Archiv dotazů

Bezplatná právní poradna Gender Studies

mateřská rodičovská návrat na trh práce diskriminace na základě pohlaví a věku práce a péče rovné odměňování

Právní poradna je bezplatná a odpovídá JEN na problémy týkající se diskriminace z důvodu pohlaví a/nebo věku a slaďování rodinného a pracovního života.

Dotaz do poradny

Zodpovězené dotazy

Zobrazit dotazy podle typu:

Barbora | 8.12.2018 

Dobrý den,

jedná se o mojí těhotnou kamarádku, která vážně zvažuje potrat. Moc prosím o nějaké informace ohledně pomáhajících organizací, které by nebyly orientované pro-life, ale pro-choice. Chtěla bych, aby měla doprovod na této cestě, ale aby za případný potrat necítila vinu. A dál možnost odborné psychologické pomoci během případného postabortivního syndromu.

Byla bych vděčná za rychlou odpověď,

díky moc za to, co děláte. A.

Odpověď:

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz.

Navrhuji Vám navštívit tyto stránky, kde naleznete doporučení, kam se obrátit http://www.popotratu.cz/index.php?q=node/3 Jednou ze jmenovaných je zde i anonymní telefonická linka RIAPS, kde by měla fungovat krizová intervence bez tlaku na žádnou stranu (ani pro-life, ani pro-choice).

Existuje také Asociace klinických psychologů, můžete se zkusit obrátit na jejich kancelář s dotazem, jestli nemají tip na někoho, kdo se tímto tipem poradenství zabývá.

Eva Fialová

Kateřina | 7.12.2018 

Dobrý den,
zajímalo by mě uspořádání následující situace: mám pracovní poměr na plný úvazek, odejdu na MD, po níž hned nastoupím do práce, ale už jen na půlúvazek a čerpám tedy poloviční mzdu, během toho období znovu otěhotním a znovu nastoupím na MD. Jak se bude počítat výše mé peněžité pomoci v mateřství? Bude zhruba poloviční oproti té první, protože bude vypočtena z polovičního úvazku? Nebo je tam nějaký spodní limit?
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, podle § 19 odst. 3 zákona o nemocenském pojištění se u zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství. To znamená, že pokud budete v pracovním poměru u stejného zaměstnavatele a první dítě nedosáhne věku 4 let, bude se Vám PPM vypočítávat z vyměřovacího základu, který jste dosahovala před odchodem na první mateřskou dovolenou, pokud nebude pro Vás nový vyměřovací základ výhodnější. Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350. Eva Fialová více

Blanka | 27.11.2018 

Dobrý den, jak je to s placeným otcovským volnem po porodu? Je to týden nebo dva? Plat je dorovnáván 100% nebo nějak zkrácen? Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, děkuji za otázku!

Na otcovskou dovolenou může nastoupit otec v období 6 týdnů ode dne narození dítěte a podpůrčí doba (tzn. doba placené dovolené) je jeden týden. Výše otcovské dávky činí 70 % denního vyměřovacího základu denně (§ 38a - § 38d zákona 187/2006 Sb. o nemocenském pojištění).

O otcovskou dovolenou žádáte svého zaměstnavatele a jeho prostřednictvím zároveň žádáte o dávku. (Formulář i další informace najdete na webu České správy sociálního zabezpečení.)

Dále můžete využít také ošetřovné (pokud matka dítěte potřebuje po porodu péči), rodičovskou dovolenou nebo neplacené volno.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

S pozdravem

Eva Fialová

Kristýna | 26.11.2018 

Dobrý den, chtěla by jsem se zeptat,
pokud budu muset nastoupit na nemocenskou nebo na rizikové těhotenství, ale nebudu mít tím pádem odpracovaných 270 dní, bude se nemocenská počítat do odpracovaných dní, jelikož je za mě pořád placeno pojištění,do nároku na peněžitou pomoc v mateřství?
Děkuji za odpověď
Kristýna

Odpověď:

Dobrý den. Děkuji za otázku!

Na peněžitou pomoc v mateřství má nárok matka nebo otec dítěte, který byl účastníkem nemocenského pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na peněžitou pomoc v mateřství. Pro nárok je podstatné je pojištění, ne skutečně odpracované dny.

Výše příspěvku je 70 % tzv. denního vyměřovacího základu (příjem za posledních 12 měsíců podléhající odvodu pojistného na sociální zabezpečení dělený počtem dní). O peněžitou pomoc v

mateřství může místo Vás žádat také otec dítěte, jestliže s Vámi uzavře smlouvu, že bude o dítě pečovat.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

Hezký den!

Eva Fialová

Veronika | 24.11.2018 

Dobry den, Pracuji jako obchodní zástupce a nyní jsem obdržela výtku od zaměstnavatele za nesplnění pracovních povinností. Celá záležitost se týká nové firmy, která projevila zájem o prodej výrobků firmy. Na sjednané schůzce jsem se s nimi dohodla na podmínkách spolupráce, které jsem následně zaslala na nás sekretariát, aby připravili obchodní podmínky. Osoba, která toto zpracovává a dokumenty připravuje mi podklady poslala až po měsíci a několika urgencich. Danou firmu jsem informovala, že bohužel dokumenty stále nemám a bez nich neni možné začít zboží objednávat. Během této doby jsme vše řešili s danou firmou telefonicky. Předběžně jsem je informovala že pokud dokumenty budou, dám jim vedet a dohodneme se na termíny podpisu OP. Nikde jsme se však nedohodli na dané hodině. Vše jen předběžně. Z jedné schůzky jsem se telefonicky omluvila, že jsem onemocněla a že stejně dokumenty pro ně stále nemám. Od té doby jsem byla v PN. Požadované dokumenty mi byly zaslány na mail v době PN, tudíž jsem je nemohla jet s nimi podepsat. Má nadřízena o tom věděla. Nyní mi zaměstnavatel zaslal výtku, že stále nejsou podepsaný OP, ktere mi byly zaslány na mail. více

Odpověď:

Dobrý den, zákoník práce nestanoví žádný formální postup, jak obrany nebo odvolání proti výtce. Nicméně je vhodné na výtku reagovat. Zašlete zaměstnavatel doporučený dopis, kde uveďte, že s výtkou nesouhlasíte z důvodu nedostatku součinnosti na straně zaměstnavatele při plnění pracovních úkolů. Součinnost zaměstnavatele byla poskytnuta teprve v době Vaší pracovní neschopnosti, nicméně dávno poté, co měly být dokumenty Vašim zaměstnavatelem poskytnuty. V dopise popište celý proces komunikace se zaměstnavatele včetně dat, kdy komunikace probíhala. Zaměstnavatel může výtku vzít zpět. I pokud se tak nestane, můžete namítnout svůj nesouhlas s výtkou, kdyby Vás zaměstnavatel na základě této výtky nějakým způsobem znevýhodnil, např. odebral prémie, snížil mzdy, apod. Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350. Eva Fialová více

Petronela | 22.11.2018 

Dobrý den chtěla bych se zeptat musela jsem 1listopadu na neschopenku že mi špatně funguje placenta. Pracují jako zástupce vedoucího v Coop jednotě. Mám nárok od zaměstnavatele na dorovnání výplaty když jsem šla na neschopenku ze zdravotnch důvodu. Mám nárok na vánoční prémie. Dekuji

Odpověď:

Dobrý den,
zaměstnanci, který byl uznán dočasně práce neschopným přísluší v době prvních 14 kalendářních dnů náhrada mzdy ve výši 60 % průměrného výdělku. Po skončení této doby máte nárok na nemocenskou ve stejné výši. Na dorovnání mzdy, tzv. vyrovnávací příspěvek, byste měla v případě, že byste byla z důvodu těhotenství převedena na jinou práci, protože dosavadní práci byste nemohla vykonávat. To zda máte nárok na vánoční premie záleží na podmínkách jejich přiznání zaměstnavatelem, které byste měla mít uvedeny v pracovní smlouvě nebo ve vnitřním předpise zaměstnavatele.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

Eva Fialová

Danny | 21.11.2018 

Dobrý den. V Čechách mám odpracováno cca 2,5 roku, poté jsem šla pracovat do Německa, v lednu to bude 1,5 roku. Od září jsem na neschopence na rizikovém těhotenství, nyní jsem v šestém měsíci. Smlouvu mám na dobu určitou, která v lednu vyprší a budu tedy bez práce. Na mateřskou bych měla mít nárok z Německa, ale na rodičovskou už ne. Mohu si tedy zažádat o rodičovskou v Čechách? Nebo na ní nemám nárok. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
na rodičovský příspěvek budete mít nárok, pokud budete mít v České republice trvalý pobyt a zároveň faktické bydliště. O rodičovský příspěvek si zažádejte na Úřadu práce v České republice.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

Eva Fialová

Zuzana  | 21.11.2018 

Dobrý den, jsem těhotná termín porodu mám 1.1.2019 od 14.6 2018 jsem musela nastoupit na nemocenskou. Pracuji nepřetržitě od roku 2014. 31.7.2018 mi skončila prac. smlouva. Jsem v ochranné lhůtě tudíž na PPM mam nárok ale na rodičovskou prý ne a má si žádat v Rrakousku můj přítel který tam pracuje. Proč když jsem řádně pracovala nemám nárok na rodičovsky příspěvek sama na sebe. Dle zákona mám nárok se rozhodnout sama.

Odpověď:

Dobrý den,
nárok na rodičovský příspěvek budete mít, pokud budete mít v době jeho čerpání trvalý pobyt i skutečné bydliště v České republice. Pokud budete mít bydliště v Rakousku, nárok na tuto dávku podle českých předpisů Vám nevznikne.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

Eva Fialová

Milena | 20.11.2018 

Dobrý den mám dotaz mám nárok na mateřskou když se starám o osobu blízkou a můj příjem je péče o osobu blízkou a důchod částečný invalidní..

Odpověď:

Dobrý den,
pravděpodobně máte na mysli peněžitou pomoc v mateřství. Na tuto dávku byste měla nárok, pokud byste byla v posledních dvou letech účastna minimálně 270 dnů na nemocenském pojištění, např. ze zaměstnání a současně byla nemocensky pojištěná. Pokud toto nesplňujete, budete od porodu čerpat rodičovský příspěvek.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

Eva Fialová

Petr | 19.11.2018 

Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda se s partnerkou můžeme vystřídat na rodičovské dovolené, včetně změny příjemce rodičovského příspěvku. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
na rodičovskou dovolenou máte právo. Zaměstnavatel Vám musí její čerpání umožnit. Změnu příjemce dávky rodičovského příspěvku vyřídíte na úřadu práce.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

Eva Fialová

Táňa | 18.11.2018 

Dnes jsem mela nastoupit prvni den do praci,ale ujel mi autobus.Mohu tam volat jen o pracovni dny.Takze se nemůzu ani omluvit.Co mam delat a co mi hrozi?Dekuji za odpoved

Odpověď:

Dobrý den,

podle § 34 odst. 4 zákoníku práce nenastoupí-li zaměstnanec ve sjednaný den do práce, aniž mu v tom bránila překážka v práci, nebo se zaměstnavatel do týdne nedozví o této překážce, může zaměstnavatel od pracovní smlouvy odstoupit. Překážkou v práci je mimo jiné i zpoždění hromadných dopravních prostředků nebo přerušení dopravního provozu. Informujte svého zaměstnavatele nejpozději do týdne o tom, že se u Vás vyskytla překážka v práci Pokud se nejedná o překážku v práci, jde o zameškanou směnu.
I o zameškané směně informujete zaměstnavatele, abyste předešla odstoupení od smlouvy ze strany zaměstnavatele.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

Eva Fialová

Kuratko | 18.11.2018 

Pritel ma cisty prijem.18 cca ja mam cisty prijem cca 13 a pul mam 10letou dceru a cekame.druhe dite ....dosahnu tedy na porodne.na druhe dite .....cetla sem.neco o zivotnim.minimu za tri mesice a ze dle toho se pocita sli narok.mam.ci ne.ale platime.docela vysoky najem a bydleni by se snad melo.pocitat protoze bez toho zit nelze stejne.jako bez jidla ......trochu v tommam zmatky ....porodne.cili bolestne.by mela dostat kazda matka dle.meho.nazoru a ne ze pracuji tak.nemam.narok i kdyz porod prodelam.a bolest vytrpim ......divne.....no ale.k veci ....myslite ze dosahnu na porodne.tedy?

Odpověď:

Dobrý den,
nárok na porodné má žena, která porodila první nebo druhé dítě. Příjem ženy a s ní společně posuzovaných osob musí být nižší než 2,7násobek životního minima. Mezi společně posuzované osoby patří i první dítě. Do rozhodného příjmu se nezapočítává rodičovský příspěvek a přídavek na dítě. To, zda máte nárok na porodné Vám podle Vaší situace sdělí sociální odbor úřadu práce.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

Eva Fialová

Nikol | 15.11.2018 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat z čeho a jak se počítá rodičovská. A jestli mám nárok na porodné a kolik porodné dělá. Mám první mimko, papírově jsem sama ale s přítelem spolu bydlíme. Předem dekuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, děkuji za otázku! Rodičovský příspěvek (upravený §§ 30 – 31 zákona o státní sociální podpoře 117/1995 Sb.) náleží všem rodičům (respektive jednomu z rodičů) bez dalších podmínek v celkové výši až 220 000 Kč. Měsíční výši (a na tom závislou délku čerpání) si můžete zvolit a také změnit v průběhu čerpání. O příspěvek může žádat kterýkoli z rodičů, je možné se i vystřídat. Rozhodující je výše denního vyměřovacího základu rodiče (zjednodušeně průměrná hrubá mzda) – RP můžete čerpat maximálně ve výši 70 % předchozího výdělku. S žádostí o rodičovský příspěvek Vám mohou poradit také přímo na oddělení státní sociální podpory příslušného úřadu práce, kde o tuto dávku budete žádat. více

Karel | 14.11.2018 

Dobrý den, jak zjistítm, jestli mám nárok na porodné, vypočítává se jen z mého příjmu? Z hrubé mzdy? Superhrubé? Nebo i z přítelovi, když bude uveden jako otec v rodném listě, máme stejné trvalé bydliště, ale nejsme manželé? Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz! Porodné (upravené §§ 44 – 46 zákona o státní sociální podpoře 117/1995 Sb.) je jednorázová dávka pro matky prvního či druhého dítěte. Rozhodující je příjem celé rodiny, v tomto případě tedy Vás a Vašeho přítele. Nárok na porodné má žena, nepřevyšuje-li rozhodný příjem v rodině součin částky životního minima rodiny a koeficientu 2,70 (tj. přibližně 21 000 u prvního dítěte). Rozhodný příjem je měsíční průměr všech příjmů rodiny (tj. daňový základ nebo v případě mzdy tzv. „superhrubá mzda“) v období kalendářního čtvrtletí předcházejícího narození dítěte. S žádostí o tuto dávku Vám mohou poradit také přímo na oddělení státní sociální podpory příslušného úřadu práce, kde o ni budete žádat. Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350. Hezký den! Eva Fialová více

katule | 14.11.2018 

Dobry den, prosim o radu. Jak je to s pobiranim rodicovskeho a materskeho prispevku zaroven? prisla mi posledni rodicovska a prvni materska a vim ze se musi neo vracet, ale jak mam prosim postupovat? Dekuji mnohokrat za odpoved.

Odpověď:

Dobrý den,
pokud Vám vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství, ztrácíte nárok na rodičovský příspěvek a tuto dávku tedy budete muset vrátit. Dotažte se místně příslušného úřadu práce, na jaké číslo účtu a pod jakým variabilním symbolem dávku poslat zpět. Doporučuji poté úřad požádat o písemné potvrzení, že jste dávku vrátila, a tudíž již nic nedlužíte.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

Eva Fialová

Jana | 13.11.2018 

Dobrý den, mám mladší kolegyni a mezi ní a naším šéfem probíhá harašení, myslím, že jí to příjemné není, ale ani se nijak nebrání. On má různé narážky na její vzhled, chování i schopnosti a dokud se ona hihňá je spokojený. Mně je to ale velice nepříjemné. Pracujeme ve státním podniku, ale v malé lokální pobočce. Je nějaká cesta, jak anonymně upozornit a zastavit toto chování?

Odpověď:

Dobrý den, děkuji za otázku! Chováním, které popisujete, se Váš nadřízený dopouští sexuálního obtěžování, které je podle antidiskriminačního zákona (198/2009 Sb.) formou diskriminace (§ 2 odst. 2). Je to zaměstnavatel, kdo je odpovědný za pracovní podmínky na pracovišti a za dodržování zásady rovného zacházení a zákazu diskriminace. Můžete se tedy obrátit na něj, nejlépe prostřednictvím personálního oddělení. Pokud preferujete zůstat v anonymitě, můžete podat podnět ke kontrole inspekci práce místně příslušné podle sídla zaměstnavatele. Ta má možnost udělit zaměstnavateli pokutu až 1 milion korun. Žalobou u soudu se případně můžete domáhat, aby bylo upuštěno od diskriminačního jednání, aby byly odstraněny jeho následky a případně i přiměřeného zadostiučinění. více

Inteligentin | 10.11.2018 

Dobry den, chtela jsem se zeptat jsem na neschopence od 2 mesice tehotenstvi, nemocenskou beru 13500 kc jsem v registrovsnem partnerstvi, a chtela bych se zeptat zda mam narok na porodne a nejake prispevky jako samozivitelka, na urade me pani jen odsekla ze se do vseho pocita i partnerka i kdyz nema zadny pravni vztah k diteti
Dekuji za odpoved

Odpověď:

Dobrý den,
podle zákona o státní sociální podpoře se za společně posuzované osoby považují i registrovaní partneři, přestože nemusí mít žádný právní vztah k dítěti.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

Eva Fialová

Katka | 10.11.2018 

Dobrý den, v prosinci mi končí rodičovská dovolená, ale zjistila jsem, že jsem opět těhotná. Otazky: jak pokračovat dále, abych nepřišla o finanční prostředky. Bohužel rozmelnit rodičovský příspěvek již nemůžu. Mám jít na neschopenku, z čeho se bude počítat v tomto případě mateřská a musí mi zaměstnavatel držet pracovní pozici nebo mi může po druhém rodičovské příspěvků přidělit úplně něco jiného než mám stanoveno ve smlouvě?

Odpověď:

Dobrý den, po skončení rodičovské dovolené se buďto vrátíte do práce, protože Vám zaměstnavatel musí přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy, nebo rodičovskou dovolenou ukončíte a nastoupíte rovnou na mateřskou dovolenou. Co se týče peněžité pomoci v mateřství, pokud budete v pracovním poměru u stejného zaměstnavatele a první dítě nedosáhne věku 4 let, bude se Vám PPM vypočítávat z vyměřovacího základu, který jste dosahovala před odchodem na první mateřskou dovolenou, pokud nebude pro Vás nový vyměřovací základ výhodnější, jestliže budete mezi rodičovskou a mateřskou dovolenou pracovat. Po návratu z rodičovské dovolené Vám zaměstnavatel musí přidělovat práci podle Vaší pracovní smlouvy. Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350. Eva Fialová

Lenka K. | 10.11.2018 

Dobry den. Kdyz pujdu na rodicovskou dovolenou trvajici 3 roky a v prubehu znovu otehotnim, je mozne vycerpat zbyvajici castku drive? Diky za odpoved. L.K.

Odpověď:

Dobrý den,
ano, výši rodičovského příspěvku a délku jeho čerpání lze měnit.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

Eva Fialová

jalip | 9.11.2018 

Dobrý den,
jak je to s otcovskou dovolenou? Někde jsem četla, že státní zaměstnanci mají nárok na dovolenou navíc? Jaké jsou limity pro její vybrání?
Či se jedná jen o úředníky? Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,
státní zaměstnanci vykonávající práci podle zákoníku práce i podle zákona o státní službě mají nárok na jeden týden otcovské. Tuto dávku může čerpat otec dítěte maximálně do uplynutí 6 týdnů po porodu.

Pokud budete mít další dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se obrátit na naši telefonickou poradnu, která funguje v úterý 9.00 - 11.00 a v pátek 16.30 - 18.30 na čísle 774 913 350.

Eva Fialová

« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 232 | »

 

 

 

loga esf a oplzz
původní verze poradny: http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/poradenstvi.php, http://www.rovneprilezitosti.cz/oldweb/info.php
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect