné, pokud novou smlouvu nepodepíši?Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,
přejmenování pracovních pozic a úprava náplně práce neznamená, že zaměstnavatel provedl organizační změny, v důsledku kterých byste se stala nadbytečnou. V případě výpovědi byste mohla do dvou měsíců od skončení pracovního poměru podat na zaměstnavatele žalobu o neplatnost výpovědi. Zaměstnavatel by u soudu musel organizační změny prokázat. Pokud byste nepodepsala novou pracovní smlouvu nebo dodatek k pracovní smlouvě a zaměstnavatel by Vám dal výpověď z organizačních důvodů, máte nárok na odstupné.

Eva Fialová

Paja | 16.10.2014 09:42:05 

Dobrý den, Jsem zaměstnána na hlavni pracovní poměr u společnosti ve, které jsem zároveň jednatelkou. Při žádosti o nemocenskou a následně mateřskou mi OSSZ odmítla dávky vyplácet a zahájili kontrolní šetřeni, z důvodu podezření, že k pojistnému poměru vůbec nedošlo. Veškeré přihlášky máme podané na OSSZ, odvody také zaplacené. Vymlouvají se na to, že jako jednatel společnosti nesmím pracovat u té samé společnosti na hlavní pracovní poměr. Dále je vůbec nezajímá mé předchozí zaměstnání a jejích délka. Řekli mi, se k tomu nesmí v průběhu šetření vyjadřovat, ale že mám počítat s tím že od nich nic nedostanu. Je tedy pravdou, že jednatel společností v hlavním pracovním vztahu nemá nárok na nemocenské dávky? Ještě se chci zeptat jeslí mi vznikl nárok na mateřskou, když jsem pracovala u různých zaměstnanců na hlavni pracovní poměr v následujícím období: - 11.2.2013 – 28.2.2014 – 383 dnu z toho vyloučené období (nemocenská) 131 dnu - 1.3.2014 – 31.3.2014 – Úřad práce - 1.42014 – 20.4.2014 – 20 dnu - 1.5.2014 – 20.6.2014 – 51 dnu více

Odpověď:

Dobrý den,
společníci a jednatelé společnosti s ručením omezeným a komanditisté komanditní společnosti, jestliže mimo pracovněprávní vztah vykonávají pro ni práci, za kterou jsou touto společností odměňováni, a ředitelé obecně prospěšné společnosti, jestliže mimo pracovněprávní vztah vykonávají pro ni práci. Nemocensky pojištění jsou i zaměstnanci. Zákon o obchodních korporacích zákaz souběhu funkce jednatele a zaměstnance v pracovním poměru nezakazuje. O tomto souběhu se však vedou v odborné literatuře spory.
Pokud bylo z Vašeho příjmu odváděno pojistné na nemocenské pojištění, máte nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Pokud jste byla v předchozích dvou letech před nárokem na PPM účastna na nemocenském pojištění, máte na tuto dávku nárok.
Pokud Vám bude výplata dávky zamítnuta, je možné se proti tomuto rozhodnutí odvolat.

Eva Fialová

vasek | 15.10.2014 20:37:45 

dobry den jsem v duchodu a v insolvenci chci se optat kdyz si budu chtit prividelat musim to nekde dokladovat kdyz uz mi srazej penize na insolvenci z duchodu dekuji za odpovet a prijemny zbytek vecera preji vasek

Odpověď:

Dobrý den, po dobu trvání účinků schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře je dlužník podle § 412 insolvenčního zákona povinen mimo jiné vykonávat přiměřenou výdělečnou činnost a v případě, že je nezaměstnaný, o získání příjmu usilovat; nesmí rovněž odmítat splnitelnou možnost si příjem obstarat, hodnoty získané dědictvím a darem zpeněžit a jejich výtěžek, stejně jako jiné své mimořádné příjmy, použít k mimořádným splátkám nad rámec splátkového kalendáře, vždy k 15. lednu a k 15. červenci kalendářního roku předložit insolvenčnímu soudu, insolvenčnímu správci a věřitelskému výboru přehled svých příjmů za uplynulých 6 kalendářních měsíců a nezatajovat žádný ze svých příjmů a na žádost insolvenčního soudu, insolvenčního správce nebo věřitelského výboru předložit k nahlédnutí svá daňová přiznání za období trvání plánu oddlužení. více

Václav | 15.10.2014 14:14:17 

Platím 5 let výživné na 1 dítě, se kterým nežiji ve společné domácnosti. V letošním roce jí bylo 18 let a svévolně se rozhodla ukončit studium na střední škole. Můžu požádat soud o ukočení splácení výživného.

Odpověď:

Dobrý den,
tento dotaz nespadá do této právní poradny. Obecně lze říci, že máte vyživovací povinnost do doby, než je dítě schopno se samo živit.

Eva Fialová

Žaneta | 14.10.2014 11:17:58 

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zaměstnavatel mě 3 hodiny drželi ohledně krádeže,samozdřejmě nic na mě neměli protože jsem nic neudělala ale jedná se o to propustit mě nechtěj ale po tomto incidentu tam se necítím dobře a hlavně všichni to ví.Šíří se samí pomluvy.Děkuji moc

Odpověď:

Dobrý den,
požadujte po zaměstnavateli uveřejnění písemné omluvy v prostorách provozovny.

Eva Fialová

Simka  | 13.10.2014 13:33:41 

Dobrý den, čekám druhé dítě, které by se mělo narodit na přelomu května - června roku 2015. Zajímalo by mě, zda nám vznikne nárok na porodné v roce 2015? Žiji s přítelem, máme každý nahlášené odlišné bydliště, ale bydlíme spolu a posuzují se nám společně příjmy. Přítel pobírá měsíční čistý příjem 12.500 Kč, ze kterého mu je strháváno měsíčně 3552,-Kč na insolvenci. Já pobírám rodičovský příspěvek ve výši 11.500,-Kč. Já i můj první syn máme trvalé bydliště u mých rodičů, avšak náklady na bydlení si hradíme každý sám. Jak se bude posuzovat příjem rozhodný pro nárok na porodné v roce 2015 ? Bude se tam započítávat pouze příjem můj a přítele, nebo i mých rodičů? A pokud se dítě narodí v květnu - červnu, tak se budou posuzovat příjmy za předchozí čtvrtletí tj. za I. čtvrtletí (leden až březen)? To znamená, že vyplacený daňový bonus za rok 2014 vyplacený v dubnu roku 2015 by se nezapočítával do příjmů? Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
nárok na porodné je vázán na stanovenou hranici příjmů v rodině, která v kalendářním čtvrtletí předcházejícím kalendářnímu čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo, musí být nižší než 2,4násobek životního minima rodiny. Do rozhodného příjmu se nezapočítává rodičovský příspěvek a přídavek na dítě. Pokud sdílíte společnou domácnost se svým přítelem, budou se pro nárok na dávku posuzovat Vaše a partnerovi příjmy.

Eva Fialová

Mar | 10.10.2014 23:48:33 

Dobrý den, budu se vracet po rodičovské dovolené do zaměstnání. U firmy jsem před mateřskou pracovala několik let, mám smlouvu na dobu neurčitou a 40 hodin týdně. Nyní při návratu po mě zaměstnavatel vyžaduje podepsání dodatku ke smlouvě o změně pracovní doby na nepravidelnou pracovní dobu v rozsahu 38,75 hodin týdně. Co to pro mě znamená a má na to nárok? Tvrdí že je to celorepublikové nařízení. Předem děkuji za odpověd.

Odpověď:

Dobrý den,
se změnou pracovní smlouvy nemusíte souhlasit. Pokud dodatek ke smlouvě nepodepíšete, musí Vám zaměstnavatel přidělovat práci v rozsahu pracovní doby, kterou máte uvedenu ve smlouvě.

Eva Fialová

MM | 10.10.2014 23:27:13 

Dobrý den, budu se vracet po 3 rodičovské dovolené do zaměstnání. Bohužel není možné abych měla pracovní dobu jako ostatní zaměstnankyně. Jakým způsobem (existuje formulář?) žádat o vhodnou úpravu pracovní doby. Mám možnost konkrétně žádat o pracovní dobu např od 7.30-15.30 a konkrétně třeba minimálně 3x v týdnu ? Předem děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
zaměstnavatel musí vyhovět žádosti zaměstnance o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu pracovní doby, pokud zaměstnavatel pečuje o dítě do 15 let věku a pokud tomu zaměstnavateli nebrání vážné provozní důvody. Konkrétní dobu je možné dohodnout se zaměstnavatelem, tak aby umožňovala Vaší péči o dítě. Žádost doporučuji zaslat zaměstnavateli písemně doporučeným dopisem nebo osobně s potvrzením kopie.

Eva Fialová

Haninka | 10.10.2014 09:53:39 

Dobrý den, mám dceru 6 let, jsem samoživitelka. Zaměstnavatel mi neumožnil úpravu pracovní doby o 30 minut pří pružné pracovní době s odůvodněním provozní důvody. Budova zaměstnavatele je od 6.30 otevřena a pružnou část pracovní doby máme stanovenou od 7.00 -9.00. Úřední hodiny od 8.00. Pracuji jako vedoucí oddělení a jsou ochotní mi pouze umožnit kratší pracovní úvazek. Pracuji zde již 17 let. Mám právo se odvolat. Moc děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
pružné rozvržení pracovní doby zahrnuje časové úseky základní a volitelné pracovní doby, jejichž začátek a konec určuje zaměstnavatel. Pokud se se zaměstnavatelem nedohodnete jinak, musíte toto rozvržení pracovní doby dodržovat.

Eva Fialová

Tomas | 9.10.2014 16:01:58 

Dobrý den, chtěl bych se poradit. Jsem zaměstnán u autodopravy, zítra budu ukončovat neschopenku. Můj zaměstnavatel semnou nekomunikuje spíš vyhyba. Výplatu jsem nedostal a po dobu neschopenky si za mě našel náhradu. Prosím Vás o radu. Předem děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
nastupte do pracovní neschopnosti do práce a požadujte, aby Vám zaměstnavatel přiděloval práci podle Vaší pracovní smlouvy. Pracovní neschopnost je překážka v práci, kterou zaměstnavatel musí omluvit. Pokud Vám nebude dlužná mzda vyplacena, obraťte se na inspekci práce nebo i na soud.

Eva Fialová

Jarmila | 8.10.2014 18:19:52 

Jsem na RD se synem. Má otec nárok na volno v práci na doprovod dítěte k lékaři? Jezdíme několikrát za rok na speciální vyšetření asi 100km, které sama nezvládnu a zaměstnavatel nutí otci dovolenou, že na nic jiného nemá nárok..

Odpověď:

Dobrý den,
pracovní volno k doprovodu rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení se poskytne jen jednomu z rodinných příslušníků na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však na 1 den, byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu, a to s náhradou mzdy nebo platu, jde-li o doprovod manžela, druha nebo dítěte, jakož i rodiče a prarodiče zaměstnance nebo jeho manžela.
Pracovní volno tedy Vašemu manželovi přísluší a jeho zaměstnavatel jedná tudíž protiprávně.

Eva Fialová

| 1 | .. | 60 | 61 | | 63 | | .. | 238 |

 

 

 

loga esf a oplzz
původní verze poradny: http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/poradenstvi.php, http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/info.php
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect